• <
ambermarine_2023_1100x200

Ambasador USA i prezydent Warszawy otworzą Konferencję Offshore Wind Poland 2023

gm

17.11.2023 13:05
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Ambasador USA i prezydent Warszawy otworzą Konferencję Offshore Wind Poland 2023

Partnerzy portalu

Fot. PSEW

Już w przyszłym tygodniu odbędzie się długo wyczekiwana konferencja Offshore Wind Poland 2023. Wydarzenie otworzą Ambasador USA Mark Brzeziński i Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.  Podczas wydarzenia uczestnicy dowiedzą się o kluczowych informacjach dotyczących morskiej energetyki wiatrowej w Polsce oraz zmianach regulacyjnych, które uwolnią jej potencjał. 

Konferencja Offshore Wind Poland 2023 odbędzie się w dniach 21-22 listopada br. w Warszawie i będzie to już jej czwarta odsłona. 

Morska energetyka wiatrowa stanowi jeden z kluczowych elementów polskiej transformacji energetycznej, który poprowadzi naszą gospodarkę w kierunku bezemisyjności. Ponadto, rozwój tego sektora stanowi istotną szansę dla rozwoju krajowego łańcucha dostaw, czym przyczyni się do wzrostu gospodarczego Polski oraz uniezależnienia się od surowców importowanych z Federacji Rosyjskiej.

Podczas wydarzenia spotkają się inwestorzy, wykonawcy, usługodawcy, stowarzyszenia branżowe i politycy podejmujący decyzje dotyczące rozwoju morskich farm wiatrowych. Dzięki współpracy administracji i biznesu Polska może stać się liderem offshore na Bałtyku oraz eksporterem taniej i czystej energii.

Najważniejsza w Polsce konferencja o morskiej energetyce wiatrowej to:

  • 2 dni merytorycznych rozmów
  • nawiązywanie współpracy biznesowej
  • analizy raportów i opracowań
  • tematyczne stoły dyskusyjne

Strona internetowa konferencji: konferencja-offshore.pl

seaway7
ambermarine_2023_390x150

Dziękujemy za wysłane grafiki.