• <
mewo_2022

5-letnie kontrakty cPPA na zakup energii z największej morskiej farmy wiatrowej w Szkocji

04.08.2021 20:51 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore 5-letnie kontrakty cPPA na zakup energii z największej morskiej farmy wiatrowej w Szkocji

Partnerzy portalu

5-letnie kontrakty cPPA na zakup energii z największej morskiej farmy wiatrowej w Szkocji - GospodarkaMorska.pl
Fot. Seagreen

Morska farma wiatrowa Seagreen po oddaniu do użytku w 2023 roku będzie największą tego typu instalacją w Szkocji (1075 MW). Deweloper poinformował o możliwości zawarcia kontraktów na zakup energii z farmy, które będą obowiązywać tyko 5 lat. Jest to odpowiedź na potrzeby rynkowe.

Seagreen Wind Energy przedstawił ofertę umów dotyczących zakupu energii elektrycznej dla przedsiębiorstw (cPPA) na morzu. Warunki Seagreen znacznie ograniczają typową długość kontraktu Corporate Power Purchase Agreement, zapewniając nabywcom alternatywną opcję względem tradycyjnych umów.

Morska farma wiatrowa Seagreen zostanie uruchomiona w 2023 roku i będzie w stanie wyprodukować wystarczającą ilość niskoemisyjnej energii elektrycznej, aby zasilić 1,6 mln domów w Szkocji lub praktycznie każdy budynek w Edynburgu i Glasgow łącznie. Projekt joint venture o wartości 3 mld funtów, realizowany przez TotalEnergies i SSE Renewables, będzie posiadał 114 turbin o mocy 10 MW każda, zainstalowanych na głębokich wodach w odległości 27 km od wybrzeża Angus na Morzu Północnym. Będzie to farma zainstalowana na dotychczas najgłębszych wodach na stałym fundamencie.  

Przemysł sięga po cPPA

Korporacyjne umowy zakupu energii są coraz bardziej powszechnym sposobem zaopatrywania się w energię przez duże korporacje, które umożliwiły szybsze przejście firm na konsumpcję niskoemisyjnej energii. Zazwyczaj umowy zawierane są na 10 lub więcej lat i stanowią gwarancję taniej energii.

Umowy cPPA firmy Seagreen stanowią alternatywę dla tradycyjnych umów cPPA, umożliwiając wielu przedsiębiorstwom dostęp do zakupu energii odnawialnej bezpośrednio z morskiej farmy wiatrowej. Dzięki 5-letniemu okresowi obowiązywania umowy, oferuje ona przedsiębiorstwom równowagę pomiędzy elastycznością okresu obowiązywania umowy a pewnością dostaw.

– Seagreen oferuje dużym korporacjom możliwość zakupu energii odnawialnej, która normalnie może być poza ich zasięgiem. Wprowadzamy innowacyjny model morskiej umowy cPPA, aby pomóc energochłonnym przedsiębiorstwom w łatwym i szybkim osiągnięciu neutralności klimatycznej – powiedział Damien McSweeney, dyrektor finansowy Seagreen Wind Energy.

Przedsiębiorstwa będą mogły kupować energię w pakietach 20MW lub 100GWh rocznie w ramach umowy Seagreen offshore cPPA. Zapewnienie energii odnawialnej bezpośrednio od Seagreen pomoże również stronom umowy w realizacji ich strategii środowiskowych, społecznych i zarządzania, łącząc ich firmy z jedną z największych na świecie morskich farm wiatrowych. Przetargi na morskie kontrakty cPPA Seagreen zostaną ogłoszone jeszcze w tym roku, po wakacjach.

Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.