• <
Baltexpo2023_duży

2 osoby zginęły, 2 zaginęły w wypadku małego statku turystycznego na jeziorze Maggiore we Włoszech

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo 2 osoby zginęły, 2 zaginęły w wypadku małego statku turystycznego na jeziorze Maggiore we Włoszech

Partnerzy portalu

Jezioro Maggiore, fot. Isiwal/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Dwie osoby zginęły, a dwie zaginęły w wypadku na jeziorze Maggiore w Lombardii, na północy Włoch, gdzie podczas gwałtownej burzy wywrócił się mały statek turystyczny - podały media w nocy z niedzieli na poniedziałek. Na pokładzie było ponad 20 pasażerów i członków załogi.

Jednostka znajdowała się w odległości kilkudziesięciu metrów od brzegu miasteczka Lisanza niedaleko Varese, gdy doszło do nagłej zmiany pogody i nadeszła gwałtowna ulewa - podał dziennik "La Stampa" na swojej stronie internetowej.

Płynący do brzegu statek o długości 16 metrów przewrócił się, wszyscy wpadli do wody wzywając pomocy. Alarm podniosła załoga innej jednostki przepływającej w pobliżu.

Około dwudziestu osób udało się uratować; pięć z nich trafiło do szpitala.

Nurkowie wyłowili ciała dwóch osób. Niezwłocznie rozpoczęto poszukiwania zaginionych.

sw/ jm/

[AKTUALIZACJA 9:17]

Polska Agencja Prasowa poinformowała, że w poniedziałek rano odnaleziono ciała dwóch zaginionych osób, co oznacza, że bilans ofiar śmiertelnych wypadku wzrósł do czterech osób.


Dziękujemy za wysłane grafiki.