• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Zmarł mężczyzna, którego ratownicy wyciągnęli z Jeziora Zegrzyńskiego

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Zmarł mężczyzna, którego ratownicy wyciągnęli z Jeziora Zegrzyńskiego

Partnerzy portalu

mazury giżycko
Fot. Pixabay

Tonącego 31-latka wyciągnęli w niedzielę z Jeziora Zegrzyńskiego ratownicy legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna zmarł w szpitalu - poinformowała w poniedziałek komisarz Justyna Stopińska, oficer prasowy policji w Legionowie.

Do wypadku doszło w niedzielę na wysokości wejścia do portu Wojskowej Akademii Technicznej na Zegrzu. "Zgłoszenie wpłynęło do nas około godz. 13.08. Otrzymaliśmy wezwanie od mężczyzny, który powiedział, że jego kolega wskoczył do wody, bo chciał coś sprawdzić przy łódce i już go nie widzi. Na miejsce natychmiast ruszyła nasza załoga interwencyjna. Mężczyzna został wydobyty z wody na łódkę i rozpoczęła się jego resuscytacja" - informował prezes legionowskiego WOPR Krzysztof Jaworski.

Dodał, że na miejsce przyjechała straż pożarna i przyleciał śmigłowiec LPR.

"Reanimacja trwała godzinę i 10 minut. Mężczyzna odzyskał czynności życiowe i w stanie krytycznym został zabrany śmigłowcem do szpitala przy ul. Szaserów" - przekazywał Krzysztof Jaworski.

Niestety jego życia nie udało się uratować. "Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł" - poinformowała w poniedziałek komisarz Justyna Stopińska, oficer prasowy policji w Legionowie.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.