• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

12. edycja międzynarodowej konferencji Transport Week startuje już za trzy dni

rk

11.03.2023 13:10 Źródło: Actia Forum
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu 12. edycja międzynarodowej konferencji Transport Week startuje już za trzy dni

Partnerzy portalu

Actia Forum

Morska energetyka wiatrowa, cyberbezpieczeństwo w portach, inwestowanie w portach europejskich, zasilanie elektryczne statków z lądu (OPS) i definiowanie odpowiedzialności klimatycznej – to niektóre tematy zbliżającej się bardzo dużymi krokami 12. edycji międzynarodowej konferencji Transport Week. Wydarzenie organizowane przez firmę Actia Forum odbędzie się w dniach 14-15 marca 2023 w Gdyni.

Jak zwykle dyskusje i prezentacje obejmą szeroki wachlarz tematów, od aktualnej sytuacji geopolitycznej i jej wpływu na sektor transportowy, poprzez dogłębną analizę rynku, po prezentacje najciekawszych projektów infrastrukturalnych w portach i terminalach.

Transport Week 2023 wiąże się także z premierą konferencji Baltic Ports for Climate, organizowanej we współpracy z Baltic Ports Organization zrzeszającej już 49 członków reprezentujących najbardziej znaczące porty i interesariuszy w regionie Morza Bałtyckiego (Baltic Sea Region – BSR). Wydarzenie pozwoli zorientować się uczestnikom w temacie postępu zmian klimatu w BSR, a także zwrócić uwagę na ostatnie projekty związane z klimatem, zainicjowane przez porty bałtyckie.

Organizatorem Transport Weeku jest Actia Forum. TW to jednak także ścisła współpraca z Partnerem Strategicznym Namiary na Morze i Handel, Organizatorem wydarzenia o cyberbezpieczeństwie w języku polskim. Warto również zapoznać się, przy okazji konferencji, z inicjatywą Race For The Baltic.

Konferencja odbędzie się w Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront, Gdynia, ul. Jerzego Waszyngtona 19.

Bezpieczeństwo a sektor transportu


Geopolityka jest obecnie jednym z najczęściej poruszanych tematów i prawdopodobnie pozostanie jednym z nich w najbliższej przyszłości. Dlatego przyjrzymy się z bliska, jak te zmiany wpływają na główne trendy determinujące sektor transportowy w Europie Środkowo-Wschodniej. Wspólnie z naszym wieloletnim partnerem, magazynem „Namiary na Morze i Handel”, postaramy się również znaleźć powiązania między geopolityką a cyberbezpieczeństwem, związanymi z tym zagrożeniami i stanem gotowości europejskiego sektora transportowego.

Transport Week od dłuższego czasu jest kojarzony także z branżą transportu morskiego. Uczestniczący w wydarzeniu ekspercii omówią, jak porty morskie w regionie Morza Bałtyckiego wypadają w porównaniu z ich odpowiednikami z innych regionów Europy w oparciu o obroty, rozwój nowych tras towarowych i możliwe zmiany na szlakach handlowych. Jeśli chodzi o inwestycje w regionie Bałtyku, to dzieje się bardzo dużo w tym względzie, dlatego na naszym branżowym spotkaniu porozmawiamy szerzej o ambitnych, złożonych projektach infrastrukturalnych i uzasadnieniu ich realizacji. Kwota chińskiego kapitału napływającego do europejskich portów i terminali to kolejny kluczowy punkt dyskusji, którą przeprowadzimy w marcu 2023 r., analizując potencjalne ryzyka, które mogłyby umknąć naszej uwadze.

Zwieńczeniem pierwszego dnia będzie rozwój sektora morskiej energetyki wiatrowej. Podczas wydarzenia zostanie omówione, jak to wpisuje się w politykę bezpieczeństwa energetycznego UE, edukowanie i przyciąganie niezbędnej siły roboczej oraz pułapki, których należy unikać przy planowaniu morskich projektów wiatrowych w oparciu o doświadczenia ekspertów z Danii, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Klimat i cyberbezpieczeństwo


W nadchodzącej edycji Transport Week nie zabraknie współpracy zarówno z nowymi, jak i znajomymi partnerami. Organizatorzy łączą siły z dwutygodnikiem „Namiary na Morze i Handel”, którego przedstawiciele szerzej omówią kwestię cyberbezpieczeństwa w transporcie i logistyce podczas pierwszego dnia wydarzenia. Z kolei drugiego dnia razem z Baltic Ports Organization po raz pierwszy zaprezentują nowy cykl konferencji pod nazwą Baltic Ports for Climate. 

Rejestracja jest nadal otwarta, więc wciąż jest możliwość zapisu, a także pozostawania na bieżąco z informacjami udostępnianymi na stronie wydarzenia, w wysyłanym newsletterze i na profilu LinkedIn. Koszt udziału wynosi 100 EUR + VAT

Program i rejestracja / więcej informacji: strona konferencji i Actia Forum na LinkedInie

Dziękujemy za wysłane grafiki.