• <

Wynik wyszukiwania - "polska żegluga morska" - Wiadomości

Ceremonia chrztu statku Polskiej Żeglugi Morskiej, M/s Polsteam Dąbie

W holenderskim porcie w Rotterdamie odbyła się uroczystość chrztu nowego jeziorowca Polskiej Żeglugi Morskiej. Jest pierwszym z najnowszej serii, liczącej 12 jednostek, które mają wpływać przez system kanałów i śluz na Wielkie Jeziora Amerykańskie.
25.06.2024

Zwodowano Polsteam Łebsko

W chińskiej stoczni Shanhaiguan w prowincji Hebei odbyło się wodowanie kolejnego statku budowanego dla Polskiej Żeglugi Morskiej. To „Polsteam Lebsko (Łebsko)”, jednostka o nośności 37000 ton zaliczana do klasy tzw. jeziorowców (laker-max), a więc przystosowanych do żeglugi na Wielkich Jeziorach Amerykańskich.
01.05.2024

W skład floty PŻM wszedł nowy statek, Polsteam Koprowo

Polska Żegluga Morska (Polsteam) ma nowy statek. To m/s Polsteam Koprowo, nazwany tak na cześć jeziora, znajdującego się na Wyspie Wolin. Nazwa jest nieprzypadkowa, ponieważ Polsteam Koprowo to tzw. jeziorowiec, a więc statek wymiarami przystosowany do żeglugi na Wielkich Jeziorach Amerykańskich.
25.04.2024

Rada Pracownicza PŻM odwołała dyrektora naczelnego Andrzeja Wróblewskiego

Rada Pracownicza Polskiej Żeglugi Morskiej P.P. podjęła decyzję o odwołaniu dyrektora naczelnego przedsiębiorstwa Andrzeja Wróblewskiego. Wniosek w tej sprawie został przesłany do ministra właściwego ds. gospodarki morskiej, sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury Arkadiusza Marchewki i został przez niego zaakceptowany.
20.04.2024

PŻM ochrzciło wyremontowany statek Narie

W dniu 1 marca 2024 roku odbył się chrzest statku m/v Narie, który przeszedł remont klasowy w greckiej stoczni ONYX, zarządzanej przez firmę CARELL S.A.
05.03.2024

Polsteam Dąbie już we flocie PŻM

23 stycznia w chińskiej stoczni Shanhaiguan w Qinhungdao (prowincja Hebei) odbyło się uroczyste przekazanie najnowszego statku Polskiej Żeglugi Morskiej – m/s „Polsteam Dąbie”. To jednostka o nośności 37000 ton zaliczana do klasy tzw. jeziorowców (laker-max).
23.01.2024

PŻM ochrzcił jeziorowiec Jamno

W piątek, 12 stycznia 2024 r., przy Sovena Terminal w Lizbonie miała miejsce uroczystość nadania imienia statkowi Polskiej Żeglugi Morskiej Jamno.
17.01.2024

Boże Narodzenie na statkach PŻM

Ponad tysiąc marynarzy z 54 statków Polskiej Żeglugi Morskiej spędzi tegoroczne święta Bożego Narodzenia na morzu lub w portach – poinformował Krzysztof Gogol z PŻM. Załogi świętować będą m.in. w portach Ameryki Południowej.
24.12.2023

Pierwszy prom dla PŻM zwodowany w „Remontowej”

Jesienna, deszczowa aura nie pokrzyżowała dziś planów Gdańskiej Stoczni „Remontowej”. Przy dużej reprezentacji oficjeli z rządu, samorządu oraz innych instytucji szeroko pojętej branży morskiej, zwodowano dziś oficjalnie pierwszy prom budowany dla Polskiej Żeglugi Morskiej.
01.11.2023

Politechnika Morska otrzyma nowy symulator nawigacyjno-manewrowy promu wraz z systemem bunkrowania statku dual fuel LNG

Podpisana 27 października umowa pozwoli na pozyskanie przez Politechnikę Morską najnowszego symulatora nawigacyjno-manewrowego promu wraz z systemem bunkrowania statku dual fuel LNG.
30.10.2023

Stan statku MS Polesie po zderzeniu na Morzu Północnym

Uszkodzenia statku MS Polesie są minimalne, jednostka zacumowała w niemieckim porcie Cuxhaven – poinformowała Polska Żegluga Morska. We wtorek statek zderzył się z brytyjskim frachtowcem "Verity", który zatonął w wyniku kolizji.
25.10.2023

Statek PŻM zderzył się z brytyjską jednostką, która zatonęła. Przynajmniej jedna ofiara

Statek Polesie, należący do Polskiej Żeglugi Morskiej, zderzył się dziś rano u wybrzeży niemieckiej wyspy Helgoland z brytyjskim frachtowcem Verity. Angielska jednostka zatonęła, trwa akcja ratunkowa.
24.10.2023

Pierwszy prom dla Polskiej Żeglugi Morskiej na przełomie 2024 i 2025 roku

Pierwszy prom dla Polskiej Żeglugi Morskiej zostanie oddany na przełomie 2024 i 2025 roku. Jednostka jest budowana w Gdańskiej Stoczni Remontowej.
29.05.2023

PŻM potwierdza: Odra Queen i Peene Queen pójdą na sprzedaż

Jak informowaliśmy wczoraj, Polska Żegluga Morska wycofuje z eksploatacji dwie jednostki białej floty – Odra Queen i Peene Queen. Powodem jest małe zainteresowanie rejsami turystycznymi oraz wysoki koszt remontu. Jednostki pływały od ponad 30 lat. Armator potwierdził, że statki zostaną wystawione na sprzedaż.
16.05.2023

Polska Żegluga Morska kończy eksploatację dwóch statków wycieczkowych

Polska Żegluga Morska rezygnuje ze statków białej floty. Dwa statki wycieczkowe – Odra Queen i Peene Queen, które woziły turystów po Odrze w porcie, a w sezonie letnim także do Świnoujścia kończą swoją działalność. Przyczyną tej decyzji są zbyt niskie wpływy z biletów względem kosztów eksploatacji jednostek. Rzeczne wycieczkowce prawdopodobnie zostaną wystawione na sprzedaż.
15.05.2023

MI: w Gdańsku ruszyło cięcie stali pod drugi polski prom

W Gdańskiej Stoczni Remontowej rozpoczęło się cięcie stali pod budowę drugiej, zakontraktowanej przez spółkę Polskie Promy, jednostki promowej ro-pax - poinformował we wtorek resort infrastruktury. Dodał, że statek ma być czarterowany przez polskich armatorów promowych.
28.03.2023

Awaria polskiego masowca w Stanach. Statek odholowany do naprawy

Należący do Polskiej Żeglugi Morskiej masowiec Solina pływający po Wielkich Jeziorach Amerykańskich doznał awarii napędu. Statek odholowano do Milwaukee.
10.10.2022

Spółka Polskie Promy coraz bliżej podpisania kontraktu. Znamy szczegóły

Trwają ostatnie przygotowania do podpisania kontraktu na budowę trzech promów dla spółki Polskie Promy. Dwie z tych jednostek (pierwsza i trzecia) będą pływać w barwach peżemetowskiej spółki promowej Unity Line.
23.09.2021

PŻM Polska Żegluga Morska

armatorzy,żegluga morska,ładunki masowe,polsteam,polska żegluga morska,pżm

Unibaltic Sp. z o.o.

armatorzy morscy,firmy żeglugowe,polska żegluga morska

Pierwszy prom dla PŻM w ramach programu „Batory” wykańczany przy nabrzeżu w „Remontowej”

Po zeszłotygodniowym wodowaniu kadłuba pierwszego promu budowanego w Gdańskiej Stoczni „Remontowa” dla polskich armatorów, konstrukcja cumuje przy stoczniowym nabrzeżu, gdzie kontynuowane są prace.
07.11.2023

W SR Nauta na statkach PŻM zainstalowane zostaną nowatorskie systemy uzdatniania wód balastowych

W Stoczni Remontowej Nauta na statkach PŻM zainstalowane zostaną nowatorskie systemy uzdatniania wód balastowych. Jak już informowaliśmy, jako pierwszy wyposażony zostanie w nie masowiec Karpaty. Statek w poniedziałek wieczorem zacumował przy Nabrzeżu XXX-lecia w Gdyni.
31.01.2018

Dziękujemy za wysłane grafiki.