• <

Wynik wyszukiwania - "pogłębianie" - Wiadomości

Przygotowania do bazy offshore. Jak wygląda budowa?

Znaczenie morskich elektrowni wiatrowych dla systemu energetycznego Polski na stałe zagościło w świadomości opinii publicznej Polaków. Coraz więcej osób wie bądź choć kojarzy czym jest przemysł offshore, hydrotechnika morska i jak jest skomplikowana. Do posadowienia i eksploatacji farm wiatrowych na morzu potrzeba specjalistycznych statków, instalacji oraz osób je obsługujących. By tego dokonać niezbędne są do tego celu stosowne bazy w portach.
22.04.2024

W Ustce prowadzone są prace związane z pogłębianiem toru podejściowego do portu morskiego

Rozpoczął się pierwszy etap prac związanych z pogłębianiem toru podejściowego oraz osadników w porcie morskim Ustka, gdzie planuje się wydobyć około 200 tysięcy metrów sześciennych urobku.
12.03.2024

Van Oord z kontraktami na projekty morskiej energetyki wiatrowej na Morzu Bałtyckim i Tajwanie

Holenderska firma Van Oord zrealizuje nowe projekty dla morskiej energetyki wiatrowej: Baltic Power na Morzu Bałtyckim oraz Greater Changhua 2b i 4 na Tajwanie. Kontrakty mają łączną wartość ponad 500 mln euro. Po uruchomieniu dwie morskie farmy wiatrowe będą dostarczać energię odnawialną do około 2,5 miliona gospodarstw domowych.
09.11.2023

Royal IHC zbuduje nową, ekologiczną pogłębiarkę dla Boskalis

Boskalis podpisał kontrakt z holenderską firmą Royal IHC na budowę dużej, nowoczesnej pogłębiarki nasiębiernej ssącej ze smokiem wleczonym (trailing suction hopper dredger, TSHD). Przyznanie zamówienia następuje po obszernej fazie projektowania. Statek będzie miał zbiornik o pojemności 31 000 m3 i zostanie zbudowany w ciągu najbliższych kilku lat w stoczni IHC w Krimpen aan den IJsselw Holandii.
27.10.2023

Concordia Damen przekształca barkę rzeczną w pogłębiarkę na potrzeby klienta

Do Lagos w Nigerii dotarła specjalna jednostka rzeczna o nazwie Sayonara, którą firma należąca do koncernu Damen przebudowała w związku ze specjalnym projektem. Dotychczasowa barka pływająca po holenderskich rzekach stała się pogłębiarką nasiębierną ssącą ze smokiem wleczonym (Trailing suction hopper dredger, TSHD).
19.09.2023

Boskalis realizuje zlecenie w zakresie przygotowania dna pod budowę morskiej farmy wiatrowej

Przygotowanie dna morskiego, instalacja fundamentów turbin wiatrowych i morskich stacji wysokiego napięcia, a także instalacja kabli wewnętrznych i eksportowych obejmuje wiele branż, wykonawców i dostawców. Właściwe zarządzanie skutkuje uproszczonymi interfejsami i skutecznymi rozwiązaniami. Przez lata Boskalis zainstalował tysiące kilometrów kabli zasilających na dnie morskim, aby umożliwić przesyłanie energii elektrycznej wytwarzanej przez farmy wiatrowe na morzu do milionów gospodarstw domowych.
20.07.2023

Urząd Miasta w Elblągu o strukturze własnościowej terenów w porcie: 46 proc. należy do przedsiębiorców prywatnych

W strukturze własnościowej terenów portowych w Porcie Elbląg 46 proc. należy do przedsiębiorców prywatnych, 30 proc. jest własnością komunalną, a 24 proc. leży w gestii Skarbu Państwa - poinformował w czwartek prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
05.05.2023

W PE wystawa zabytków wydobytych podczas pogłębiania toru wodnego Szczecin–Świnoujście

W Parlamencie Europejskim w Brukseli do końca marca można będzie oglądać wystawę poświęconą zabytkom wydobytym z modernizowanego toru wodnego Szczecin–Świnoujście. W trakcie jego pogłębiania z wody wyciągnięto około 100 ton różnych przedmiotów.
29.03.2023

MAR Marine rozszerza możliwości pogłębiania dna dzięki nowej jednostce od Damen

Grupa Damen Shipyards dostarczyła pogłębiarkę Cutter Suction Dredger CSD500 do kontrahenta ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, firmy MAR Marine & Building Contractor L.L.C., . Pogłębiarka została wysłana z Damen Dredging w Holandii do Dubaju. W swoim pierwszym projekcie jednostka zostanie wykorzystana w projekcie rozbudowy portu Al Hamriyah.
16.02.2023

Port Gdynia. Trwa pogłębianie, ruch będzie czasowo wstrzymywany

W związku z kolejnym etapem prac nad pogłębieniem dna w basenach Portu Gdynia ruch statków w wejściu wewnętrznym będzie czasowo wstrzymywany.
01.02.2023

Rozpoczyna się zasilanie brzegu morskiego piaskiem z prac na torze wodnym do Portu Gdynia

W ramach prac, prowadzonych przez Urząd Morski w Gdyni na torze wodnym do Portu Gdynia, rozpoczyna się odbudowa plaż w rejonie Gdyni i Gminy Kosakowo. W pierwszej kolejności wzmocnione zostaną odcinki brzegu w Babich Dołach i Mechelinkach, a następnie w Rewie. Zakończenie robót refulacyjnych na plażach najczęściej uczęszczanych przez mieszkańców i turystów oraz na odcinkach, gdzie plaży aktualnie nie ma, planowane jest jeszcze przed wakacjami. Ich harmonogram w dużej mierze zależny jest również od warunków pogodowych.
20.01.2023

Damen Marine Components zdobywa pierwsze zamówienie w związku z budową statków w USA

Przedsiębiorstwo dostarczy cztery pakiety wyposażenia, a w każdym znajdują się m.in. w tym urządzenie sterowe, pięć wciągarek i dwa systemy sworzni holowniczych. Wszystko to dostarczy stoczni C&C Marine & Repair w USA dla czwórki nowobudowanych łodzi roboczych Multi Cats 3013. Pierwsze dwa statki zostaną dostarczone do Callan Marine Ltd., a dwa kolejne zbudowane z myślą o sprzedaży lub wynajmie na rynek amerykański. Część wyposażenia powstaje w Polsce.
08.01.2023

Na terenie Baltic Hub trwają prace konstrukcyjne nabrzeża głębokowodnego T3 [WIDEO]

Prace na T3 idą pełną parą! Trwa pogłębianie toru wodnego do nowego terminala i budowa platformy pod jego konstrukcję zasadniczą.
02.01.2023

Prace przy pogłębianiu toru na Zalewie wstrzymane, bo akwen zamarzł

Prace przy pogłębianiu toru wodnego na Zalewie Wiślanym, dzięki któremu do portu w Elblągu będą mogły wpływać większe jednostki zostały wstrzymane. Akwen zamarzł. Roboty pogłębiarskie są obecnie zaawansowane w 80 proc. - podał PAP Urząd Morski w Gdyni.
25.12.2022

Już w przyszłym roku Port Gdynia przyjmie 400-metrowe statki. Inwestycje na ostatniej prostej

Od 2018 roku realizowany jest projekt związany z rozwojem akwenu wewnętrznego Portu Gdynia. Całościowo realizacja projektu należy do dwóch podmiotów – w zakresie pogłębiania akwenów wewnętrznych Portu Gdynia oraz przebudowy nabrzeży w Porcie realizowana jest przez Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.
17.11.2022

Gigantyczny kontenerowiec zawinął do Portu Gdynia [WIDEO]

W środę w godzinach popołudniowych do terminalu BCT Gdynia zawinął kontenerowiec MSC Ivana, będący jedną z największych jednostek przyjętych w historii Portu Gdynia. Pływający kolos ma aż 363 metry długości.
16.11.2022

Port Gdynia. Ruszyło pogłębianie basenów portowych

Firma Wuprohyd poinformowała o rozpoczęciu pogłębiania basenów wewnętrznych w Porcie Gdynia. Po ukończeniu inwestycji do Portu Gdynia zawijać będą mogły największe jednostki na Bałtyku. Prace potrwają 16 miesięcy.
09.11.2022

Weber: w 2023 r. Wody Polskie mają otrzymać 250 mln zł na pogłębianie rzek

Wody Polskie w 2023 r. mają otrzymać z budżetu 250 mln zł na realizację programu pogłębiania rzek - poinformował w piątek w Sejmie wiceminister infrastruktury Rafał Weber. Dodał, że prace mają być prowadzone m.in. w okolicy Płocka.
07.10.2022

Poznań. Zabytki toru wodnego Szczecin-Świnoujście na wystawie w Muzeum Broni Pancernej

Cenne zabytki techniki militarnej i morskiej można zobaczyć na prezentowanej w Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu wystawie "Zabytki toru wodnego Szczecin-Świnoujście". Wśród eksponatów są m.in. pozostałości zestrzelonego w 1944 r. Boeinga B-17 Flying Fortress.
14.05.2022

Pogłębianie toru wodnego Szczecin-Świnoujście: inwestycja w rozwój z historią w tle

Blisko 100 ton zabytkowych obiektów, w tym ponad 44 tysiące przedmiotów ferromagnetycznych zostało wydobytych podczas pogłębiania toru wodnego Szczecin-Świnoujście. Najciekawsze z nich można było obejrzeć na wystawach w różnych miastach w kraju.
29.12.2021

Pogłębianie toru Świnoujście-Szczecin: wydobyte zabytki pokazane w Warszawie

Do 5 listopada w budynku przy ulicy Nowy Świat 6/12 w Warszawie, gdzie mieściło się Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, można będzie oglądać zabytki wydobyte podczas pogłębiania toru wodnego Świnoujście-Szczecin.
28.10.2021

Gróbarczyk: w przyszłym roku zakończenie pogłębiania toru wodnego Szczecin-Świnoujście

– Prace idą zgodnie z harmonogramem, przyszły rok to już ich definitywne zakończenie – powiedział w środę podczas obrad sejmowej komisji gospodarki morskiej wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk o pogłębianiu toru wodnego Szczecin-Świnoujście do 12,5 m.
13.10.2021

Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych realizuje prace pogłębiania Kanału Grabowskiego

Istotną obecnie inwestycją, w którą jest zaangażowana firma Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. jest „Zaprojektowanie oraz wykonanie robót budowlanych i pogłębiarskich w ramach modernizacji toru wodnego Świnoujście – Szczecin do głębokości 12,5m. Przedsiębiorstwo Robót czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. występuje jako podwykonawca prac dla DIVO joint venture, które wykonuje prace na rzecz zamawiającego - Urzędu Morskiego w Szczecinie.
20.04.2021

PRCiP Sp. z o.o. - największe przedsiębiorstwo pogłębiarskie w Polsce - życzy wszystkim Wesołych Świąt!

PRCiP Sp. z o.o. w Gdańsku to skrót pełnej nazwy spółki - Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych. Firma została założona w 1947 roku jako przedsiębiorstwo państwowe, powołane do odbudowy infrastruktury portowej, zniszczonej podczas II Wojny Światowej. W kwietniu 1999 roku została sprywatyzowana. Spółka jest największym polskim przedsiębiorstwem pogłębiarskim. Posiada również korzystne położenie blisko Portu Gdańskiego z własnymi nabrzeżami i dużą powierzchnią składową. Została zaopatrzona w sprzęt pogłębiarski, zbudowan
16.12.2020

Postęp prac przy modernizacji toru wodnego Świnoujście - Szczecin

”Modernizacja toru wodnego Świnoujście - Szczecin do głębokości 12,5 m” - informacja na temat aktualnych wydarzeń w ramach realizacji projektu.
20.11.2020

Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o.

nurkowanie,budownictwo podwodne,prace podwodne,pogłębianie w portach,budowa falochronów,układanie rurociągów,prace hydrotechniczne,ochrona brzegów morskich,prace na rzekach,prcip,prace hydrotechniczne w portach,budowa i remont nabrzeży portowych,roboty konstrukcyjne betonowe,żelbetowe i rozbiórkowe,roboty z zakresu budownictwa lądowego- zmechanizowane,roboty ziemne,kubaturowe i instalacyjne,pogłębianie,inwestycyjne w basenach portowych,pogłębianie konserwacyjne portów i torów wodnych,falochrony,pirsy itd.,tworzenie lądu pod zabudowę przemysłową,ochrona brzegów,zasilanie plaż,wykopy/prace zasypowe przy układaniu rurociągów gazowych o dużych średnicach,układanie rurociągów na dnie morza,układanie kabli podwodnych,wykonanie i układanie wylotów morskich rurociągów z oczyszczalni ścieków i związane z tym wykopy i prace zasypowe,pogłębianie dna rzek,budowa wałów i ochrona przeciw powodziowa,niewybuchy,wydobycie niewybuchów,raporty ferromagnetyczne,oczyszczanie dna morza z niewybuchów

AT Aqua Sp. z o.o.

pchacz,prace holownicze,przeholunki,dźwig pływający,dźwig na pontonie,pontony stalowe,tratwa robocza,tur,żegluga śródlądowa,prace hydrotechniczne,prace podwodne,trałowanie dna,prace pogłębiarskie,prace czerpalne,koparka na pontonie,pogłębianie akwenów,naprawy nabrzeży,montaż elementów wyposażenia nabrzeży,montaż urządzeń odbojowych,przeglądy podwodne,odmulanie akwenów,jargo

Mierzeja Wiślana. Rozpoczęło się pogłębianie kanału - cz. 2 [WIDEO, ZDJĘCIA]

Rozpoczęło się pogłębianie kanału żeglugowego, który połączy Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym. Prace wykonuje jedna z najnowocześniejszych w Europie pogłębiarek. Nie mniej dzieje się w rejonie sztucznej wyspy, której obwód został już zamknięty. Zintensyfikowano także prace na lądzie.
02.08.2021

Przy okazji pogłębiania toru wodnego do Portu Gdańsk na plaże trafi ok. 4 mln m sześć. piasku. Prace wykonuje największa na świecie pogłębiarka

Na pomorskie plaże trafi blisko 4 mln metrów sześciennych piasku wydobytego przy okazji pogłębiania toru wodnego do gdańskiego Portu Północnego. Plaże zostaną poszerzone o 40, a miejscami nawet o 100 metrów. Prace warte w sumie 161 mln zł zakończą się we wrześniu. Obecnie wykonuje je największa pogłębiarka na świecie Leiv Eiriksson. Podpatrzyliśmy ją z naszą kamerą.
27.06.2019

W gdańskiej stoczni zwodowano nowoczesny holownik. Będzie pełnił nietypową funkcję

Fregate już na wodzie. Wodowanie częściowo wyposażonego holownika wykonanego przez gdańską stocznię Safe odbyło się we wtorek. Jednostka powstaje na zamówienie stoczni Damen Shipyards Hardinxveld. Jak informuje Damen, uważana jest za pierwszą tego typu na świecie.
06.12.2017

Dziękujemy za wysłane grafiki.