• <
mewo_2022

Boskalis realizuje zlecenie w zakresie przygotowania dna pod budowę morskiej farmy wiatrowej

rk

20.07.2023 13:28 Źródło: Boskalis
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Boskalis realizuje zlecenie w zakresie przygotowania dna pod budowę morskiej farmy wiatrowej

Partnerzy portalu

Boskalis

Przygotowanie dna morskiego, instalacja fundamentów turbin wiatrowych i morskich stacji wysokiego napięcia, a także instalacja kabli wewnętrznych i eksportowych obejmuje wiele branż, wykonawców i dostawców. Właściwe zarządzanie skutkuje uproszczonymi interfejsami i skutecznymi rozwiązaniami. Przez lata Boskalis zainstalował tysiące kilometrów kabli zasilających na dnie morskim, aby umożliwić przesyłanie energii elektrycznej wytwarzanej przez farmy wiatrowe na morzu do milionów gospodarstw domowych.

Planowanie i instalacja morskich farm wiatrowych mogą być trudne ze względu na warunki środowiskowe, niejednorodny profil glebowy i ryzyka związane ze zmianami w stworzonych planach. Lokalizacje nierzadko są odległe, a na przeszkodzie stają także warunki na morzu. Zanim będzie można zainstalować kabel zasilający, należy najpierw sprawdzić podłoże, aby upewnić się, że jest wolne od przeszkód, aby kabel mógł zostać zakopany na wymaganej głębokości. Dokładnie to robi pogłębiarka podsiębierna Magnor, największa tego typu na świecie. Swoją pracę wykonuje u wybrzeży Holandii, gdzie Boskalis zainstaluje dwa 65-kilometrowe kable eksportowe dla TenneT TSO B.V. dla morskiej farmy wiatrowej Hollandse Kust West Beta o mocy 700 MW.


W ostatnich tygodniach na trasie kabli eksportowych wykryto ponad setki przeszkód i obiektów, które zostały skutecznie usunięte przez pogłębiarkę, dzięki czemu mają nie sprawiać problemów podczas układania i zakopywania kabli w trakcie prac zaplanowanych na przyszły rok.

Realizacja tego zadania to kolejny przykład szerokiej gamy usług Boskalis na rzecz przyspieszenia transformacji energetycznej. Działania przedsiębiorstwa obejmują w kolejnych etapach usuwanie podwodnych obiektów, w tym niebezpiecznych, badania geotechniczne oraz geofizyczne, przygotowanie dna morskiego, transport i instalację kabli energetycznych oraz fundamentów turbin. W ten sposób firma chce zwiększać swoje zaangażowanie się w tworzenie zrównoważonej gospodarki energetycznej na całym świecie.


Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.