• <

Wynik wyszukiwania - "ostrzał" - Wiadomości

Kolejny incydent z jemeńskim dronem nad Morzem Czerwonym

Brytyjska agencja ds. operacji handlu morskiego (UKMTO) i brytyjska firma zajmująca się bezpieczeństwem morskim Ambrey poinformowały o incydencie z udziałem podejrzanego drona nad Morzem Czerwonym na zachód od jemeńskiego portu Al-Hudajda.
06.12.2023

Ukraińcy ostrzelali port i stocznię na Krymie

Ukraińskie siły zbrojne ostrzelały w sobotę port i stocznię w Kerczu na okupowanym Krymie - poinformowała na kanale Telegram ukraińska armia. W stoczni budowano okręty dla okupantów .
04.11.2023

Kolejne kontrowersyjne nagranie sił zbrojnych Izraela. Żołnierze strzelają do Palestyńczyków na wodzie

Rozpoczęte przez Hamas walki przeciwko Izraelowi cechują się znaczną intensywnością, tocząc się w domenie lądowej, morskiej i powietrznej. Służby prasowe Sił Obronnych Izraela opublikowały kolejne nagranie z toczących się walk na Morzu Śródziemnym w strefie przybrzeżnej, na którym widać działania wymierzone w Palestyńczyków.
25.10.2023

Izraelskie korwety ostrzeliwują pozycje Hamasu

Trwający od 7 października konflikt między Izraelem a palestyńskimi bojownikami nie słabnie, a walki odbywają się w każdej domenie. Działania zbrojne prowadzą także korwety typu Sa'ar 6, będące najnowszym nabytkiem Izraelskiego Korpusu Morskiego,
18.10.2023

Port Aszkelon pod ostrzałem Hamasu. Ten jak i terminal naftowy zamknięte do odwołania. Trwa eskalacja konfliktu w Izraelu

Trwająca od soboty eskalacja konfliktu izraelsko-palestyńskiego spowodowała szereg zniszczeń w kluczowej infrastrukturze Izraela. Blisko 100 rakiet spadło na Aszkelon, gdzie mieści się morska infrastruktura, w tym i terminal naftowy. Z racji na położenie baz Hamasu w Strefie Gazy nad Morzem Śródziemnym istnieje możliwości na wykorzystanie sił morskich Izraela do działań obronnych, jak i ofensywnych.
10.10.2023

Rosyjski okręt na Morzu Czarnym oddał strzały ostrzegawcze w kierunku statku handlowego

Rosyjski okręt wojenny oddał w niedzielę strzały ostrzegawcze w kierunku statku handlowego pod banderą Palau, który zmierzał na Morzu Czarnym w kierunku Ukrainy – podała agencja Reutera, powołując się na rosyjski resort obrony.
13.08.2023

Kolejny rosyjski atak na Odessę, zginęła jedna osoba, 18 rannych (TEMAT AKTUALIZOWANY)

Rosja przeprowadziła kolejny nocny atak na Odessę na południu Ukrainy, zabijając jedną osobę i raniąc 18, w tym dzieci, oraz niszcząc infrastrukturę mieszkalną i religijną - poinformowały w niedzielę nad ranem władze obwodowe.
23.07.2023

ISW: ostrzały ukraińskich portów i gra Rosji wokół umowy zbożowej mają na celu wymuszenie koncesji od Zachodu

Rosyjskie ostrzały infrastruktury portowej i zbożowej oraz groźby eskalacji na Morzu Czarnym są elementem rosyjskiego wysiłku na rzecz wymuszenia koncesji od Zachodu i podkreślenia znaczenia Rosji w porozumieniu zbożowym, pisze Instytut Badań nad Wojną.
21.07.2023

W trakcie ostrzału portu w Odessie Rosjanie uszkodzili budynek konsulatu Chin

Budynek konsulatu generalnego Chin w Odessie został uszkodzony w wyniku rosyjskiego ostrzału przeprowadzonego w nocy ze środy na czwartek przy użyciu pocisków rakietowych i dronów, poinformował w czwartek szef obwodu odeskiego Ołeh Kiper.
20.07.2023

Rosjanie zaatakowali Odessę Kalibrami, trzy osoby nie żyją

Trzy osoby zginęły w rosyjskim nocnym ataku na Odessę - poinformowała w środę nad ranem ukraińska armia. Rosjanie zaatakowali miasto czterema rakietami Kalibr. Ukraińcy uruchomili obronę powietrzną.
14.06.2023

Ukraina. Władze: siły rosyjskie ostrzeliwują rurociąg amoniaku w obwodzie charkowskim

Siły rosyjskie wielokrotnie ostrzeliwały rurociąg amoniaku w obwodzie charkowskim, który może mieć kluczowe znaczenie dla przedłużenia umowy umożliwiającej bezpieczny eksport zboża i nawozów z portów Morza Czarnego, powiedział we wtorek gubernator obwodu charkowskiego Ołeh Syniehubow, informuje Reuters.
07.06.2023

Ukraińska armia ostrzelała port w okupowanym Berdiańsku, statki uciekają

Armia ukraińska ostrzelała pozycje wojsk rosyjskich w porcie w okupowanym Berdiańsku na południu Ukrainy, z portu wypływają statki - podał w piątek portal Ukraińska Prawda. Portal powołał się m.in. na informacje od urzędników lojalnych wobec władz ukraińskich.
02.06.2023

Ukraina. W silnych nocnych ostrzałach Rosjanie użyli okrętów, samolotów i dronów

W ostrzałach Ukrainy w nocy z soboty na niedzielę Rosjanie użyli pocisków Kalibr odpalonych z okrętów na Morzu Czarnym, pocisków manewrujących zrzuconych z bombowców Tu-95MS i dronów irańskich – poinformowało ukraińskie lotnictwo wojskowe.
14.05.2023

Jemen. Cywilny statek ostrzelany

Do kolejnego niebezpiecznego incydentu doszło w piątek na Morzu Czerwonym u wybrzeży Jemenu. Grupa napastników na łodzi pod osłoną nocy ostrzelała cywilny statek handlowy.
18.03.2023

Rosja rozpoczęła wystrzeliwanie dronów z wyrzutni bliżej Kijowa

Rosja wznowiła po prawie dwóch tygodniach przerwy ataki na Ukrainę przy użyciu jednokierunkowych dronów (OWA UAV), wystrzeliła je z innego miejsca niż do tej pory, tj. z obwodu briańskiego będącego bliżej Kijowa, przekazało w środę brytyjskie ministerstwo obrony.
01.03.2023

Firma z Bangladeszu otrzyma odszkodowanie za statek ostrzelany przez Rosjan

Firma żeglugowa Bangladesh Shipping Corporation otrzyma blisko 22,5 miliona dolarów w ramach odszkodowania za to, że jej statek został trafiony rosyjskim pociskiem w ukraińskim porcie.
28.02.2023

Ukraiński ostrzał magazynów amunicji w okupowanym Mariupolu

Portal Ukraińska Prawda informuje, że w środę rano wojska ukraińskie przeprowadziły udany ostrzał rosyjskiego magazynu amunicji w okupowanym Mariupolu.
22.02.2023

Turcja oskarża Grecję o ostrzelanie statku ro-ro

Turecka straż przybrzeżna podała w sobotę, że u wybrzeży tureckiej wyspy Bozca na Morzu Egejskim dwie greckie łodzie patrolowe ostrzelały statek ro-ro.
12.09.2022

Papua Nowa Gwinea: żołnierze zastrzelili rybaka z Indonezji

Indonezyjski rybak został zastrzelony przez okręt sił zbrojnych Papui Nowej Gwinei wodach wyłącznej strefy ekonomicznej PNG. Nie jest jasne, jak doszło do wydarzenia.
29.08.2022

Luksusowy jacht ostrzelany przez turecką straż przybrzeżną [WIDEO]

27-metrowy jacht Belgor został ostrzelany i uszkodzony przez turecką straż przybrzeżną w ramach akcji wymierzonej w przemytników narkotyków.
02.08.2022

[WIDEO] Czy ostrzelany przez Rosjan tankowiec skaził Morze Czarne? Na jednostce było 500 ton ropy

Ostrzelany w czwartek przez rosyjskie siły zbrojne statek Millennial Spirit, pływający pod banderą Mołdawii, mógł skazić wody Morza Czarnego. Na jednostce, jak informują w sobotę mołdawskie media, znajdowało się 500 ton oleju napędowego.
09.07.2022

Ukraina. Władze obwodu donieckiego: rosyjskie wojska ostrzelały bronią kasetową ludzi na plaży

Rosyjskie wojska ostrzelały we wtorek pociskami kasetowymi mieszkańców miasta Czasiw Jar, którzy odpoczywali na plaży nad stawem; w wyniku ataku jedna osoba zginęła, a 11 zostało rannych - poinformował w środę na Telegramie szef władz obwodu donieckiego Pawło Kyryłenko.
22.06.2022

Ukraina. Marynarka Wojenna: rosyjskie okręty chowają się za statkami handlowymi i prowadzą ostrzał

Okręty rosyjskiej Floty Czarnomorskiej pod Sewastopolem chowają się za statkami handlowymi i zza nich prowadzą ostrzał celów w Ukrainie rakietami manewrującymi Kalibr – informuje w piątek ukraińska Marynarka Wojenna.
03.06.2022

Ukraina. Odessa ostrzelana pociskami przeciwokrętowymi

Odessa - ważny port Ukrainy nad Morzem Czarnym - oraz obwód odeski zostały w poniedziałek ponownie zaatakowane przez wojska rosyjskie; na region wystrzelono z terytorium anektowanego Krymu pociski manewrujące Oniks - poinformowała rada miejska.
09.05.2022

Pentagon: krążownik rakietowy Moskwa nie zatonął, ale jest uszkodzony

Krążownik rakietowy Moskwa nie zatonął, ale jest uszkodzony i popłynął do portu na naprawy - poinformował w czwartek rzecznik Pentagonu John Kirby w rozmowie z CNN. Jak dodał, na pokładzie okrętu doszło do co najmniej jednej eksplozji, ale USA nie mają informacji na temat tego, co było jej przyczyną.
14.04.2022

Ukraina: krążownik Moskwa został ostrzelany nowymi pociskami Neptun

Rosyjski krążownik Moskwa, poważnie uszkodzony w środę na Morzu Czarnym w wyniku ukraińskiego ostrzału, został trafiony pociskami manewrującymi RK-360 Neptun. Zestawy rakietowe tego typu, opracowane w Kijowie, znajdują się na wyposażeniu ukraińskiej armii od marca 2021 roku. Po raz pierwszy wykorzystano je w warunkach bojowych w wojnie z Rosją.
14.04.2022

Trafienie krążownika Moskwa - co wiadomo?

W czwartek świat obiegła wiadomość, że na rosyjskim krążowniku rakietowym Moskwa, będącym częścią sił rosyjskich blokujących Ukrainę od strony Morza Czarnego, wybuchł pożar - to jedyny fakt, który został potwierdzony zarówno przez Ukrainę, jak i przez samą Rosję, która zazwyczaj nie jest chętna do przekazywania takich informacji. Ukraińcy twierdzą, że okręt został przez nich trafiony, zaś Rosja podaje, że "przyczyna pożaru jest badana".
14.04.2022

Turecki masowiec ostrzelany przez Rosjan

W niedzielę rosyjskie media poinformowały, że rosyjskie wojsko ostrzelało na wodach ukraińskich w okolicach Mariupola turecki cywilny statek.
11.04.2022

Ukraińskie MSW: wojska rosyjskie ostrzelały ogniem artyleryjskim łódź z cywilami, 4 osoby zginęły

Na południu Ukrainy wojska rosyjskie ostrzelały ogniem artyleryjskim łódź z cywilami, zabijając cztery osoby, w tym dziecko - poinformował w czwartek na Telegramie doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko.
07.04.2022

Ukraina. Rosjanie ostrzelali cywilny statek w porcie, jednostka tonie

Rosyjskie wojska ostrzelały statek pływający pod banderą Dominikany w porcie w Mariupolu - informuje we wtorek ukraińska straż graniczna w oświadczeniu zamieszczonym na Facebooku.
05.04.2022

Ukraina. W kierunku Odessy wystrzelono z Morza Czarnego dwie rakiety; zostały unieszkodliwione

W niedzielę w kierunku Odessy siły rosyjskie z Morza Czarnego wystrzeliły dwa pociski rakietowe, zostały one unieszkodliwione przez ukraińską obronę powietrzną - podała agencja UNIAN, powołując się na armię Ukrainy.
27.03.2022

Ukraińska marynarka wojenna: kapitanami rosyjskich okrętów ostrzelanych w Berdiańsku są byli ukraińscy żołnierze

Kapitanami dwóch rosyjskich okrętów desantowych, ostrzelanych rano przez wojska Ukrainy w porcie w Berdiańsku, są zdrajcy - ukraińscy żołnierze, którzy w 2014 roku przeszli na stronę wroga - podała w czwartek gazeta Ukraińska Prawda, powołując się na źródło w Marynarce Wojennej Ukrainy.
24.03.2022

Mariupol ostrzelały okręty rosyjskie

Mariupol został ostrzelany przez cztery okręty rosyjskiej marynarki wojennej - podała w niedzielę agencja Ukrinform, powołując się na ukraińskie siły Azow, biorące udział w obronie miasta.
20.03.2022

Ukraina. Mariupol i okolice Odessy ostrzelane z morza

Ostrzały w Mariupolu na południowym wschodzie Ukrainy nasilają się i miasto zaczęto atakować także z morza – poinformowała w środę agencja Ukrinform, powołując się na wpis doradcy mera Mariupola Petra Andriuszczenki na Telegramie. Doradca szefa MSW Ukrainy podał z kolei, że z okrętów ostrzelane zostało także wybrzeże w okolicy Odessy.
16.03.2022

Rosjanie trafili statek pod banderą Mołdawii

Jak podają źródła, rosyjski pocisk trafił na Morzu Czarnym mołdawski tankowiec.
25.02.2022

[AUDIO] W krótkich żołnierskich słowach – obrońcy Wyspy Węży odmówili złożenia broni

Anton Heraszczenko z MSW opublikował nagrania rozmów pomiędzy okrętem wojennym rosyjskiej floty a obrońcami Wyspy Węży na Morzu Czarnym. Rosjanie żądali, by Ukraińcy się poddali. W odpowiedzi usłyszeli kategoryczną odmowę w „krótkich żołnierskich słowach”. Wszyscy obrońcy zginęli.
25.02.2022

Zginęli wszyscy ukraińscy obrońcy Wyspy Węży na Morzu Czarnym

Ukraińscy obrońcy nie zdołali obronić Wyspy Węży na Morzu Czarnym. Po zaciętych walkach z udziałem rosyjskiego lotnictwa szturmowego i pod ostrzałem z okrętów Floty Czarnomorskiej, zginęli wszyscy ukraińscy pogranicznicy.
25.02.2022

Portowe miasto Mariupol pod zmasowanym rosyjskim ostrzałem

Obrzeża ukraińskiego miasta Mariupol nad Morzem Azowskim znalazły się pod ciężkim ostrzałem sił rosyjskich - podała w czwartek wieczorem agencja Reutera, powołując się na źródła dyplomatyczne.
24.02.2022

Ukraina. Straż graniczna: Wyspa Węży na Morzu Czarnym ostrzelana z rosyjskich okrętów

Wyspa Węży, położona na Morzu Czarnym w odległości ok. 50 km od wybrzeża Ukrainy, została w czwartek zaatakowana z rosyjskich okrętów Floty Czarnomorskiej – poinformowała straż graniczna Ukrainy w komunikacie.
24.02.2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.