• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Ukraina. W silnych nocnych ostrzałach Rosjanie użyli okrętów, samolotów i dronów

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Ukraina. W silnych nocnych ostrzałach Rosjanie użyli okrętów, samolotów i dronów

Partnerzy portalu

pocisk
Fot. Mil.ru

W ostrzałach Ukrainy w nocy z soboty na niedzielę Rosjanie użyli pocisków Kalibr odpalonych z okrętów na Morzu Czarnym, pocisków manewrujących zrzuconych z bombowców Tu-95MS i dronów irańskich – poinformowało ukraińskie lotnictwo wojskowe.

Atak nastąpił z różnych kierunków. Bombowce rosyjskie odpaliły w kierunku Ukrainy rakiety: Ch-55, Ch-101 i Ch-555. Ukraińska obrona zniszczyła trzy pociski rakietowe i 25 dronów - wynika z komunikatu opublikowanego w niedzielę.

Andrij Jermak, szef kancelarii prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, komentując nocny ostrzał obwodu tarnopolskiego na zachodzie Ukrainy podkreślił, że atak nastąpił w czasie, gdy w finale Eurowizji występował ukraiński zespół TVORCHI. Grupa pochodzi właśnie z Tarnopola.

Ostrzały odnotowano również w obwodach: charkowskim, zaporoskim, kijowskim, sumskim, czerkaskim, ługańskim i dniepropietrowskim. 

awl/ fit/

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.