• <

Wynik wyszukiwania - "nominacja" - Wiadomości

Katarzyna Duber-Stachurska nową prezes PARP

Katarzyna Duber-Stachurska wygrała konkurs i objęła stanowisko prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) - poinformowała w piątek minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Dodała, że PARP ma stać się instytucją "bardziej nastawioną frontem do klienta".
17.05.2024

Polacy zaczynają mistrzostwa Europy. Stawką medale i nominacja na igrzyska

We wtorek 7 maja, we francuskim La Grande Motte rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w żeglarskiej klasie 49er i 49erFX. W tej pierwszej srebrnego medalu zdobytego rok temu bronić będą Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki, ale stawka tych regat jest dużo większa. Aż trzy polskie załogi rywalizują bowiem o imienną kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024.
06.05.2024

Siergiej Szojgu zatwierdził nowych dowódców rosyjskich sił morskich

Minister Obrony Federacji Rosyjskiej ogłosił dekret prezydenta kraju, Władimira Putina, w sprawie mianowania nowych dowódców sił morskich państwa. Zmiany kadrowe to potencjalnie także efekt reakcji na ciągłe niepowodzenia w trakcie wojny na Ukrainie, gdyż na Morzu Czarnym Flota Czarnomorska utraciła 1/3 swojej zdolności bojowej.
02.04.2024

Paryż - kobieca kajakowa osada C2 500 pewna startu w igrzyskach

Kobieca osada C2 500 m jest pewna startu w igrzyskach w Paryżu - poinformował Polski Związek Kajakowy. Nominacja jest efektem braku przyznania kwalifikacji w strefie Australii i Oceanii, a w związku z tym przekazanie jej dziewiątej ekipie ubiegłorocznych mistrzostw świata w Duisburgu.
24.02.2024

Witold Jabłoński powołany na dyrektora Morskiego Centrum Nauki

Marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz powołał Witolda Jabłońskiego na stanowisko dyrektora Morskiego Centrum Nauki na kolejne 5 lat.
23.02.2024

Pierwsza w historii kobieta została dowódcą niemieckiego okrętu podwodnego

W 1. eskadrze okrętów podwodnych Niemieckiej Marynarki Wojennej (1. Ubootgeschwader, Deutsche Marine). Po raz pierwszy dowódcą jednego z wchodzących w skład jednostki została kobieta.
15.09.2023

Czarter na podróż – „Supersession clauses”

W umowach czarteru na podróż, spotyka się nieraz klauzule umowne, o następującym brzmieniu: „This contract shall be completed and superseded by the signing of bills of lading in the form customary for such voyages for (…) cargos, which bills of lading shall contain the following clauses (…)”.
04.08.2023

Dzień Flagi, rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja i admiralskie mianowania

Jak co roku w całym kraju obchodzono Dzień Flagi Państwowej oraz wprowadzenie Ustawy Rządowej z dnia 3 maja 1791 roku. Z tej okazji odbyły się uroczystości z udziałem władz i instytucji lokalnych. Nie zabrakło przy tym asysty wojskowej, w tym morskiego rodzaju sił zbrojnych. W jednostkach wojskowych polskiej Marynarki Wojennej została podniesiona flaga państwowa, natomiast na okrętach wielka gala banderowa.
04.05.2023

Powstało Centrum Transferu Technologii UMG

W Uniwersytecie Morskim w Gdyni uruchomiono Centrum Transferu Technologii. Zadaniem nowej jednostki będzie wsparcie działań uczelni w zakresie lepszego wykorzystania potencjału intelektualnego i technicznego, współpracy z gospodarką, rozwoju umiejętności i przedsiębiorczości akademickiej, zarządzania własnością intelektualną oraz wykorzystania innowacyjnych rozwiązań w celu komercjalizacji bezpośredniej wyników działalności naukowej i ich transferu do gospodarki.
04.04.2023

Historyczne centrum Odessy światowym dziedzictwem UNESCO

Historyczne centrum miasta portowego Odessa zostało wpisane w środę na listy światowego dziedzictwa i światowego dziedzictwa w zagrożeniu UNESCO. Wpisów dokonano podczas 18. nadzwyczajnej sesji komitetu światowego dziedzictwa UNESCO.
25.01.2023

Gaz-System: przepływy gazu Baltic Pipe utrzymują się na poziomie powyżej 60 mln kWh na dobę

Przepływy gazu Baltic Pipe to powyżej 60 mln kWh na dobę - poinformował Gaz-System w czwartek. Zgodnie z informacjami Energinetu, duńskiego operatora sieci gazowej, po uruchomieniu we wtorek terminala w Nybro, do Baltic Pipe może wpłynąć norweski gaz.
03.11.2022

PERN rozpoczął naprawę rurociągu "Przyjaźń" na odcinku zachodnim

Służby techniczne PERN rozpoczęły naprawę rurociągu "Przyjaźń" na odcinku zachodnim, gdzie we wtorek w miejscowości Żurawice (Kujawsko-pomorskie) doszło do rozszczelnienia jednej z dwóch nitek i wycieku ropy naftowej. PERN deklaruje, że chce jak najszybciej przywrócić tam tłoczenie surowca.
13.10.2022

Służby PERN dotarły do uszkodzonego rurociągu - brak znamion działania osób trzecich

Służby PERN dotarły do uszkodzonego rurociągu. Z pierwszych ustaleń i ze sposobu odkształcenia magistrali wynika, że na ten moment brak jest znamion ingerencji osób trzecich. Rozpoczęto rekultywację terenu - podała spółka w środę wieczorem.
13.10.2022

PERN: dostawy ropy do Niemiec odbywają się z uwzględnieniem możliwości technicznych

Dostawy ropy naftowej do Niemiec odbywają się z uwzględnieniem możliwości technicznych po rozszczelnieniu jednej z dwóch nitek rurociągu "Przyjaźń" - poinformował PERN. Zapewniono, że rafinerie w Polsce otrzymują surowiec zgodnie z planem, a sytuacja nie ma wpływu na dostęp do paliw dla kierowców.
12.10.2022

Gaz-System: ruszył przesył gazu do Polski przez BalticPipe - nominacja dobowa wynosi 62,4 mln kWh

W sobotę o godz. 6:10 ruszył do Polski przesył gazu gazociągiem BalticPipe - poinformowała spółka Gaz-System. Jak podkreślono nominacja dobowa na 1 października 2022 wynosi 62,4 mln kWh/doba.
01.10.2022

Kino Letnie na Stogach - tak się bawiliście. Co jeszcze w programie? [WIDEO, ZDJĘCIA]

Kino Letnie to projekt organizowany już po raz trzeci wspólnie przez DCT Gdańsk i Port Gdańsk. Sprawdziliśmy, jak się bawiliście na ostatnim seansie. Przypominamy również, co jeszcze w programie.
23.08.2022

Wielka Brytania powołała pełnomocnika ds. rozwoju morskiej energetyki wiatrowej

Tim Pick zostanie mianowany pierwszym w historii Wielkiej Brytanii pełnomocnikiem do spraw morskiej energetyki wiatrowej. Informacje potwierdził premier Boris Johnson oraz Kwasi Kwarteng, minister biznesu i energii.
08.06.2022

MKiŚ: inwestycje PERN są zależne m.in. od zainteresowania niemieckich rafinerii kontraktami długoterminowymi

Trwają konsultacje ws. wykorzystania gdańskiego Naftoportu do dostaw ropy spoza Rosji również do rafinerii w Niemczech. Dodatkowe inwestycje PERN, właściciela Naftoportu, są zależne m.in. od zainteresowania strony niemieckiej kontraktami długoterminowymi - przekazał PAP resort klimatu i środowiska.
02.06.2022

PERN o budowa drugiej nitki ropociągu Płock-Gdańsk. To szansa na rozbudowę Nafotportu w Porcie Gdańsk

Budowa drugiej nitki ropociągu Płock-Gdańsk staje się bardziej prawdopodobna. Zapotrzebowanie na dodatkowy przesył ropy naftowej będzie decydujące dla tego projektu i rozbudowy Naftoportu o kolejne stanowisko do odprawy tankowców. Skorzystać mogłyby na tym Niemcy - poinformowała PAP Grupa PERN.
27.05.2022

FourKites kładzie nacisk na znaczący rozwój międzynarodowej widoczności transportu oceanicznego

Wiodąca na świecie platforma zapewniająca widoczność łańcucha notuje znaczne tempo wzrostu widoczności transportu oceanicznego i zatrudnia Philippe’a Sallesa, doświadczonego specjalistę w branży, który będzie nadzorować realizację bieżącej strategii agresywnego wzrostu.
23.05.2022

USA. Pierwsza w historii nominacja dla kobiety na dowódcę amerykańskiej straży przybrzeżnej

Prezydent USA Joe Biden nominował adm. Lindę Fagan na dowódcę Straży Wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Jeśli Senat potwierdzi jej kandydaturę, Fagan będzie pierwszą kobietą w historii, która stanie na czele jednego z rodzajów amerykańskich sił zbrojnych.
06.04.2022

Hiddenfjord ograniczył emisje dwutlenku węgla o 94% dzięki transportowi morskiemu

Rodzinna firma Hiddenfjord z Wysp Owczych zaopatrująca Amerykę Północną i Europę w świeżego łososia zdobyła nagrodę 2021 SEAL Business Sustainability Award. Hiddenfjord otrzymała wyróżnienie SEAL (skrót od Sustainability, Environmental Achievement, and Leadership, z ang. Zrównoważony rozwój, osiągnięcia w dziedzinie ochrony środowiska i przywództwo) w kategorii Inicjatywy Środowiskowe za ogromną redukcję emisji CO2 związanej z transportem, która spadła o 94%, po tym jak w ubiegłym roku firma zmieniła sposób transportu z lotniczeg
22.12.2021

Biały Dom powołał krytyka Nord Stream 2 do nadzorowania umowy z Niemcami

Prezydent Biden powołał byłego doradcę i ostrego krytyka Nord Stream 2 Amosa Hochsteina na wysłannika Departamentu Stanu USA, odpowiedzialnego za wykonanie umowy z Niemcami w sprawie tego gazociągu - podał w poniedziałek portal Axios.
09.08.2021

Czarter – „safe port”. Część II

Część I opracowania – Czarter - "safe port", oparta została w dużej części na przełomowym precedensie Izby Lordów – „The Evia (No. 2)” [1982] 2 Lloyd’s Rep 307.
02.08.2021

Czarter – „safe port” - część I

Wyznaczenie portu za/wyładunku, czy to expressis verbis w czarterze, czy też poprzez konkretną nominację czarterujących (w ramach posiadanych uprawnień umownych) powoduje, iż „shipowner is under absolute obligation to go there” [„M/V Naiad [1978], AMC 249].
22.07.2021

Czarter na podróż – nominacja portu załadunku

Port załadunku może być wyraźnie określony w czarterze [zob. nasz artykuł: Czarter na podróż – „berth”; „dock”; „port"] lub czarterujący może zostać upoważniony umownie do nominacji takiego portu. Przyjęte i stosowane w shippingu, w takim przypadku formuły – „a port as ordered” lub „to be nominated”, przewidują:
01.07.2021

Jest skład żeglarskiej Kadry Narodowej na rok 2021

Sposób powoływania Kadry Narodowej w żeglarstwie na nadchodzący sezon różni się nieco od lat ubiegłych. Przez pandemię koronawirusa, zwłaszcza w konkurencjach juniorskich nie odbyła się część regat mistrzowskich. Wyniki uzyskiwane w regatach tej rangi stanowią główną podstawę do powołania do Kadry. Komisja Sportu PZŻ zdecydowała więc o wzięciu pod uwagę także rezultatów z sezonu 2019
14.11.2020

Magdalena Kwaśna z nominacją olimpijską do Tokio

Magdalena Kwaśna (Chojnicki Klub Żeglarski), mistrzyni Polski w klasie Laser Radial z nominacją imienną na igrzyska w Tokio. Decyzję taką podjął Zespół Decyzyjny Polskiego Związku Żeglarskiego, a zatwierdził ją zarząd Związku. Formalnie, nominację musi zatwierdzić jeszcze Polski Komitet Olimpijski.
31.10.2020

Uroczystość nadania pośmiertnej nominacji oficerskiej bosmanowi Siei [foto]

W Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni odbyła się ceremonia pośmiertnego nadania pierwszego stopnia oficerskiego bosmanowi Ignacemu Siei, połączona z seminarium poświęconym historii i teraźniejszości nurkowania w polskiej Marynarce Wojennej. Patent oficerski, podpisany przez Prezydenta Andrzeja Dudę, wręczyli wnuczce ppor. Siei Pani Wiesławie Gołębiewskiej wiceadm. Krzysztof Jaworski - Dowódca COM-DKM oraz płk Andrzej Płocha - Szef WSzW w Gdańsku.
05.10.2020

Książka profesora AMW nominowana do prestiżowej nagrody

„Polish Naval Academy. In the Centenary of Regaining Access to the Baltic Sea” to tytuł książki o tematyce morskiej, promującej m.in. Marynarkę Wojenną RP, nominowanej do prestiżowej Nagrody Mountbatten. Autorem jest kmdr dr hab. Dariusz R. Bugajski, prof. Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte.
01.10.2020

Media: Negocjacje ws. kosztów stacjonowania wojsk USA - Japonia na celowniku

Spodziewana nominacja Donny Welton na stanowisko szefowej wydziału negocjacji i porozumień w DS to zapowiedź, że po Korei Płd., już wkrótce i Japonia będzie musiała porozumieć się z USA ws. podziału kosztów stacjonowania wojsk - pisze w niedzielę agencja Kyodo.
02.08.2020

Skrzypulec i Ogar-Hill z olimpijską nominacją w żeglarskiej klasie 470

Rywalizujące w klasie 470 Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) i Jolanta Ogar-Hill (UKS Wiking Toruń) uzyskały nominację zarządu Polskiego Związku Żeglarskiego do startu w igrzyskach w Tokio. Utrzymano także pozostałe olimpijskie imienne kwalifikacje.
11.06.2020

Melzacka i Łoboda z oficjalną nominacją na igrzyska olimpijskie w Tokio

Aleksandra Melzacka (YKP Gdynia) i Kinga Łoboda (AZS AWFiS Gdańsk), czyli polska załoga klasy 49erFX, z oficjalną nominacją na igrzyska olimpijskie w Tokio! Nominację zatwierdził zarząd Polskiego Związku Żeglarskiego. W pozostałych pięciu klasach żeglarskich, w których Polska ma prawo wystawić reprezentanta w Tokio, wewnętrzne kwalifikacje do igrzysk wciąż trwają.
04.03.2020

Magdalena Kwaśna 5 w mistrzostwach świata klasy Laser Radial

Magdalena Kwaśna piątą zawodniczką mistrzostw świata klasy Laser Radial! To największy sukces zawodniczki Chojnickiego Klubu Żeglarskiego w karierze! Druga z Polek, Agata Barwińska (SSW MOS Iława), zajęła w Australii 23 miejsce. Mistrzynią świata została Marit Bouwmeester z Niderlandów. Na starcie stanęło 105 zawodniczek.
28.02.2020

Port Gdynia Laureatem Ogólnopolskiego Programu Firma Roku 2019

Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA, otrzymał tytuł FIRMA ROKU 2019. Jest to szczególnie ważne dla Portu Gdynia albowiem jednym z kryteriów weryfikacji jest sposób zarządzania Spółką oraz osiągane wyniki.
06.02.2020

Rekordowe sesje na Wall Street mogą zachęcić inwestorów

Na zamknięciu poniedziałkowej sesji najwyższe wartości w historii osiągnęły S&P 500 i Nasdaq Composite. Optymizm podtrzymują doniesienia o usunięciu Chin z listy państw podejrzewanych o manipulowanie kursem waluty. W środę ma nastąpić wyczekiwane podpisanie wstępnej umowy handlowej na linii USA-Chiny.
13.01.2020

Zagłosuj na gdynianina w plebiscycie Żeglarz Roku 2019

Magazyn „Wiatr” ogłosił kolejną edycję plebiscytu Żeglarz Roku. Do 14 lutego można zagłosować na żeglarza, którego dokonania w 2019 roku wzbudziły największe uznanie. Wśród nominowanych znalazł się gdynianin Michał Burczyński, mistrz świata w żeglarstwie lodowym.
19.12.2019

PERN - dostawy ropy naftowej do Polski trzema nitkami rurociągu „Przyjaźń”

Dostawy ropy naftowej do Polski rurociągiem "Przyjaźń" od początku lipca odbywają się trzema nitkami magistrali. Tłoczenie surowca w pierwszej połowie tego miesiąca będzie odbywać się ze zmniejszoną wydajnością, w drugiej połowie można spodziewać się jej zwiększenia - podał we wtorek PERN.
02.07.2019

Niezwykły jacht zbudowany w Gdańsku z nominacją do prestiżowej nagrody

Jak czytamy na stronie gdańskiej stoczni Conrad Shipyard: "Z dumą informujemy, że nasz jacht Viatoris projektu C133 znalazł się wsród finalistów prestiżowego konkursu World Superyacht Awards 2019 w kategorii motorowych jachtów wypornościowych poniżej 500GT i długości pomiędzy 30 a 47,9 m".
15.03.2019

Finlandia: Kontrowersje wokół „szwedzkich planów” minister transportu

Fińska minister transportu Anne Berner po zakończeniu kadencji liberalnego rządu premiera Sipili zasiądzie we władzach drugiego największego banku Szwecji. Informacja o nominacji pojawiła się w trakcie pełnienia funkcji przez Berner. Wywołało to kontrowersje.
23.02.2019

Zgłoś swojego kandydata do nagrody im. kpt. Wiktorowicza

To ostatnia szansa na wysłanie zgłoszenia do Nagrody im. Kapitana Leszka Wiktorowicza! Wybitnego człowieka morza, wieloletniego komendanta „Daru Młodzieży” i wychowawcy pokoleń polskich marynarzy. Termin wysyłania kandydatur upływa 25 stycznia.
12.01.2019

Kontradmirał Jerzy Krzysztof Jaworski awansowany na stopień wiceadmirała

Nominacja na stopień generalski to dowód docenienia dotychczasowej służby, ale i zobowiązanie – powiedział prezydent Andrzej Duda, który wręczył w środę awanse i odznaczenia. Podkreślał więzi z USA; wyraził życzenie, by armia była liczniejsza i jak najnowocześniejsza.
15.08.2018

Ruszyła kampania Pomorze Zachodnie. Biznes w dobrym położeniu

Konkurs dla przedsiębiorców, w którym o nagrodzie będą decydować mieszkańcy, a także akcje reklamowe promujące Pomorze Zachodnie jako region sprzyjający biznesowi – to główne elementy projektu "Pomorze Zachodnie. Biznes w dobrym położeniu". Kampania ruszyła we wtorek.
07.08.2018

ZWZ PKN Orlen: na wniosek SP ogłoszono przerwę w obradach

Na wniosek Skarbu Państwa, jako akcjonariusza, Zwyczajne Walne Zgromadzenie (ZWZ) PKN Orlen, które obradowało we wtorek w Płocku (Mazowieckie), zdecydowało o przerwie w posiedzeniu do 17 lipca. Rozpatrzone zostaną wtedy projekty uchwał dot. zasad ustalania wynagrodzenia zarządu.
26.06.2018

Nowoczesny prom z Polski otrzymał nagrodę „Ship of the Year”

ELEKTRA, nowoczesny hybrydowy prom z Polski, z międzynarodową nagrodą „Ship of the Year”. To cenione wyróżnienie przyznawane co roku przez jury składające się z międzynarodowych ekspertów, które nominuje do konkursu wyjątkowe jednostki, a następnie – przez głosy publiczności na stronie konferencji Sulfur Cap 2020. Prom zaprojektowany przez biuro projektowe StoGda i zbudowany w stoczni CRIST w Gdyni rywalizował z Cardissą – największym na świecie metanowcem Shella, oraz z Christophem de Margerim – nowoczesnym tankowcem Sovcomflot.
23.04.2018

Ropa w USA dużo droższa; Trump wybrał Boltona - może wzrosnąć napięcie geopolityczne

Ropa w USA mocno drożeje w piątek w reakcji na spekulacje, że mianowanie przez prezydenta USA Donalda Trumpa nowego doradcy ds. Bezpieczeństwa Narodowego Johna Boltona może wpłynąć na wzrost napięcia geopolitycznego - podają maklerzy.
23.03.2018

Modzelewski: Po dwóch latach dialogu z przeszłością zwrócenie się w przyszłość

Powołanie na premiera Mateusza Morawieckiego oznacza, że po dwóch latach rozliczenia z przeszłością rząd PiS będzie się koncentrował na przyszłości, bo tak należy odczytywać położenie jeszcze większego nacisku na gospodarkę - komentuje kandydaturę na nowego szefa rządu prof. Witold Modzelewski.
07.12.2017

Nominacja EMYA dla Centrum Konserwacji Wraków Statków

Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie – oddział Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku wszedł do finału konkursu "EMYA 2018 – Europejskie Muzeum Roku". Najlepsza placówka muzealna Europy zostanie ogłoszona w maju 2018, podczas 41. edycji gali, która tym razem odbędzie się w Warszawie.
07.12.2017

Megastar wśród najbardziej ekologicznych statków na świecie

Prom Megastar wśród najbardziej ekologicznych statków świata. Podzczas tegorocznej gali International Green Shipping Awards w Rotterdamie, jednostka zyskała nominację w kategorii najbardziej „zielony” statek. W tym roku nagrody te zostały przyznane po raz drugi.
19.10.2017

Nowa nominacja do zarządu DB Cargo Polska

Rada Nadzorcza DB Cargo Polska zdecydowała o powołaniu z dniem 1 października br. Roberta Nowakowskiego na stanowisko Członka Zarządu ds. Produkcji. Robert Nowakowski zastąpi Michaela Hetzera, który przechodzi do struktur koncernu w Niemczech, obejmując funkcję Prezesa Zarządu nowo powstałej spółki International Operations Services.
27.09.2017

„FAZ”: Jako dyrektor w Rosniefcie Schroeder byłby sługusem Putina

Przyjmując proponowane mu przez Moskwę stanowisko we władzach rosyjskiego koncernu naftowego Rosnieft, były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder stałby się "sługusem autorytarnego systemu" Władimira Putina - pisze w czwartek "Frankfurter Allgemeine Zeitung".
17.08.2017

Zmiana na stanowisku dyrektora generalnego w Stena Line

Poważna zmiana w Stena Line. Zgodnie z podjętą decyzją, Niclas Mårtensson zostaje od 28 września nowym dyrektorem generalnym.
28.09.2016

Sukcesy Delphia Yachts na targach Wiatr i Woda 2016 w Gdyni

W dniach 28-31 lipca 2016 na Wiatr i Woda 2016 w marinie Gdynia stocznia Delphia Yachts zaprezentowała 2 jachty żaglowe: Delphia 46 Deck Saloon (nagroda Gdynia Yacht Design 2016), Maxi 1200 oraz jacht motorowy Nautika 1150 Voyage (nominacja do Jacht Roku w Polsce 2017).
05.08.2016

Czołowi europejscy armatorzy na liście nominowanych do turystycznych „Oskarów”

Uznane europejskie marki znalazły się na liście nominowanych w ramach tegorocznej edycji World Travel Awards. Przewoźnicy mają szansę na triumf w dwóch kategoriach – wiodący operator promowy w Europie oraz najlepsza strona internetowa firmy z branży promowej.
05.07.2016

Liczne zmiany u lokalnych armatorów europejskich

U europejskich armatorów dużo zmian. Pojawiły się nowe trasy i doszło także do zmian kadr kierowniczych.
05.05.2016

Kanał Elbląski nominowany do prestiżowej nagrody

Kanał Elbląski, a w szczególności wchodzące w jego skład: zespół pochylni Buczyniec, Kąty, Oleśnica, Jelenie i Całuny oraz cztery śluzy: Miłomłyn, Zielona, Ostróda i Małą Ruś zostały nominowane do nagrody „Zabytek Zadbany 2016”, przyznawanej przez Generalnego Konserwatora Zabytków.
12.04.2016

Wirtualny Skansen Wraków Zatoki Gdańskiej coraz bliżej

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku rozpoczyna realizację dwuletniego projektu naukowo - badawczego "Wirtualny Skansen Wraków Zatoki Gdańskiej. Ewidencja i inwentaryzacja podwodnego dziedzictwa archeologicznego".
27.02.2015

Jarosław Siergiej pokieruje Polską Żeglugą Bałtycką

Były szef Platformy Obywatelskiej w Szczecinie i były prezes Zarządu Portów Szczecin-Świnoujście - Jarosław Siergiej, pokieruje Polską Żeglugą Bałtycką.
04.09.2014

Geblewicz i Liberadzki o nowym prezesie ZMPSiŚ

Olgierd Geblewicz, marszałek woj. zachodniopomorskiego, wysoko ocenia kompetencje Zbigniewa Miklewicza, dotychczasowego Skarbnika Województwa Zachodniopomorskiego, który przed kilkoma dniami wygrał konkurs na prezesa Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Z kolei europoseł SLD Bogusław Liberadzki ocenia, że prezesura Miklewicza może przypaść na okres dynamicznego rozwoju portu.
10.03.2014

Nominacja Elżbiety Bieńkowskiej- nadzieja na wzrost konkurencyjności kraju?

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej- to obszary działania Elżbiety Bieńkowskiej, nowej wicepremier. Zarówno rząd, organizacje branżowe, jak i opozycja wiążą z tą nominacją duże nadzieje.
28.11.2013

Zagłosuj na Program Edukacji Morskiej w Gdańsku!

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku został nominowany w Plebiscycie Skrzydła Trójmiasta, w kategorii Aktywność Trójmiasta! (Wideo)
13.11.2012

Ślączka i Mieczkowska rekomendowani przez PO

Prof. Wojciecha Ślączkę na wiceministra ds. gospodarki morskiej i Annę Mieczkowską na członka zarządu województwa zarekomenduje zachodniopomorska Platforma Obywatelska.
28.11.2011

Dziękujemy za wysłane grafiki.