• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Paryż - kobieca kajakowa osada C2 500 pewna startu w igrzyskach

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Paryż - kobieca kajakowa osada C2 500 pewna startu w igrzyskach

Partnerzy portalu

Fot. Polski Związek Kajakowy

Kobieca osada C2 500 m jest pewna startu w igrzyskach w Paryżu - poinformował Polski Związek Kajakowy. Nominacja jest efektem braku przyznania kwalifikacji w strefie Australii i Oceanii, a w związku z tym przekazanie jej dziewiątej ekipie ubiegłorocznych mistrzostw świata w Duisburgu.

Tuż poza czołową ósemką MŚ 2023 uplasowały się Sylwia Szczerbińska i Katarzyna Szperkiewicz.

"Odchodzi nam stres przed kontynentalnymi eliminacjami w Szeged. Ta promocja na igrzyska daje nam duży komfort przygotowań do Paryża" – przyznała Szczerbińska, cytowana w związkowym komunikacie.

"To dla nas doskonała informacja. W maju na Węgrzech, uwzględniając ewentualny udział Rosjanek i Białorusinek w kwalifikacjach, czekałoby nas bardzo ciężkie zadanie. Teraz, mając pewność wyjazdu na igrzyska, będzie pracowało się spokojniej. Tak czy siak, musimy się porządnie przygotować na Puchar Świata w Szeged i Poznaniu, bo na nich poznamy odpowiedź, w jakim stopniu jesteśmy walczyć z czołówką" – podkreślił Marek Ploch, trener reprezentacji kanadyjkarek i kanadyjkarzy.

Igrzyska w Paryżu rozpoczną się 26 lipca.

wkp/ co/

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.