• <

Wynik wyszukiwania - "nigeria" - Wiadomości

Nigeryjski pirat pozostaje w Danii. Bez kary i na wolności

Nigeryjski pirat, który został schwytany w 2021 roku przez duńskie siły, a następnie leczony z ran w Kopenhadze, otrzymał pozwolenie na stały pobyt w Danii i prawdopodobnie pozostanie w Europie.
05.02.2024

Do Afryki popłynie zboże z Polski. Dostawy będa szły do nigeryjskiego portu w Lagos

Zarząd spółki MBF Group S.A. z siedzibą w Warszawie przekazał, że 4 grudnia 2023 ostatecznie zweryfikował akceptację oferty na dostawy pszenicy do portu Lagos w Nigerii. Odbywa się to w nawiązaniu do Raportu Bieżącego ESPI nr 56/2023 z dn. 22 listopada 2023 roku w sprawie zawarcia umów w zakresie dostaw produktów rolnych.
10.01.2024

Nigeria: 70 osób zaginęło wskutek wywrócenia się łodzi

70 osób zaginęło wskutek wywrócenia się łodzi na rzece Benue na północy kraju.
30.10.2023

Concordia Damen przekształca barkę rzeczną w pogłębiarkę na potrzeby klienta

Do Lagos w Nigerii dotarła specjalna jednostka rzeczna o nazwie Sayonara, którą firma należąca do koncernu Damen przebudowała w związku ze specjalnym projektem. Dotychczasowa barka pływająca po holenderskich rzekach stała się pogłębiarką nasiębierną ssącą ze smokiem wleczonym (Trailing suction hopper dredger, TSHD).
19.09.2023

Nigeryjska marynarka wojenna spaliła podejrzany o przemyt tankowiec bez nakazu sądowego

Nigeryjska marynarka wojenna zniszczyła statek podejrzany o przemyt ropy naftowej bez uprzedniego uzyskania nakazu sądowego. Podobna sytuacja miała miejsce w ostatnim czasie już dwa razy.
25.08.2023

Nigeria. Katastrofa platformy wiertniczej, są ofiary [WIDEO]

W Nigerii przewróciła się platforma wiertnicza. Jedna osoba zginęła, trzy uznawane są za zaginione.
17.08.2023

Nigeryjski śmigłowiec zatapia tankowiec w ramach walki z przemytem ropy

Tankowiec zidentyfikowany jako Ali Riza Bey został przechwycony przez firmę ochroniarską działającą na zlecenie władz, w związku z zwalczaniem procederu przemytu nigeryjskiej ropy Po zajęciu statku i zatrzymaniu załogi, statek został zniszczony przez wojskowy śmigłowiec, bez wcześniejszego śledztwa czy postępowania sądowego.
12.07.2023

Nigeria. Wizyta chińskiej marynarki wojennej w Lagos sygnałem rosnących wpływów Chin w Afryce

Chińska flota morska z niszczycielem rakietowym Nanning zacumowała w sobotę w nigeryjskim porcie Lagos na południu kraju - informuje agencja Reutera. Taka wizyta odczytywana jest jako sygnał rozszerzania wpływów chińskich w regionie.
03.07.2023

Nigeria.15 dzieci utonęło, 25 zaginionych po wypadku łodzi

15 dzieci utonęło, a 25 jest poszukiwanych po tym, jak przewróciła się łódź na rzece Dantani w rejonie Shagari na północnym zachodzie Nigerii - podała w środę agencja dpa, powołując się na lokalne władze.
10.05.2023

Załoga Heroic Idun z polskim mechanikiem uwolniona po 8 miesiącach

Media podały, że załoga tankowca Heroic Idun, który został zatrzymany przez nigeryjskie służby, została po ośmiu miesiącach uwolniona. Jednym z członków załogi jest polski starszy mechanik.
03.05.2023

ICTSI w 2022 roku ze sprzedażą usług w wysokości 2,24 mld dolarów i zyskiem większym o 44%

ICTSI, właściciel Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego w Gdyni, w 2022 roku osiągnął rekordowe przychody ze sprzedaży usług oraz wysoki zysk netto.
17.03.2023

Nigeria. Trujące opary na tankowcu, interweniowała marynarka

Nigeryjska marynarka wojenna przyszła z pomocą załodze tankowca kotwiczącego nieopodal Lagos. Choć doniesienia są niejasne, to najprawdopodobniej kilku marynarzy zatruło się toksycznymi oparami podczas czyszczenia ładowni.
08.02.2023

Kopenhaga: nigeryjski pirat uznany za winnego, ale bez kary

Sąd w Kopenhadze uznał schwytanego nigeryjskiego pirata za winnego spowodowania zagrożenia dla duńskich żołnierzy stacjonujących przed rokiem w Zatoce Gwinejskiej. Mężczyzna nie poniesie jednak kary.
04.12.2022

Zatrzymany w Gwinei Równikowej supertankowiec ma wrócić do Nigerii

Statek podejrzewany przez nigeryjskie władze o próbę nielegalnego załadunku ropy przed opuszczeniem wód terytorialnych jest w drodze powrotnej do kraju.
13.11.2022

Nigeria. W wyniku powodzi w kraju zginęło ponad 600 osób; 1,3 mln musiało opuścić domy

W wyniku utrzymujących się od około dwóch miesięcy powodzi w Nigerii zginęło ponad 600 osób, a ok. 1,3 mln musiało opuścić swoje domy - podała w poniedziałek BBC, powołując się na dane nigeryjskiego ministerstwa do spraw humanitarnych.
31.10.2022

Media: za ograniczeniem dostaw LNG z Nigerii do Europy może stać Rosja

Władze Nigerii mogą wykorzystywać nawiedzające ten kraj powodzie jako pretekst, by ograniczyć dostawy LNG metanowcami do państw UE i doprowadzić do wzrostu cen gazu w Europie. Działania te mogą być motywowane przez Rosję - uważają eksperci telewizji CNN Portugal.
20.10.2022

76 osób zginęło w katastrofie łodzi na rzece Niger

76 osób zginęło po zatonięciu przeciążonej łodzi na rzece Niger w południowo-wschodniej Nigerii - poinformował w niedzielę późnym wieczorem prezydent tego kraju Muhammadu Buhari.
10.10.2022

Liberia. Dwóch pasażerów na gapę zginęło na statku, dwunastu uratowano

Według doniesień liberyjskich mediów, chińska załoga statku Ophelia zabiła dwóch Nigeryjczyków, którzy dostali się na pokład statku. Dwunastu innych mężczyzn wyskoczyło lub zostało wyrzuconych za burtę.
16.09.2022

Przez wojnę w Ukrainie Portugalia polega na gazie z Nigerii

Wojna na Ukrainie zwiększyła uzależnienie Portugalii od gazu zimnego sprowadzanego z Nigerii. Udział tego afrykańskiego państwa w imporcie surowca sięga już 55 proc.
12.09.2022

Nigeria. Tankowiec chciał uciec marynarce wojennej zgłaszając atak piratów

Kapitan tankowca nie chciał poddać statku kontroli marynarki wojennej Nigerii z braku odpowiednich dokumentów. Postanowił wymknąć się, zgłaszając atak piratów.
25.08.2022

Hiszpania chce ropę z Nigerii

Hiszpański rząd premiera Pedro Sancheza porozumiał się z władzami Nigerii w kwestii zwiększenia współpracy gospodarczej między oboma krajami. Kluczowym jej obszarem, co potwierdził również nigeryjski prezydent Muhammadu Buhari, będzie energetyka.
03.06.2022

Wybuch FPSO w Nigerii: trzech członków załogi żyje; statek był zaniedbany

Operator FPSO Trinity Spirit, który eksplodował i częściowo zatonął u wybrzeży Nigerii w środę poinformował, że trzech członków załogi jednostki przeżyło.
07.02.2022

[WIDEO] Wybuch FPSO w Nigerii. Prawdopodobnie 10 ofiar

Jednostka FPSO Trinity Spirit eksplodowała i zatonęła u wybrzeży Nigerii. Liczba ofiar nie została jeszcze potwierdzona, ale służby obawiają się, że 10 członków załogi zginęło.
03.02.2022

Baza marynarki wojennej przybywa do Nigerii w celu zwalczania piractwa

USS Hershel „Woody” Williams, pierwszy statek na stałe przydzielony do Afryki, przybył w sobotę do handlowej stolicy Nigerii, Lagos, w ramach wsparcia rządu USA w walce z piractwem w Zatoce Gwinejskiej.
09.08.2021

Nigeria użyje dronów i śmigłowców do zwalczania piractwa na morzu

Nigeria przedstawiła warte 195 mln dolarów łodzie, pojazdy i jednostki powietrzne, które mają stanąć na czele walki tamtejszego rządu z piractwem w Zatoce Gwinejskiej.
11.06.2021

Nigeryjska ropa w rafinerii Lotosu

125 tysięcy ton nigeryjskiej ropy Forcados trafiło do przerobu w rafinerii Grupy Lotos w połowie maja br. To pierwsza dostawa tej ropy w historii firmy oraz kolejny gatunek surowca w bogatym portfolio gatunków przerobionych dotychczas w gdańskim zakładzie.
28.05.2021

Piraci uwolnili załogę statku MV Mozart

Piętnastu tureckich marynarzy porwanych w zeszłym roku przez piratów w Zatoce Gwinejskiej zostało uwolnionych w Nigerii i już zmierza do domu – podał w piątek dyrektor wykonawczy armatora.
15.02.2021

Kolejny atak na Zatoce Gwinejskiej. 10 marynarzy porwanych

Dziesięciu marynarzy zostało porwanych z drobnicowca Milan, 14 mil morskich od nigeryjskiego terminalu Pennington Offshore Terminal.
30.11.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.