• <

Wynik wyszukiwania - "bcc" - Wiadomości

Konferencja Szefów forum Współpracy Służb Granicznych Państw Regionu Morza Bałtyckiego

W dniach od 28 do 30 listopada w Sopocie odbywała się konferencja Szefów forum Współpracy Służb Granicznych Państw Regionu Morza Bałtyckiego – BSRBCC (Baltic Sea Region Border Control Cooperation) zorganizowana, w ramach przewodnictwa Straży Granicznej w BSRBCC w 2023 r., we współpracy z Europejską Agencją Straży Granicznej i Przybrzeżnej Frontex.
01.12.2023

Pierwsza edycja konferencji Green Energy Tricity zakończona sukcesem

Wrzesień zakończył się jednym z ważniejszych wydarzeń dla biznesu - pierwszą edycją konferencji Green Energy Tricity (GET), która w dniach 26-27 września przekazała przedsiębiorcom takie tematy, jak: odnawialne źródła energii w kontekście technologicznym, magazynowanie ciepła, transformacja energetyczna mająca przynosić przedsiębiorcom zyski i oszczędności, technologia wodorowa i energetyka wiatrowa, obniżanie śladu węglowego w firmach czy obniżenie rosnących kosztów energii.
04.10.2023

Uwaga Wodór! "Energia i magazynowanie - rozmowa z Barbarą Adamską - prezeską PSME " [ODCINEK SPECJALNY 19]

Najnowszy odcinek Uwaga Wodór! pt. "Energia i magazynowanie - rozmowa z Barbarą Adamską - prezeską PSME " jest już w sieci!
27.06.2023

Uwaga Wodór! Podcast - Jak dobrze zacząć, czyli systemy wspomagające projektowanie? [ODCINEK SPECJALNY #4]

Najnowszy odcinek Uwaga Wodór! pt. "Jak dobrze zacząć, czyli systemy wspomagające projektowanie?" jest już w sieci! Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy ekspertkę Katarzynę Więckiewicz-Dominiczak z e-engineer.
11.06.2023

Nawigowanie pomiędzy globalnymi sporami. Analiza rynku frachtowego i czarterowego (tygodnie 16 – 19/2023)

Nadal główny wpływ na sytuację geopolityczną jak i ekonomiczną światowej gospodarki mają obecne wydarzenia, które odbywają się na międzynarodowej arenie. Spory między USA i Chinami, trwająca na Ukrainie wojna i wiele innych wydarzeń niewątpliwe zaburzają dotychczasowe rozumienie zależności i wzorców handlu międzynarodowego, w tym morskiego. Ten proces trwa już od wielu miesięcy. Zmiany na rynku a także nieustanne dostosowywanie do ciężkiej sytuacji przez przewoźników nieustannie trwają.
29.05.2023

Uwaga Wodór! Podcast - Energetyka jądrowa - czy w Polsce się to uda? [ODCINEK 18]

Najnowszy odcinek Uwaga Wodór! pt. "Energetyka jądrowa - czy w Polsce się to uda?" jest już w sieci! Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy profesora Ludwika Pieńkowskiego, wykładowcę AGH i eksperta KGHM - z którym poruszają tematykę energetyki atomowej.
16.05.2023

Spotkanie ekspertów Bałtyckiego Komitetu Granicznego

Spotkanie Ekspertów Bałtyckiego Komitetu Granicznego – BBC (Baltic Border Committee), zorganizowane w ramach przewodnictwa Straży Granicznej w 2023 roku w forum Współpracy Służb Granicznych Państw Regionu Morza Bałtyckiego – BSRBCC (Baltic Sea Region Border Control Cooperation), odbyło się 28-30 marca w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie. Zostało ono przeprowadzone we współpracy z Europejską Agencją Straży Granicznej i Przybrzeżnej Frontex.
05.04.2023

Łukasz Greinke, prezes Portu Gdańsk, odwołany ze stanowiska. Zarządzał spółką od 2016 roku

Port Gdańsk poinformował, że decyzją Rady Nadzorczej Łukasz Greinke został odwołany ze składu Zarządu Morskiego Portu Gdańsk.
16.03.2023

Pierwsza dostawa propanu dotarła do gazoportu w Policach [WIDEO]

22 tys. ton propanu do uruchomienia instalacji odwodornienia propanu i produkcji polipropylenu dotarło w czwartek do Morskiego Terminalu Gazowego w Policach w ramach inwestycji Polimery Police. Projekt obejmuje m.in. budowę zintegrowanego kompleksu chemicznego.
22.12.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O NesoBusie - Polskim Autobusie Wodorowym - oraz planach Grupy Polsat na zeroemisyjny transport nad Wisłą [Odcinek 12]

Grupa Polsat to nie tylko potęga medialno-telekomunikacyjna w naszym kraju, ale również coraz większa siła na polskim rynku energetyczno-paliwowym.
12.12.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O roli, jaką w transformacji energetycznej mogą odegrać zielone gazy płynne, opowiada Bartosz Kwiatkowski z Polskiej Organizacja Gazu Płynnego [odcinek 12]

Dzisiaj premiera dwunastego odcinka podcastu Uwaga wodór! O kryzysie energetycznym, zmianach klimatycznych i , z rozproszonymi źródłami energii i równym dostępem do zasobów. Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy eksperta Bartosza Kwiatkowskiego dyrektora Polskiej Organizacji Gazu Płynnego.
05.10.2022

Port Gdańsk współpracuje z Portem Baku w Azerbejdżanie. Jakie mają plany?

Zwiększenie wymiany handlowej między Azerbejdżanem i Polską, nawiązanie relacji partnerskich i współpracy - to część ustaleń wynikających z listu intencyjnego, który 25 lipca podpisał w Ministerstwie Cyfryzacji i Transportu Azerbejdżanu prezes Portu Gdańsk Łukasz Greinke i dyrektor operacyjny Portu Baku Eugene Saeh. Porozumienie zawarli przy udziale ministra infrastruktury Marka Gróbarczyka.
28.07.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O tym skąd pochodzi i jak powstaje paliwo do pierwszej w Polsce stacji tankowania wodoru PKN Orlen S.A.? [odcinek 7]

Dzisiaj premiera najnowszego 7 odcinka podcastu Uwaga Wodór! O tym skąd pochodzi i jak powstaje paliwo do pierwszej w Polsce stacji tankowania wodoru Grupy Orlen?
08.07.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Projekty wodorowe w obszarze usług komunalnych. [odcinek 5]

Dzisiaj premiera piątego odcinka podcastu Uwaga wodór! Projekty wodorowe w obszarze usług komunalnych. Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy eksperta inż. Wojciecha Nowaka, kierownika projektów wodorowych w Grupie Veolia.
09.05.2022

Symulator wózka widłowego od Flint Systems

Wózek widłowy jest niezastąpiony w branży logistycznej. Możemy go zobaczyć praktycznie w każdym magazynie. Jednak prowadzenie wózka widłowego nie jest wbrew pozorom takie łatwe, a praca operatora, mimo pozorów łatwości, jest bardzo wymagająca. Zagrożenie stanowi przede wszystkim manewrowanie z ładunkiem, czy choćby prawidłowa ocena wagi ładunku. W związku z tym ważne jest kompleksowe szkolenie operatorów wózków widłowych. Dlatego właśnie Flint Systems oferuje symulator wózka widłowego w VR.
07.05.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O energetyce i paliwach jutra. [odcinek 4]

Dzisiaj premiera czwartego odcinka podcastu Uwaga wodór! O energetyce i paliwach jutra.
12.04.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Organizacje wspierające rozwój gospodarki wodorowej [odcinek 3]

Dzisiaj premiera trzeciego odcinka podcastu Uwaga wodór! Organizacje wspierające rozwój gospodarki wodorowej.
15.03.2022

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. nagrodzony Złotą Statuetką Lidera Polskiego Biznesu 2020

XXX edycja konkursu Lider Polskiego Biznesu za nami. W tym roku prestiżowa nagroda przyznawana firmom przez Business Centre Club trafiła do Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A.
03.02.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Wodór to ekologia czy biznes? [odcinek 2, część 2]

Dzisiaj premiera drugiej części drugiego odcinka podcastu Uwaga wodór! Eksperci Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski odpowiadają na bardzo istotne pytanie: Wodór to ekologia czy biznes?
27.01.2022

Symulator treningowy wózka widłowego w VR dostarczony

Flint Systems, polski producent symulatorów treningowych wykorzystujących wirtualną rzeczywistość (VR) dostarczył symulator treningowy wózka widłowego do Urzędu Dozoru Technicznego (UDT). Symulator znajduje się w Poznaniu i 21 stycznia przeszedł pomyślnie odbiór techniczny.
25.01.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Wodór to ekologia czy biznes? Odcinek 2 część 1

Dzisiaj premiera drugiego odcinku podcastu Uwaga wodór! Eksperci Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski odpowiadają na bardzo istotne pytanie - wodór to ekologia czy biznes?
17.01.2022

Uwaga wodór! Premiera podcastów o zielonej energetyce na ZielonaGospodarka.pl

Uwaga Wodór! To nowa seria podcastów o transformacji energetycznej, dekarbonizacji i zrównoważonym rozwoju gospodarki, czyli trendach, które coraz mocniej zarysowują się w naszym otoczeniu – w których wodór postrzegany jest jako nośnik energii i zeroemisyjne paliwo przyszłości.
16.12.2021

Markos z wyróżnieniem Firma Dobrze Widziana

30 listopada w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród „Firma Dobrze Widziana”. Business Centre Club wyróżniło w tym roku firmę Markos za działania w obszarze Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Z rąk organizatorów wyróżnienie odebrał zastępca Dyrektora Naczelnego firmy Szymon Koseski.
01.12.2021

Mitsubishi Shipbuilding skutecznie wychwytuje CO2 ze spalin statków

Mitsubishi Shipbuilding, część MHI Group, wraz ze swoimi partnerami uruchomiła projekt wychwytywania dwutlenku węgla na statku towarowym z ambicją opracowania komercyjnych systemów, które zmniejszyłyby wkład sektora w zmiany klimatu.
30.10.2021

Bariery produkcji zielonego wodoru na morzu

Zwolennicy niektórych z pierwszych morskich projektów wodorowych mają niewielką nadzieję na osiągnięcie zysku.
07.10.2021

Van Oord zamawia Mega Jack-Up do instalacji morskich turbin wiatrowych o mocy 20 MW

Van Oord zamówił nowy, ekologiczny statek instalacyjny, który będzie mógł pracować na metanolu i instalować turbiny wiatrowe o mocy do 20 MW. Inwestycja wpisuje się w rosnące światowe zapotrzebowanie na morskie farmy wiatrowe. Statek zostanie zwodowany w 2024 roku.
04.10.2021

Pływające elektrownie napędzą gospodarkę. Polską również?

Pływające turbiny wiatrowe zapewniają dostęp do obfitych zasobów wiatru nad głęboką wodą – przekonuję eksperci DNV w najnowszym raporcie Energy Transition Outlook 2021. Farmy wiatrowe usytuowane na głębokich wodach mogą stanowić istotny biznes, który rozrusza gospodarki osłabione pandemią Covid-19.
20.07.2021

Na terenie terminala Arthur Kill powstanie hub morskiej energetyki wiatrowej

Amerykańska grupa inwestycyjna Apollo Global Management poinformowała, że jej fundusze (Fundusze Apollo) zawarły umowę z Arthur Kill Terminal w zakresie rozwoju na jego terenie portu instalacyjnego i serwisowego dla morskiej energetyki wiatrowej rozwijanej w regionie Stanu Nowy Jork. Bez wątpienia za administracji Joe Bidena inwestycje w offshore wind na terenie USA nabrały tempa.
18.07.2021

Dotknij okrętu podwodnego ORP „Orzeł”

ORP „Błyskawica”, M/S „Batory”, „Dar Pomorza”, a teraz torpedowy okręt podwodny ORP „Orzeł”. W Gdyni pojawiła się kolejna makieta wykonana z brązu, która powstała w ramach programu „Zobaczyć Świat Rękoma”. Dzięki temu osoby niewidome mogą poznać i zobaczyć jednostkę przez dotyk.
23.06.2021

Szwedzka Komisja ds. Badania Wypadków: 8 lipca ruszą prace przy wraku promu "Estonia"

Szwedzka Komisja ds. Badania Wypadków (SHK) podała w piątek, że 8 lipca rozpocznie prace przy wraku promu "Estonia". Dochodzenie ma wyjaśnić kwestię dziury w kadłubie, którą jesienią ubiegłego roku pokazali twórcy filmu dokumentalnego.
18.06.2021

Porty wolnocłowe lekarstwem na Brexit i Covid

Rząd Brytyjski poinformował, że w Anglii udzielono zezwolenia na uruchomienie ośmiu Freeports. Zaczną działać pod koniec 2021 r. Warunki działania w tych portach i ich otoczeniu będą takie jak w strefach wolnocłowych i specjalnych strefach gospodarczych.
09.03.2021

Prezydent: wydaje się, że od strony gospodarczej sytuacja nie wygląda źle

Wydaje się, że od strony gospodarczej sytuacja w Polsce nie wygląda źle - ocenił prezydent Andrzej Duda, otwierając w środę w Pałacu Prezydenckim, poświęcone pandemii i jej wpływowi na gospodarkę, spotkanie Rady Przedsiębiorczości.
03.02.2021

Surfing na grzbiecie rekinia wielorybiego, czy rodeo z żarłaczem?

Wiele kontrowersji ostatnio wywołują doniesienia związane z “ujeżdżaniem” rekinów. Niebezpieczna “zabawa” w wykonaniu “poszukujących wrażeń” staje się coraz bardziej rozpowszechniona.
25.01.2021

Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA ze statuetką TOP Menedżera 2019 (foto, wideo)

W ostatnich dniach marca tego roku, rozstrzygnięty został konkurs na TOP Menedżera Pomorza. Tytuł przyznany został Adamowi Mellerowi, Prezesowi Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA. Ze względu na pandemię koronawirusa, wręczenie nagrody zostało opóźnione. Statuetka znalazła się w rękach zwycięzcy podczas środowej debaty Dziennika Bałtyckiego na Uniwersytecie Morskim w Gdyni.
25.11.2020

Perspektywa powrotu do stanu normalności w gospodarce się odsuwa. Odbicie najwcześniej w połowie przyszłego roku

Drugi albo trzeci kwartał przyszłego roku to najwcześniejsze okresy, w których przedsiębiorcy mogą liczyć na odbicie w gospodarce – przewiduje były wiceminister finansów, prof. Stanisław Gomułka. Z pomocą państwa i bez drugiego ścisłego lockdownu większość firm jest w stanie przetrwać ten trudny okres. Kosztem jest wzrost długu publicznego, osłabienie złotego i słabość warszawskiej giełdy. Pod znakiem zapytania stoi też współpraca z UE przy kolejnej perspektywie budżetowej.
30.10.2020

BCC: rząd powinien konsultować swoje działania z biznesem

Rząd powinien wcześniej konsultować z biznesem działania w walce z pandemią - powiedział PAP wiceprezes Business Centre Club Łukasz Bernatowicz. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział od soboty zakaz działalności stacjonarnej dla całej gastronomii.
23.10.2020

Świetny występ polskiej załogi w żeglarskich mistrzostwach Europy

Aleksandra Melzacka (YKP Gdynia) i Kinga Łoboda (AZS AWFiS Gdańsk) siódmą załogą mistrzostw Europy klasy 49erFX! W klasie 49er i Nacra 17 polskie załogi poza czołówką. Mistrzowskie regaty zostały rozegrane na jeziorze Attersee w Austrii.
04.10.2020

Spółki komandytowe w 2021: ważne zmiany w prawie podatkowym

Projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne oraz niektórych innych ustaw budzi spore emocje.
29.09.2020

Rada Przedsiębiorczości apeluje do KE o akceptację polskiej Tarczy Finansowej

Rada Przedsiębiorczości apeluje o zapewnienie możliwie pilnej akceptacji rządowego programu Tarczy Finansowej z Polskiego Funduszu Rozwoju dla dużych firm - poinformowała w poniedziałkowym komunikacie Konfederacja Lewiatan, która wchodzi w skład rady.
25.05.2020

Rząd wprowadza kolejne rozwiązania dla firm. Przedsiębiorcy czekają głównie na konkretny harmonogram odmrażania gospodarki

Kolejne programy pomocowe dla firm różnej wielkości mają umożliwić im przetrwanie okresu zamrożenia gospodarki i uratować jak najwięcej miejsc pracy. Dziś Komitet Stały Rady Ministrów ma przyjąć kolejny pakiet przepisów, m.in. uniemożliwiający przejmowanie przez pozaunijne fundusze polskich, a dziś nisko wycenianych firm ze strategicznych branż, ułatwienia dla samorządów czy Fundusz Dopłat do Odsetek od kredytów bankowych. Zdaniem dr. Wojciecha Nagela z BCC tarcza finansowa to realna pomoc dla firm, ale teraz najbardziej czekają
24.04.2020

Ponad 84 proc. przedsiębiorców za rozpoczęciem odmrażania gospodarki

Ponad 84 proc. przedsiębiorców uważa, że należy rozpocząć już odmrażanie gospodarki, której poszczególne obszary zostały zamknięte decyzjami rządu w związku ze stanem epidemii w Polsce – wynika z badania Business Centre Club (BCC).
16.04.2020

BCC: ok. 97 proc. badanych przedsiębiorców obawia się wpływu koronawirusa na ich biznes

Blisko 97 proc. ankietowanych przedsiębiorców obawia się wpływu koronawirusa na ich biznes, a 73 proc. już odczuwa skutki ataku wirusa z Wuhan – wynika z badania przeprowadzonego przez Business Centre Club.
29.02.2020

Prezes PSL: Sprawy płacy minimalnej powinny być rozstrzygane w trójstronnym dialogu

Sprawy płacy minimalnej powinny być rozstrzygane w trójstronnym dialogu: pracodawcy, pracobiorcy i strony rządowej - podkreślił w środę prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak dodał, bez tego nie będzie nigdy dobrego efektu i dynamicznego rozwoju gospodarki.
19.09.2019

Projekt rozporządzenia ws. wysokości minimalnego wynagrodzenia w wykazie prac Rady Ministrów

W środę w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów opublikowano projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2020 r.
14.08.2019

Rząd proponuje minimalne wynagrodzenie za pracę w 2020 r. w wysokości 2450 zł

Rząd proponuje Radzie Dialogu Społecznego, aby minimalne wynagrodzenie za pracę w 2020 r. wynosiło 2450 zł, a minimalna stawka godzinowa 16 zł – poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu. Obecnie płaca minimalna wynosi 2250 zł, a minimalna stawka 14,70 zł.
11.06.2019

Pracodawcy RP: propozycja rządu w sprawie płacy minimalnej idzie za daleko

Zaproponowana przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej płaca minimalna w wysokości 2450 zł zdecydowanie wykracza poza szacowane prognozy gospodarcze – ocenili w środę Pracodawcy RP. Propozycja rządu idzie za daleko – podkreśliła organizacja.
29.05.2019

BCC: Przedsiębiorcy pozytywnie o Pakiecie Przyjazne Prawo

Niemal 100 proc. ankietowanych przez BCC przedsiębiorców pozytywnie ocenia działania Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, które mają na celu ograniczenie obowiązków i obciążeń regulacyjnych zawartych w Pakiecie Przyjazne Prawo - poinformowało w czwartek Business Centre Club.
26.04.2019

Bez aresztu dla b. prezesa Lotosu ws. wyrządzenia spółce znacznej szkody

Gdański sąd zdecydował w czwartek, że były prezes Lotosu podejrzany o wyrządzenie tej spółce znacznej szkody majątkowej, nie zostanie tymczasowo aresztowany. Chciała tego prokuratura argumentując wniosek obawą matactwa oraz surową karą grożącą podejrzanemu.
31.01.2019

Badanie: 83 proc. firm skarży się na skomplikowane procedury zatrudniania cudzoziemców

93 proc. pracodawców jest zainteresowanych zatrudnianiem cudzoziemców na okres powyżej 9 miesięcy, ale 83 proc. zwraca uwagę na skomplikowane procedury ich zatrudniania – wynika z badań ankietowych przeprowadzonych przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM).
18.09.2018

Strona społeczna RDS: Brak pracowników może mieć negatywny wpływ na inwestycje

Brak pracowników na rynku pracy może mieć negatywny wpływ na planowane inwestycje - podkreślała strona społeczna RDS podczas posiedzenia rady. Problemy, które pojawiły się na rynku pracy, wynikają z sukcesów gospodarczych Polski - odpowiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.
28.06.2018

Pracodawcy chcą ustawy imigracyjnej. Miałaby ona ułatwić zatrudnianie cudzoziemców nie tylko ze Wschodu

Od początku 2018 roku w Polsce obowiązuje nowa ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Ma ona ułatwiać zatrudnienie cudzoziemców spoza UE i Europejskiego Obszaru Gospodarczego i kontrolować przyjeżdżające do Polski osoby. Tymczasem pracodawcy postulują wprowadzenie ustawy imigracyjnej i ściąganie pracowników nie tylko z Ukrainy, lecz także z krajów arabskich. Bez tego trudno będzie zaspokoić zapotrzebowanie firm na nowe kadry. Już teraz niektóre z nich rezygnują z kontraktów, ponieważ ze względu na brak
10.04.2018

Ponad połowa firm zatrudnia cudzoziemców. Polscy pracownicy nie postrzegają ich jako zagrożenia dla swoich miejsc pracy

W Polsce brakuje pracowników o odpowiednich kwalifikacjach i dlatego pracodawcy chętnie zatrudniają obcokrajowców – przede wszystkim z Ukrainy. Powód ten wymienia jako przyczynę zabiegania o zagranicznych specjalistów 100 proc. firm, które o to zapytano. Tylko w ubiegłym roku przyznano cudzoziemcom 6,5 razy tyle pozwoleń na pracę, co w 2010 roku. Zdecydowana większość Polaków nie postrzega ich jako zagrożenia dla ich stanowiska.
06.04.2018

„Rzeczpospolita”: Pracownicy ze Wschodu tylko na papierze

Ponad 70 proc. Ukraińców, którzy deklarowali pracę w Polsce, znika po przekroczeniu granicy - informuje w czwartek "Rzeczpospolita".
29.03.2018

Gomułka: Idea Konstytucji Biznesu była dobra, ale efekt w tej chwili trudno ocenić

Pomysł Konstytucji Biznesu był dobry, ale ostateczna wersja rozwiązań ją tworzących może budzić niedosyt i dziś trudno powiedzieć, czy będzie sprzyjać rozwojowi życia gospodarczego w Polsce - mówi PAP główny ekonomista BCC Stanisław Gomułka.
16.03.2018

Haładyj: Analizujemy bariery związane z sukcesją w spółkach handlowych

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii analizuje bariery dot. sukcesji w przypadku spółek handlowych. Uwzględnimy potrzebę wprowadzenia nowych przekształceń podmiotowych - tak wiceminister resortu Mariusz Haładyj skomentował dla PAP propozycję BCC, aby umożliwić jednoosobowym firmom przekształcenie działalności w spółkę osobową.
10.02.2018

BCC: Projekt ustawy dot. sukcesji firm trzeba niezwłocznie wprowadzić do porządku prawnego

Rozwiązania proponowane w projekcie ustawy o zarządzie sukcesyjnym są niezbędne i należy niezwłocznie wprowadzić je do porządku prawnego - wskazał ekspert BCC Radosław Płonka w komentarzu do przyjętego we wtorek przez rząd projektu nowych regulacji dot. sukcesji firm.
10.02.2018

Konferencja szefów nadbałtyckich służb granicznych

Z udziałem przedstawicieli polskiej Straży Granicznej zakończyła się 29 listopada w Oslo trzydniowa XX Konferencja Szefów Służb w ramach Współpracy Służb Granicznych Państw Regionu Morza Bałtyckiego (Baltic Sea Region Border Control Cooperation). Komendanta Głównego Straży Granicznej reprezentował kmdr SG dr Piotr Patla, Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Towarzyszył mu kmdr por. SG Bartosz Rutkiewicz, naczelnik Wydziału Analiz, Informacji i Współpracy Międzynarodowej MOSG.
01.12.2017

Morawiecki: Najbardziej naturalne byłoby zniesienie limitu składek na ZUS od 2019 r.

Najbardziej naturalnym wyjściem byłoby wydłużenie vacatio legis o rok, tak, by zniesienie limitu składek na ZUS weszło w życie 1 stycznia 2019 r. - powiedział PAP wicepremier, minister finansów Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że decyzja nie jest w jego rękach, bo ustawa znajduje się w Senacie.
30.11.2017

BBC: Problemem pracodawców jest m.in. brak pracowników z wymaganymi kwalifikacjami

Brak pracowników z wymaganymi kwalifikacjami i umiejętnościami, brak chętnych do pracy i wzrost oczekiwań finansowych kandydatów - to główne problemy związane z pozyskiwaniem nowych pracowników, wynika z badania Business Centre Club.
28.11.2017

Sejm uchwalił ustawę o zniesienia limitu składek na ZUS

Sejm uchwalił w piątek rządową ustawę o zniesieniu limitu, powyżej którego najlepiej zarabiający obecnie nie płacą składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Za ustawą głosowało 226 posłów, 209 było przeciw, 4 wstrzymało się od głosu.
24.11.2017

BCC: Konstytucja Biznesu impulsem do poprawy warunków prowadzenia biznesu

Przyjęty przez rząd pakiet ustaw składających się na tzw. Konstytucję Biznesu będzie pewnym impulsem do poprawy warunków prowadzenia biznesu - oceniło BCC.
15.11.2017

Lista deficytowych zawodów

Business Centre Club na prośbę Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej przekazał listę zawodów, w których należałoby wprowadzić ułatwienia w dostępie do rynku pracy. Wśród 24 zawodów znalazły się m.in. inżynier elektryk, spawacz, ślusarz.
27.10.2017

Morawiecki: Objęcie specjalną strefą ekonomiczną całej Polski zdynamizuje inwestycje

Objęcie specjalną strefą ekonomiczną całej Polski zdynamizuje inwestycje, zwłaszcza w powiatach i gminach dotąd trochę zapomnianych – uważa wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.
20.10.2017

Gomułka: Wzrost gospodarczy w budżecie na 2018 roku dość realistyczny

Założony w budżecie na 2018 rok wzrost gospodarczy jest "dosyć realistyczny" a deficyt "wyższy, niż bezpieczny" - komentuje w rozmowie z PAP główny ekonomista Business Centre Club prof. Stanisław Gomułka, pytany o ocenę projektu ustawy budżetowej.
08.10.2017

Badanie: Coraz więcej firm zamierza zatrudniać cudzoziemców

Firmy coraz częściej decydują się na zatrudnienie cudzoziemców, robi to już niemal 40 proc. przedsiębiorców, a blisko 60 proc. to planuje - wynika z badania Business Centre Club oraz Międzynarodowej Organizacji do spraw Migracji (IOM).
04.10.2017

Międzynarodowe seminarium ekspertów straży granicznych i przybrzeżnych

Od 28 do 31 sierpnia br. w Gdańsku odbywało się międzynarodowe seminarium ekspertów straży granicznych i przybrzeżnych poświęcone współpracy w zakresie wykorzystania statków powietrznych do realizacji zadań w ochronie granic i nadzorze obszarów morskich w regionie Bałtyku.
04.09.2017

Konferencja Szefów Służb Granicznych BSRBCC

Od 5 do 7 grudnia w miejscowości Jurmala na Łotwie miała miejsce Konferencja Szefów Służb Granicznych BSRBCC (forum Współpracy Służb Granicznych Państw Regionu Morza Bałtyckiego). W imieniu Komendanta Głównego Straży Granicznej w spotkaniu udział wziął Dyrektor Zarządu Granicznego KGSG wraz z Komendantem Morskiego Oddziału SG.
09.12.2016

Straż Graniczna w morskich ćwiczeniach na Łotwie (wideo)

Wykrywanie i zwalczanie nielegalnej migracji, gaszenie pożaru, poszukiwanie i podejmowanie z wody rozbitków oraz udzielanie im pierwszej pomocy to główne zadania, jakie wykonywała załoga jednostki pływającej SG-311 „Kaper 1” z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej podczas międzynarodowego ćwiczenia morskiego zorganizowanego na Bałtyku przez łotewską Straż Graniczną. Było ono połączone z seminarium dla grup kontrolnych z państw regionu Morza Bałtyckiego.
12.07.2016

Konferencja szefów nadbałtyckich służb granicznych

Kontradmirał SG Piotr Stocki, komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej reprezentował polską Straż Graniczną w XVIII Konferencji Szefów Służb w ramach Współpracy Służb Granicznych Państw Regionu Morza Bałtyckiego (Baltic Sea Region Border Control Cooperation), która zakończyła się w środę na Litwie. Towarzyszył mu kmdr por. SG Bartosz Rutkiewicz, naczelnik Wydziału Analiz, Informacji i Współpracy Międzynarodowej MOSG.
26.11.2015

Konferencja szefów nadbałtyckich służb granicznych

Z udziałem przedstawicieli polskiej Straży Granicznej zakończyła się w piątek w Tallinie /Estonia/ XVII Konferencja Szefów Służb w ramach Współpracy Służb Granicznych Państw Regionu Morza Bałtyckiego (Baltic Sea Region Border Control Cooperation).
21.11.2014

Zarząd Portu Gdynia wśród laureatów 25tej edycji Medalu Europejskiego

W dniu 4 czerwca 2014 r., w Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie odbył się finał 25 edycji Medalu Europejskiego. Nagroda ta przyznawana jest przez Business Centre Club polskim przedsiębiorstwom za osiągnięcia i wkład w rozwój polskiej gospodarki oraz przyczynienie się do wzrostu jej znaczenia w Unii Europejskiej.
06.06.2014

Francis Lapp laureatem konkursu „Ambasador Polskiej Gospodarki” w kategorii Eksporter

20 września w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Warszawie odbył się V finał edycji konkursu dla przedsiębiorców, „Ambasador Polskiej Gospodarki”. Francis Lapp, Prezes HTEP Polska/ Sunreef Yachts odebrał dyplom dla najlepszego Eksportera z rąk minister Henryki Mościckiej-Dendys oraz prezesa BCC Marka Goliszewskiego.
23.09.2013

Maersk najlepszym pracodawcą w sektorze transportu i logistyki

W trzeciej już edycji rankingu „Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów”, prowadzonego przez Antal International, Maersk Polska zajął pierwsze miejsce wśród firm w grupie „Transport, Spedycja i Logistyka”. 4 grudnia podczas uroczystej ceremonii rozdania nagród w siedzibie Business Centre Club, statuetkę dla Maersk Polska odebrała Alicja Bogusz, HR Manager.
07.12.2012

Sminarium projektu TransBaltic nt. Rozwoju hubów i zaplecza portowego w regionie Morza Bałtyckiego.

W ramach prac prowadzonych przez Zakład Ekonomiki i Prawa w dniu 3 lutego 2012 w Instytucie Morskiem w Gdańsku odbyło się seminarium poświecone rozwojowi hubów przeładunkowych i zaplecza portowego w regionie Morza Bałtyckiego. Spotkanie zostało zorganizowane jako część działań międzynarodowego projekcie badawczego TransBaltic – Zintegrowany system transportowy w regionie Morza Bałtyckiego.
16.02.2012

Korytarze Logistyczne – pracowity marsz w miejscu

W poprzednim artykule dowiedzieliśmy się czym są korytarze transportowe i w jaki sposób należy o nich myśleć. Czas przeanalizować nieco dokładniej co sprzyja, a co przeszkadza w utworzeniu konkurencyjnego korytarza transportowego przez Polskę na południe Europy.
01.02.2012

Przewóz drogowy towarów, nowe warunki i obowiązki

W Galerii Kapitańskiej Przedsiębiorstwa Budowlanego Calbud Szczecińska Loża Business Center Club zorganizowała panel dyskusyjny pt. „Przewóz drogowy towarów, nowe warunki i obowiązki”.
24.01.2012

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na panel dyskusyjny zorganizowany przez Szczecińską Lożę BCC, który odbędzie się w siedzibie Loży w Galerii Kapitańskiej przy ul. Kapitańskiej 2 w Szczecinie w dniu 19 stycznia (czwartek) 2012 roku o godz. 10.00
10.01.2012

Europejski Dzień Morza 2011

W dniach 19 - 20 maja br. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbędą się główne obchody EUROPEJSKIEGO DNIA MORZA 2011, organizowanego przez Ministerstwo Infrastruktury, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Urząd Miasta Gdańsk oraz Komisję Europejską. Obchody EDM 19 maja br. otworzy Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk oraz Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk i Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.
18.05.2011

Baltic Container Conference 2011

2 marca br. w Gdańsku Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Anna Wypych-Namiotko otworzyła konferencję międzynarodową Baltic Container Conference (BCC).
04.03.2011

Dziękujemy za wysłane grafiki.