• <
Proteh GlassDeep_top

Markos z wyróżnieniem Firma Dobrze Widziana

jm

01.12.2021 14:16 Źródło: Inf. prasowa
Markos z wyróżnieniem Firma Dobrze Widziana - GospodarkaMorska.pl
Fot. Markos

30 listopada w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród „Firma Dobrze Widziana”. Business Centre Club wyróżniło w tym roku firmę Markos za działania w obszarze Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Z rąk organizatorów wyróżnienie odebrał zastępca Dyrektora Naczelnego firmy Szymon Koseski.

Markos zajmuje się wyrobami z laminatu. W portfolio firmy są m.in. łodzie turystyczne, robocze, ratownicze i ratunkowe, a także elementy konstrukcji jachtów i elektrowni wiatrowych.

Celem konkursu „Firma Dobrze Widziana” jest promowanie firm, które prowadzą biznes społecznie odpowiedzialny oraz szerzenie wiedzy na temat społecznej odpowiedzialności biznesu i skutecznych metod komunikowania o prowadzonej przez firmę działalności społecznej. O prestiżowe wyróżnienie mogły starać się przedsiębiorstwa prywatne, państwowe lub jego oddziały. 

- Społeczną Odpowiedzialność Biznesu interpretujemy jako sposób zarządzania firmą, który dobrowolnie łączy dążenie do osiągania celów ekonomicznych z dbałością o zrównoważony rozwój ekologiczny i społeczny, czyli braniem pod uwagę wszystkich interesariuszy firmy: pracowników, klientów, społeczności lokalnej i wszystkich grup otoczenia przedsiębiorstwa. Cieszy nas, że praktyka, którą stosujemy w naszym zakładzie, znalazła odzwierciedlenie w ocenie przygotowanej przez grono ekspertów całego projektu Firma Dobrze Widziana – podkreśla Szymon Koseski.

O przyznaniu wyróżnienia zdecydowały działania, które firma zawarła w przesłanym do organizatorów raporcie z naciskiem na spełnianie zasad społecznej odpowiedzialności biznesu. Zawarte w nim zostały opisy działań podejmowanych w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim, norm i zasad obowiązujących w kontaktach z kontrahentami, przykłady inicjatyw związanych z angażowaniem się w sprawy lokalne, jak również konkretne rozwiązania wpływające na stan środowiska naturalnego.

W uroczystości, obok laureatów, uczestniczyli członkowie Kapituły konkursu oraz osoby związane z ideą społecznej odpowiedzialności biznesu. Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej objęła konkurs Firma Dobrze Widziana patronatem honorowym. Gratulacje laureatom składali: prezes BCC Marek Goliszewski, wiceprezes BCC, dyrektor generalny Maciej Owczarek, przewodniczący jury Paweł Łukasiak.

Organizatorem kampanii mającej promować firmy o bogatym dorobku w zakresie CSR jest Business Centre Club – największa w kraju ustawowa organizacja zrzeszająca indywidualnych pracodawców, jak również prawników, dziennikarzy, naukowców i studentów. Koordynatorem wszystkich działań BCC jest prezes Marek Goliszewski.taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 43142,00 $ tona 0,81% 27 sty
 Cynk 3648,00 $ tona 0,11% 27 sty
 Aluminium 3106,00 $ tona 0,45% 27 sty
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.