• <

Wynik wyszukiwania - "baza" - Wiadomości

Van Oord buduje bazę offshorową na Łotwie

Van Oord ujawnił plany stworzenia bazy wsparcia dla morskich farm wiatrowych oraz terminalu dla ładunków ponadgabarytowych w porcie w Lipawie na Łotwie.
15.04.2024

USA rozbudują bazę morską w Papui-Nowej Gwinei

W obliczu zagrożenia ze strony Chin oraz ekspansji tego państwa na Oceanie Spokojnym, USA planują odnowić i rozbudować bazę sił morskich Lombrum, mieszczącą się na wyspie Los Negros w Papui-Nowej Gwinei. Aktualnie są rozważane różne projekty rozbudowy placówki, a koszt ma wynieść od kilkunastu do kilkudziesięciu milionów dolarów.
09.04.2024

Nowa strategia obrony Kanady. Fokus na Arktykę

W ciągu najbliższych pięciu lat Kanada wyda na obronność ponad 8 mld CAD (dolarów kanadyjskich). Na przestrzeni 20 lat wydatki wyniosą 73 mld. Wzrośnie kanadyjska obecność wojskowa w Arktyce. Chiny, Rosja oraz inne autokratyczne reżimy zostały uznane za zagrożenie - czytamy w opublikowanej w poniedziałek przez rząd Kanady nowej strategii obrony.
09.04.2024

Baltic Hub: jest przetarg na realizację terminala T5

Istrana Sp. z o.o., spółka celowa Baltic Hub, uruchomiła przetarg na projekt i budowę nowego terminala T5, który ma służyć jako baza instalacyjna dla morskich elektrowni wiatrowych (OWIB; Offshore Wind Installation Base).
05.03.2024

Dania ma kolejną bazę serwisową offshore

Port Hanstholm będzie bazą dla sześciu statków obsługujących dużą morską farmę wiatrową Dogger Bank.
19.02.2024

Polacy aresztowani za fotografowanie bazy greckiej marynarki

W poniedziałek, na małej greckiej wyspie Salamina, niedaleko Aten, policja aresztowała dwóch Polaków. Ich przewinienie? Fotografowanie bazy marynarki wojennej.
03.01.2024

Rosja planuje nowy terminal naftowy przy bazie marynarki

Rosnieft, rosyjski państwowy koncern naftowy, snuje plany nowego terminalu do przeładunków ropy na zachodnim brzegu Zatoki Kolskiej. Oznacza to, że będzie praktycznie sąsiadować z główną bazą rosyjskiej marynarki wojennej.
28.11.2023

Australijczycy protestują przeciwko bazie okrętów podwodnych

Tysiące Australijczyków zebrało się w proteście przeciwko utworzeniu bazy nuklearnych okrętów podwodnych w Port Kembla na wschodnim wybrzeżu kraju.
10.05.2023

Hiszpania. Rząd zgodził się na zwiększenie o dwa liczby amerykańskich niszczycieli w bazie Rota

Władze Hiszpanii wyraziły zgodę na zwiększenie liczby okrętów amerykańskiej floty wojennej w bazie wojskowej Rota koło Kadyksu, na południu, o dwa nowe niszczyciele - podało w poniedziałek hiszpańskie ministerstwo obrony.
09.05.2023

Chiny zwiększają swoją obecność na Antarktydzie

Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych w Waszyngtonie (CSIS) stwierdziło, że wznawiając zawieszoną w 2018 roku budowę nowej, piątej chińskiej stacji na kontynencie, Chiny zwiększają swoją obecność na Antarktydzie. To wzbudza obawy o możliwość wykorzystywania jej do przechwytywania komunikatów satelitarnych innych krajów. stwierdziło.
19.04.2023

Pentagon ogłasza, że baza w Redzikowie zacznie funkcjonować w tym roku

W poniedziałek Dyrektor Agencji Obrony Przeciwrakietowej (MDA) wiceadm. John Hill oznajmił, że konstrukcja w bazie obrony przeciwrakietowej Aegis Ashore w Redzikowie została zakończona i zacznie funkcjonować w tym roku. Powtórzył przy tym, że system nie jest zaprojektowany na ochronę przed rakietami z Rosji.
14.03.2023

Brytyjscy komandosi przez 10 lat będą mieli bazę na północy Norwegii

Wielka Brytania poinformowała w środę o otwarciu bazy dla swoich komandosów na dalekiej północy Norwegii, co ma wzmocnić możliwości NATO w Arktyce w związku ze zwiększonym zagrożeniem po inwazji Rosji na Ukrainę.
09.03.2023

Rumunia. Media: USA w 2023 r. mogą uruchomić bazę wojskową nad Morzem Czarnym

Armia Stanów Zjednoczonych może w 2023 r. uruchomić swoją bazę wojskową nad Morzem Czarnym. Służyłaby ona do wzmocnienia wschodniej flanki NATO - informują w czwartek rumuńskie media.
02.03.2023

Chińczycy rozbudowują w tajemnicy bazę okrętów podwodnych

Najnowsze zdjęcia satelitarne ujawniły, że Chiny rozbudowują swoją bazę okrętów podwodnych nad Morzem Południowochińskim.
03.10.2022

Niemiecki rząd chce kupić stocznię w Rostocku

Niemiecki rząd potwierdził, że stanął do przetargu na przejęcie stoczni w Rostocku. Niemiecka marynarka wojenna chce tam stworzyć bazę remontowo-obsługową.
26.06.2022

PERN buduje kolejne zbiorniki, w tym w Dębogórzu

PERN rozpoczyna budowę kolejnych ośmiu zbiorników na paliwa w swych bazach produktowych. Podpisano w tej sprawie umowy z wykonawcami. Dzięki realizacji tej inwestycji, jak podała spółka, pojemności magazynowe baz paliwowych wzrosną tam o 256 tys. metrów sześc.
21.06.2022

Rosja. W bazie okrętów podwodnych namalowano okręt... amerykański

Lokalne władze w rosyjskim mieście Gadżyjewo, będącym główną bazą Floty Północnej Federacji Rosyjskiej postanowiły uczcić rosyjskich podwodniaków muralem. Sęk w tym, że na budynku w centrum miasteczka namalowano... amerykański okręt podwodny.
13.06.2022

We Władysławowie powstanie baza serwisowa morskiej farmy wiatrowej Ocean Winds

Realizowana przez firmę Ocean Winds, morska farma wiatrowa BC-Wind coraz bliżej pozyskania portu serwisowego na czas jej eksploatacji. Ocean Winds, firma założona jako joint venture 50-50 przez światowych liderów branży energetycznej – EDPR i ENGIE, zawarła z zarządcą portu, firmą Szkuner Sp. z o.o. wstępną umowę dzierżawy gruntu i nabrzeża w porcie we Władysławowie. Wybór Władysławowa na lokalizację bazy serwisowej odbył się przy pełnym wsparciu Starostwa Powiatowego w Pucku.
30.05.2022

[WIDEO] Port Władysławowo będzie bazą serwisową dla farmy wiatrowej Ocean Wind

Spółka Szkuner, która zarządza Portem Władysławowo, podpisała umowę z Ocean Winds. Na jej mocy w porcie powstanie baza serwisowa dla budowanej farmy wiatrowej BC-Wind.
30.05.2022

PERN zwiększa efektywność i bezpieczeństwo przeładunków w hubie paliw w Dębogórzu

Ponad 36 tys. metrów sześc. oleju napędowego z Holandii rozładowano w hubie paliwowym PERN w Dębogórzu. Był to pierwszy rozładunek paliw na Stanowisku Przeładunku Paliw Płynnych Portu Gdynia wykonany w całości przez pracowników PERN - poinformowała w piątek spółka.
01.05.2022

Baza szybkiego reagowania dla MFW Baltic Power – jest przetarg

Baltic Power ogłosił przetarg na projekt i budowę bazy szybkiego reagowania dla Morskiej Farmy Wiatrowej Baltic Power.
09.03.2022

Orlen Paliwa chce rozbudować Terminal Gazu Płynnego w Szczecinie

Orlen Paliwa planuje rozbudowę Terminalu Gazu Płynnego w Szczecinie, a zakres prac przewiduje m.in. montaż dwóch zbiorników magazynowych LPG o pojemności 2100 metrów sześc. każdy. Spółka ogłosiła właśnie zapytanie ofertowe w tej sprawie. Oferty w ramach postępowania można składać do 28 lutego.
08.02.2022

Port Kołobrzeg chce uczestniczyć w offshore

Port Morski w Kołobrzegu liczy na statki serwisowe obsługujące polskie farmy wiatrowe na Bałtyku.
28.01.2022

Orlen wydzierżawi teren pod centrum serwisowe morskich siłowni wiatrowych w Łebie

Powiązana z Orlenem spółka Baltic Power wygrała przetarg na długoletnią dzierżawę terenu w porcie w Łebie. Stworzyć ma tam bazę serwisową dla morskich siłowni wiatrowych. Będzie drugą tego typu inwestycją w porcie w Łebie.
17.01.2022

Rekord przeładunków paliw w Porcie Gdynia i w Bazie Paliw w Dębogórzu

Zarząd Morskiego Portu Gdynia podał, że 2021 rok okazał się być rekordowym pod względem przeładunków paliw dostarczanych drogą morską do Bazy Paliw PERN w Dębogórzu.
03.01.2022

Chiny chcą bazy marynarki wojennej w Gwinei Równikowej

Chiny chcą stworzyć pierwszą stałą bazę wojskową na wybrzeżu Gwinei Równikowej - podała w niedzielę wieczorem gazeta "The Hill" za dziennikiem "The Wall Street Journal", opierającym się na raporcie wywiadu USA.
06.12.2021

Amerykańscy marines przenieśli się z Andaluzji do Włoch

Ponad pół tysiąca amerykańskich marines zostało przeniesionych z bazy wojskowej Moron de la Frontera w hiszpańskiej Andaluzji do Vincenzy w północnych Włoszech - poinformował rzecznik ambasady USA w Hiszpanii. To element reorganizacji sił USA, które mają być zdolne do reagowania na kryzysy w Afryce.
04.11.2021

RWE pracuje nad bazą do obsługi farm wiatrowych w Ustce

RWE rozpoczęło prace nad ustanowieniem stacji technicznej do obsługi farmy wiatrowej. Baza miałaby powstać w Ustce. Firma przedstawiła już jej plany tamtejszej radzie miasta.
30.09.2021

PROJMORS Biuro Projektów Budownictwa Morskiego Sp. z o.o.

PROJMORS jest biurem projektowym skupionym w obszarach związanych z obiektami hydrotechnicznymi, obiektami wojskowymi oraz morską energetyką wiatrową.
PROJMORS, Grupa Technologiczna ASE,biuro projektów, budownictwo morskie, budownictwo wodne, konstrukcje morskie,nadzór autorski, nadzór inwestorski,generalny realizator inwestycji, odbiór robót,porty, stocznia, stocznia remontowa,stocznia produkcyjna, obiekty hydrotechniczne,DCT, LNG, Nigerdock, FIDIC, dokumentacja projektowa, dokumentacja kosztorysowa,przeładunek materiałów masowych,przeładunek materiałów drobnicowych,baza, flota handlowa, flota rybacka, przystań rybacka, bazy kontenerowe

Bałtycka Baza Masowa Sp. z o.o.

nawozy neutralne,nawozy płynne,nawozy sypkie,przeładunek nawozów,składowanie nawozów,baza masa,terminal masowy,baza masowa,obsługa eksportu masowych ładunków sypkich luzem,obsługa importu masowych ładunków sypkich luzem,składowanie masowych ładunków sypkich,w tym prowadzenie magazynu celnego,konfekcjonowanie masowych ładunków sypkich,obsługa eksportu masowych ładunków płynnych,obsługa importu masowych ładunków płynnych,składowanie masowych ładunków płynnych neutralnych oraz III klasy niebezpieczeństwa pożarowego,przeładunek w relacji bezpośredniej gaczu parafinowego,przeładunek gaczu parafinowego,bałtycka baza masowa,ładunki sypkie,ładunki płynne,przeładunek towarów sypkich luzem,składowanie towarów sypkich luzem

Port Jachtowy w Łebie Sp. z o.o.

marina, port jachtowy,baza noclegowa,marina camp,czyszczenie plaż,miejsca postojowe dla jachtów,marina łeba,stoiska postojowe dla jachtów,pralnia żeglarska,pralnia dla żeglarzy,przystań,przystań łeba,noclegi łeba,camping,restauracja w porcie łeba,cumowanie ,cumowanie jachtów

Alfa Terminal Szczecin Sp. z o.o.

załadunek,przeładunek,terminal,terminal przeładunkowy,przeładunek parafiny,inhibitor mocznika,baza przeładunków masowych,kronospan,kronochem,obsługa ładunków masowych,obsługa ładunków płynnych

Powiew inwestycji. W Świnoujściu powstanie port instalacyjny, w Szczecinie – fabryka Vestasa

Polski koncern PKN Orlen poinformował, że w Świnoujściu powstanie port instalacyjny dla morskich projektów wiatrowych. W czwartek (13 października) podpisano stosowne umowy w tym zakresie. Prezes Daniel Obajtek ogłosił też, że w Szczecinie powstanie fabryka komponentów duńskiego lidera wiatrowego Vestasa dla najnowocześniejszych turbin o mocy 15 MW. Pierwsza farma powstanie już w 2026 roku.
18.10.2022

Port Władysławowo będzie bazą serwisową dla farmy wiatrowej Ocean Wind

Spółka Szkuner, która zarządza Portem Władysławowo, podpisała umowę z Ocean Winds. Na jej mocy w porcie powstanie baza serwisowa dla budowanej farmy wiatrowej BC-Wind.
30.05.2022

Bazalt II, czyli nowy statek Lotos Petrobaltic – byliśmy na pokładzie

Bazalt II to kolejna jednostka we flocie LOTOS Petrobaltic. Przypłynęła do Polski w kwietniu z Wybrzeża Kości Słoniowej, gdzie pracowała przy projektach offshore. Mieliśmy okazję wejść na pokład statku.
18.05.2022

Bałtycka Baza Masowa w Porcie Gdynia rozładowała 1200 ton Saletrosanu 30N [WIDEO]

Około dwunastu godzin trwał rozładunek nawozu mineralnego przez terminal Bałtyckiej Bazy Masowej (BBM) przy Nabrzeżu Szwedzkim. Towar przyjechał do Portu Gdynia w 22 wagonach typu RILS.
06.04.2022

Sprawny załadunek nawozów w Bałtyckiej Bazie Masowej w Porcie Gdynia

Bałtycka Baza Masowa to mieszcząca się w porcie Gdynia spółka specjalizująca się w przeładunku materiałów niebezpiecznych, chemicznych, a w szczególności nawozów. 18 lutego towarzyszyliśmy z kamerą załodze BBM w załadunku Pulanu.
19.02.2021

Zobacz, jak wygląda przeładunek w jednym z najciekawszych gdyńskich terminali

Bałtycka Baza Masowa powstała w 1997 roku w celu obsługi eksportu polskich produktów chemicznych, w szczególności nawozów sztucznych. Jej terminale i charakterystyczne stalowe kopuły znajdujące się w ich obrębie są usytuowane w najstarszej części Portu Gdynia. Z naszą kamerą sprawdziliśmy, jak wygląda załadunek w jednym z najciekawszych gdyńskich terminali.
28.08.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.