• <
premium

Dane kontaktowe

Udostępnij

Alfa Terminal Szczecin Sp. z o.o. zajmuje 50 ha obszar w północnej części Portu Szczecin przy ujściu rzeki Odry, w odległości ok. 57,6 km od morza Bałtyckiego. Terminal przeładunkowy położony jest przy głównym torze wodnym Szczecin-Świnoujście o zanurzeniu 12,5 m.

Zarówno korzystne położenie geograficzne, stanowiące swoiste i unikalne „Wrota Bałtyku”, jak i powstała infrastruktura z zapleczem logistycznym oraz olbrzymi potencjał rozwojowy i uniwersalność umożliwiają nam rozwijanie różnorodnej działalności wspierającej naszych klientów praktycznie na każdym etapie łańcucha logistycznego.

Alfa Terminal Szczecin dysponuje dwoma nabrzeżami o łącznej długości 700m.

Nabrzeże KRA-1 – 421,9 m, DRAFT 9 m, nabrzeże do przeładunku ładunków drobnicowych oraz masowych

Nabrzeże KRA-2 – 265,8 m, DRAFT 11 m, nabrzeże do przeładunku ładunków chemii płynnej ( metanol).

Terminal posiada własną bocznicę kolejową o długości 11 km wraz z obsługą kolejową. 

Baza magazynowa Alfa Terminal Szczecin składa się z:

- Zbiorników do magazynowania metanolu o pojemności 22500 ton;

- Hal magazynowych do przeładunku mocznika, nawozów sztucznych, celulozy, płyt drewnopochodnych;

- Placów składowych do przeładunku minerałów, drewna okrągłego, surowców energetycznych, kruszywa, stali, aluminium, glinki, czy zrębki. 

Wszystkie magazyny i place mają możliwości dostarczenia i odbierania surowców droga kolejową. 

Alfa Terminal Szczecin posiada najnowocześniejszy tabor w zakresie dźwigów portowych w Porcie Szczecin. Nowoczesne urządzenia pozwalają na przeładunek w dogodnych dla klientów ratach przeładunkowych. 

Alfa Terminal Szczecin Sp. z o.o. jest uniwersalnym terminalem portowym świadczącym wyspecjalizowane usługi przeładunkowe, składowania oraz usługi dodatkowe przy obsłudze ładunków drobnicowych, masowych oraz płynnych chemicznych takich jak metanol, parafina, benzyny, RSM.

Terminal jest również wyspecjalizowany w oferowaniu takich usług jak:

- Pakowanie mocznika i nawozów w BB;

- Powlekanie mocznika inhibotorem;

- Paletyzowanie, bindowanie;

- Załadunek, rozładunek kontenerów; 

Zarządzany przez nas magazyn czasowego składowania obejmuje zarówno place składowe przy nabrzeżu KRA-1, jak i zbiorniki składowe metanolu przy nabrzeżu KRA-2.

W naszej pracy ważna jest otwartość i elastyczność, która pozwala odpowiednio dostosować zakres świadczonych przez nas usług dla potrzeb naszych klientów.

Naszym atutem jest nowoczesność, innowacyjność oraz wykwalifikowana kadra, czuwająca nad prawidłowością wykonywanych operacji ładunkowych na każdym ich etapie.

Wielkość zajmowanego przez ATS Sp. z o.o. obszaru pozwala na realizowanie dużych inwestycji, zarówno od strony wody takich jak pogłębienie i modernizacja Naszych nabrzeży jaki i jak i od strony lądu, gdzie aktualnie  rozbudowujemy Naszą bazę magazynową zarówno na ładunki masowe jak i drobnicowe oraz chemiczne. 


Kontakt do działów firmy

Alfa Terminal Szczecin Sp. z o.o.
ul. Nad Odrą 10,
71-833 Szczecin,
[email protected]

Biuro:
tel.: +48 91 424 78 83

Baza przeładunków masowych:
tel.: +48 91 424 78 83

Baza metanolu:
tel.: +48 91 424 78 08

Opis dodatkowy

załadunek, przeładunek, terminal, terminal przeładunkowy, przeładunek parafiny, inhibitor mocznika, baza przeładunków masowych, kronospan, kronochem, obsługa ładunków masowych, obsługa ładunków płynnych

Dziękujemy za wysłane grafiki.