• <

Wynik wyszukiwania - "antwerpia" - Wiadomości

Próbował przemycić tonę kokainy przez port. Holenderski piłkarz Quincy Promes skazany na sześć lat więzienia

Piłkarz Quincy Promes został skazany na sześć lat więzienia przez sąd rejonowy w Amsterdamie za przemyt ponad tony kokainy do Holandii. Zawodnik Spartaka Moskwa nie trafi jednak za kratki, gdyż Rosja nie ma podpisanej z Holandią umowy ekstradycyjnej.
14.02.2024

Protesty rolników zakłóciły pracę portu w Antwerpii

W Antwerpii praca portu, jednego z największych w Europie, została zakłócona we wtorek rano w wyniku rolniczych protestów - poinformował operator tego belgijskiego portu na swojej stronie internetowej.
13.02.2024

W 2023 r. w porcie w Antwerpii zarekwirowano rekordową ilość 116 ton kokainy

Służby celne przechwyciły w ubiegłym roku w porcie w Antwerpii 116 ton kokainy, o sześć ton więcej niż w 2022 roku - poinformował w środę na konferencji prasowej minister finansów Belgii Vincent Van Peteghem. „To rekord” - dodał.
17.01.2024

Antwerpia-Brugia: mniej przeładunków w 2023

Zespół portowy Antwerpia-Brugia zanotował w 2023 spadki towarów. Łączne przeładunki wyniosły 271 mln ton towarów.
12.01.2024

Pierwszy na świecie holownik na wodór już pracuje

Hydrotug 1, pierwszy na świecie holownik napędzany wodorem, wszedł do eksploatacji w porcie w Antwerpii.
13.12.2023

ARP: więcej sprzedających niż kupujących węgiel; zapasy w portach ARA zmalały

W listopadzie tego roku na międzynarodowym rynku węgla widoczna była przewaga sprzedających nad kupującymi. W efekcie główne indeksy cenowe węgla wysokoenergetycznego traciły na wartości, były jednak istotnie powyżej tegorocznych minimów - wynika z opracowania Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP).
06.12.2023

AntwerpXL - najważniejsze globalne wydarzenie breakbulk już w tym miesiącu

Tysiące profesjonalistów z branży zbierze się w tym miesiącu w Antwerp Expo w porcie w Antwerpii na AntwerpXL, jedynym na świecie wydarzeniu poświęconym wyłącznie branży breakbulk, project cargo i heavy lift.
14.11.2023

Port w Antwerpii stanie się cyfrowy. Oficjalnie uruchomiono sieć dronów raportujących "na żywo" jego pracę

Sześć autonomicznych dronów będzie wykonywać codzienne loty w rejonie portu w Antwerpii, co jest pierwszą tego typu inicjatywą na świecie, która w istotny sposób przyczyni się do ogólnego bezpieczeństwa złożonego środowiska portowego. Uruchomiona dzisiaj sieć „D-Hive drone-in-a-box” jest wynikiem partnerstwa między Portem Antwerpia-Brugia, DroneMatrix, SkeyDrone i Proximus.
05.05.2023

Dar Młodzieży kontynuuje rejs. Powrócił z Madery do Antwerpii

Trwa rozpoczęty 21 marca rejs żaglowca szkolnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. W jego ramach polscy i zagraniczni studenci realizują praktyki morskie. Kilka dni temu ponownie wpłynął do belgijskiego portu, szykując się też do dalszego etapu podróży oraz zabierając na pokład praktykantów z polskich szkół morskich.
25.04.2023

Rozpoczyna się 41. rejs Daru Młodzieży

Utytułowany żaglowiec szkolny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni wypłynął do belgijskiego portu w Antwerpii. Stamtąd wyruszy następnie na portugalską Maderę. Jest to tylko część dłuższej, zaplanowanej w tym roku działalności jednostki.
21.03.2023

Alarm bombowy w porcie. Ktoś nie chce kontenerowca

Holenderska policja potwierdziła, że port w Antwerpii otrzymał drogą telefoniczną groźby dotyczące jednego ze statków.
28.12.2022

Belgia. W magazynach jest tak wiele kokainy zarekwirowanej w porcie w Antwerpii, że spalarnie nie nadążają z jej utylizacją

Spalarnie w Antwerpii na północy Belgii nie mogą sobie poradzić z utylizacją skonfiskowanej w tamtejszym porcie kokainy - poinformował w sobotę dziennik "Gazet van Antwerpen". Z ustaleń tego medium wynika, że w magazynach zalegają dziesiątki ton narkotyku.
19.11.2022

Port Antwerpia-Brugia pierwszym portem, który wprowadził certyfikat PKB dla dystrybucji farmaceutyków

Dystrybucja produktów farmaceutycznych wymaga szczególnego postępowania. Sposób ten jest określony w wytycznych GDP (Good Distribution Practice). Port w Antwerpii-Bruges jako pierwszy na świecie przełożył te zasady na sferę morską, aby w całym łańcuchu logistycznym działać zgodnie z tymi europejskimi zasadami GDP.
25.09.2022

Belgia. Władze: w pierwszym półroczu w porcie w Antwerpii przejęto m.in. 35,8 tony kokainy

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2022 roku w porcie w Antwerpii udaremniono przemyt 35,8 tony kokainy, 2,2 tony haszyszu i 1,3 tony heroiny - poinformował w czwartek minister finansów Belgii Vincent Van Peteghem, cytowany przez portal Brussels Times.
18.08.2022

Pierwszy wodorowy holownik zwodowany

W Hiszpanii zwodowano pierwszy holownik napędzany wodorem o nazwie Hydrotug.
25.05.2022

Tankowiec z rosyjską ropą zablokowany przez Greenpeace w porcie w Antwerpii

Aktywiści Greenpeace przez sześć godzin blokowali w porcie w Antwerpii w nocy z sobotę na niedzielę zacumowanie tankowca przewożącego rosyjską ropę. Protestujący przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainę przykuli się łańcuchami do jednej ze śluz.
10.04.2022

Belgijski rynek diamentów finansuje Rosję. Pieniądze szły na okręty podwodne

Podczas gdy UE nakłada na Rosję coraz ostrzejsze sankcje, belgijski sektor diamentów w Antwerpii pozostaje nietknięty. Jak informuje dziennik "Het Laatste Nieuws", każdego roku z Antwerpii do Rosji płyną prawie dwa miliardy euro. Pieniądze pomagają finansować wojnę na Ukrainie.
21.03.2022

Dar Młodzieży już po remoncie. Wyruszył do Antwerpii

Po trwającym dwa miesiące remoncie, Dar Młodzieży, statek szkolny Uniwersytetu Morskiego, wyruszył w czwartek (17 marca) z Gdyni do Anwerpii. To jednocześnie pierwszy rejs szkoleniowy dla tej fregaty.
17.03.2022

Cyberatak na europejskie terminale naftowe

Niektóre z najważniejszych europejskich morskich terminali naftowych i paliwowych padły ofiarami cyberataku. Poinformowały o tym zachodnie media. Część spółek potwierdziło atak.
04.02.2022

Felixstowe się pospieszyło. Rekordowe cargo należy do Antwerpii

Rekordowy dla Europy ładunek został przeładowany w Antwerpii, nie – jak podano wcześniej – w Felixstowe.
17.01.2022

Antwerpia i Brugia się łączą. Powstanie największy port kontenerowy w Europie

Belgijski urząd ds. konkurencji zatwierdził w poniedziałek połączenie portów w Antwerpii i Brugii. Dzięki tej decyzji powstanie Port of Antwerp-Bruges, największy port kontenerowy w Europie.
10.01.2022

Port w Antwerpii odnotowuje wzrost przeładunków pomimo wybuchu pandemii

Port w Antwerpii odnotował wzrost z roku na rok w wolumenie obsługiwanych ładunków w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2021 roku, mimo że zakłócenia spowodowane COVID-19 i wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej obniżyły handel w innych krajach.
20.08.2021

Zakończono budowę promu Hydro Bingo z wodorowym silnikiem dwupaliwowym

Budowa pierwszego na świecie promu pasażerskiego zasilanego wodorem z wykorzystaniem dwupaliwowego silnika spalinowego została zakończona. Prace były realizowane w Japonii. Obecnie inwestorzy przygotowują się do wdrożenia kolejnych kroków w rozwoju morskich technologii wodorowych.
16.07.2021

Port Antwerpia użyje autonomicznych dronów do zachowania bezpieczeństwa (wideo)

Port Antwerpia po raz pierwszy wysłał autonomiczne drony do zabezpieczenia istotnej infrastruktury portowej. W pełni samodzielna maszyna przetestuje swoje możliwości inspekcji i kontroli, co ma pomóc w stworzeniu autonomicznych dronów do 2022 roku.
25.02.2021

Belgijski terminal zamawia flotę zautomatyzowanych dźwigów

Terminal DP World Antwerp Gateway zamówił flotę 34 zautomatyzowane żurawie (ARMG) dla swojego terminalu kontenerowego w belgijskiej Antwerpii.
20.01.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.