• <

Wynik wyszukiwania - "activity" - Wiadomości

Rosyjski okręt szpiegowski działa na Bałtyku

Na Morzu Bałtyckim zaobserwowano okręt rozpoznawczy Czusowoj (GS 31), wchodzący w skład rosyjskiej Floty Północnej. Jednostka przeznaczona do m.in. rozpoznania radioelektronicznego ma odbyć przegląd konserwacyjny, niemniej są podejrzenia, że może być wykorzystywana do pozyskiwania informacji o infrastrukturze krytycznej państw nadbałtyckich.
14.05.2024

Prężenie muskułów na Pacyfiku. Partnerskie ćwiczenia na morzu demonstracją przeciwko chińskiej ekspansji

Trwające napięcie na Oceanie Spokojnym w związku z ćwiczeniami sił morskich Australii, Filipin, Japonii i USA staje się kolejnym elementem międzynarodowej rywalizacji w tej domenie morskiej. Chiny uznają obecność okrętów na obszarze spornym za prowokacje, gdy z kolei państwa partnerskie podkreślają, że przestrzegają prawa do swobody żeglugi i przelotów oraz poszanowania praw morskich na mocy prawa międzynarodowego, odzwierciedlonej w Konwencji Narodów Zjednoczonych o Prawie Morza (UNCLOS).
08.04.2024

USA testują cierpliwość Chin. Lotniskowiec USS Carl Vinson ćwiczy wraz z Marynarką Wojenną Filipin na spornym akwenie

Lotniskowiec typu Nimitz USS Carl Vinson (CVN-70) rozpoczął w środę ćwiczenia na Morzu Południowochińskim wraz z siłami morskimi Filipin. Manewry mają na celu przećwiczenie działania w ramach sił połączonych w domenie morskiej. W związku z tym okręty amerykańskie i filipińskie uczestniczą w intensywnym szkoleniu i zaawansowanych operacjach w zakresie komunikacji morskiej.
04.01.2024

Polski przewoźnik ma nowy prom. Epsilon jest w drodze, zastąpi Galileusza

Unity Line wzbogaci się o nowy prom. Jednostkę Epsilon zakupiła szczecińska firma Euroafrica w połowie 2022 roku. Prom płynie właśnie do Trelleborga i w styczniu wejdzie na linię.
26.12.2023

BCT prezentuje nowe urządzenia przeładunkowe i zapowiada kolejne inwestycje

Gdyński Baltic Container Terminal (BCT) pochwalił się nowymi wozami widłowymi Kalmar. Jednocześnie terminal zapowiedział, że w planach są kolejne inwestycje, związane z trwającym remontem nabrzeża.
05.12.2023

Ruszyły targi TransLogistica!

Wczoraj rozpoczęły się targi TransLogistica Poland, czyli Międzynarodowe targi transportu i logistyki w Warszawie.
08.11.2023

Royal Navy walczy z piratami i przemytnikami podczas misji w Afryce Zachodniej

Siły marynarki wojennej Wielkiej Brytanii pomagają państwom Afryki Zachodniej w walce z piractwem i przemytem, zacieśniając więzi w regionie i wysiłkach na rzecz bezpieczeństwa ważnych szlaków handlowych.
19.10.2023

Brytyjczycy: Ukraina i Rosja walczą o wyspy na dolnym Dnieprze

W pierwszej połowie września kontynuowane były ciężkie walki wokół wysp w dolnym biegu Dniepru w obwodzie chersońskim na Ukrainie, gdzie obecnie przebiega linia frontu - przekazało we wtorek brytyjskie ministerstwo obrony.
19.09.2023

Imperium kontratakuje! Flota cieni z rosyjską ropą na morzach i oceanach

Mimo nałożonych przez Unię Europejską, G-7 oraz Australię sankcji na handel rosyjską ropą, ten trwa w najlepsze. Transport rosyjskiej ropy drogą morską odbywa się za sprawą „floty cieni”, czyli starszych tankowców o niejasnej strukturze własnościowej oraz powiązaniach biznesowych.
04.04.2023

Baltic Ports for Climate - zdecydowane podejście do ambitnych celów

Pierwsza edycja Baltic Ports for Climate odbyła się dziś podczas konferencji Transport Week 2023 w Gdyni. Wydarzenie, będące nową inicjatywa Baltic Ports Organization (BPO), zorganizowane we współpracy z Actia Forum i z udziałem blisko 100 uczestników skupiło się na podejściu portów bałtyckich do odpowiedzialności wobec zmian klimatu.
15.03.2023

Niemiecki producent stworzył monopal o masie blisko 1,9 tys. ton, bijąc własny rekord

Niemiecki producent komponentów wiatrowych EEW Special Pipe Constructions pobił własny rekord w produkcji najcięższego monopala – fundamentu dla morskiej turbiny wiatrowej. W styczniu z linii produkcyjnej zjechał fundament o masie 1895 ton.
07.03.2023

10. rocznica utworzenia Rady Budowy Okrętów

Przedstawiciele firm i instytucji z branży morskiej oraz samorządowcy spotkali się w siedzibie stoczni Remontowa Shipbuilding. S.A. w Gdańsku, w związku z dziesięcioleciem działalności inicjatywy.
01.03.2023

Orlen prezentuje strategię dla transformacji energetycznej Polski i Europy Środkowej do 2030

Zapewnienie stabilnych dostaw energii, paliw i gazu z przyjaznych środowisku źródeł to główny cel połączonej Grupy ORLEN do 2030 roku. Drogę do niego wytyczą przede wszystkim inwestycje w energetykę odnawialną, wydobycie oraz rozwój projektów napędzających zielony kierunek Grupy, m.in. w obszarze biogazu i biopaliw. Koncern będzie także rozwijać technologie wodorowe, nowoczesną petrochemię i bezpieczną energetykę jądrową. Na realizację strategicznych projektów przeznaczy około 320 mld zł do końca tej dekady.
28.02.2023

PGNiG Upstream wykorzysta platformę Deepsea Yantai na Morzu Norwerskim

Spółka Odfjell Drilling z siedzibą w Wielkiej Brytanii zawarła kontrakt z polskim podmiotem PGNiG Upstream Norway z Grupy Orlen na wykorzystanie półzanurzalnej platformy wiertniczej Deepsea Yantai.
20.01.2023

PGZ Stocznia Wojenna przygotowuje się na Miecznika

Tysiące stron dokumentacji czeka na Generalnego Wykonawcę robót budowlanych w związku z budową infrastruktury mającej posłużyć do stworzenia wielozadaniowych fregat dla polskiej Marynarki Wojennej.
29.12.2022

Wzrost aktywności rosyjskiej floty na Morzu Czarnym

Przy okazji wizyty ukraińskiego prezydenta w USA zaobserwowano wzrost aktywności okrętów Floty Czarnomorskiej. Istnieje obawa, że po ponad 300 dniach konfliktu może to być zapowiedzią nowych działań od strony morza.
23.12.2022

Polski prototypowy poduszkowiec dotarł z Krakowa do Góry Kalwarii

Poduszkowiec patrolowo-ratowniczy PRC-650, najnowszy projekt inżynierów z |Instytutu Lotnictwa Łukasiewicz, przeszedł kolejne testy – przepłynął Wisłą z Krakowa do Góry Kalwarii. Nadzór nad jednostką sprawuje PRS.
13.12.2022

Finlandia i Niemcy zaimportowały pierwsze wolumeny LNG

Zwrot krajów europejskich ku LNG (skroplony gaz ziemny) jest odpowiedzią na obecny kryzys energetyczny związany z wojną na Ukrainie i skutkami geopolitycznym konfliktu. Pierwsze partie LNG importowała już Finlandia oraz Niemcy.
29.11.2022

Zespół Subsea 7 ułożył pierwsze kable na terenie farmy morskiej Hywind Tapen

Spółka Subsea 7, światowym lider w realizacji projektów i usług offshore w sektorze energetycznym, poinformował o postępach w pracach przy projekcie farmy morskiej Hywind Tampen (88 MW). Jest to pływająca elektrownia wiatrowa rozwijana przez norweskiego giganta Equinor.
28.07.2022

Otwarcie skweru im. Bohaterskiego Mariupola w Gdańsku

W piątek przy skrzyżowaniu ulic Matki Polki i Partyzantów we Wrzeszczu Górnym otwarto skwer im. Bohaterskiego Mariupola. Zainaugurowano też wystawę plenerową "Mariupol – bohaterskie miasto" przygotowaną przez Narodowe Muzeum Historii Ukrainy w II Wojnie Światowej w Kijowie i Muzeum Gdańska.
01.07.2022

Rosyjskie tankowce wyłączają lokalizatory? Sovcomflot zaprzecza

Po danych, jakie opublikowała firma analityczna Windward, wskazujących na wyłączanie przez rosyjskie tankowce lokalizatorów AIS w celu omijania sankcji, rosyjski armator Sovcomflot opublikował oświadczenie, w którym stwierdza, że informacje są nieprawdziwe.
04.04.2022

Rosyjskie tankowce unikają sankcji przez wyłączanie lokalizatorów

Rosyjskie tankowce coraz częściej próbują ukrywać swoje ruchy poprzez wyłączanie pokładowych systemów lokalizacyjnych. Istnieje podejrzenie, że towar przeładowywany jest z nich już na wodzie na jednostki innych krajów.
01.04.2022

InnoDays '22

Fundacja Motus zaprasza 27 kwietnia 2022 r. na wydarzenie InnoDays ’22. Będzie to już szósta edycja eventu.
16.03.2022

Wąskie gardło projektów Morskiej Energetyki Wiatrowej na świecie

Trochę przemyśleń na temat nieoczywistego, wąskiego gardła projektów Morskiej Energetyki Wiatrowej na świecie oraz na temat roli państwa i nacjonalizacji łańcuchów dostaw dla sektora MEW.
01.10.2021

Trzy statki wpłynęły do zamkniętego terminalu w Ningbo

Terminal Meishan w chińskim porcie kontenerowym Ningbo, zamknięty od kilkunastu dni ze względu na restrykcje związane z koronawirusem, przyjął w zeszłym tygodniu trzy pierwsze statki.
24.08.2021

BIMCO: Zamówienia na nowe statki wzrosły ponad dwukrotnie z powodu większego popytu na kontenerowce

Dane BIMCO pokazują, że łączna liczba zamówień w pierwszych pięciu miesiącach tego roku wzrosła o 119,7% w porównaniu z tym samym okresem w 2020 roku.
31.05.2021

Jak pandemia COVID-19 wpłynęła na branżę morską: spojrzenie po I kwartale 2020

Branża morska pełni funkcję krwioobiegu światowej gospodarki. Z tego względu jako jedna z pierwszych odczuła skutki globalnego rozprzestrzeniania się epidemii COVID-19 i idących za tym restrykcji, w szczególności zamykania granic. Dane z pierwszego kwartału br. dają przybliżony obraz, jak pandemia wpłynęła na branżę i jej poszczególne segmenty.
21.05.2020

Stanowisko PTMEW dot. sytuacji w zakładach ST3 Offshore Sp. z o.o.

Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej z zaniepokojeniem przyjmuje doniesienia dotyczące trudnej sytuacji szczecińskiej firmy ST3 Offshore Sp. z.o.o., a zwłaszcza zapowiadanego kierunku ewentualnej restrukturyzacji i sposobu wykorzystania jej potencjału produkcyjnego. Szczególny niepokój budzą medialne zapowiedzi weryfikacji podstawowego profilu zakładu na rzecz bliżej niesprecyzowanej produkcji okrętowej.
19.02.2020

Polski Klaster Morski – kurs na projekty i innowacje

Walne zebranie Polskiego Klastra Morskiego, na którym przedstawiono sprawozdanie merytoryczne za 2017 r. oraz plan pracy na 2018 r. odbyło się w miniony czwartek. Ze względu na duże zaangażowanie w Klastra w projektach krajowych i międzynarodowych oraz aktywną promocję Polski Morskiej na rynku międzynarodowym postanowiono powiększyć skład zarządu. W wyniku wyborów w skład Zarządu wszedł mecenas Zbigniew Jaś, wiceprzewodniczący Międzynarodowego Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarki Morskiej oraz mgr inż. Krzysztof Anze
15.01.2018

Rosyjski Morski Rejestr Statków zgodny z Polar Code

Wejście w życie Zasad Rosyjskiego Morskiego Rejestru Statków (RS) zapewni pełną zgodność wymagań stawianych rosyjskim armatorom z międzynarodowymi zasadmi Polar Code. Nowe regulacje wejdą w życie 1 stycznia 2017 roku.
21.12.2016

Gdynia nagrodziła studentów Politechniki Gdańskiej

Nagroda główna oraz trzy wyróżnienia w Konkursie im. prof. Romualda Szczęsnego, decyzją prezydenta Gdyni - Wojciecha Szczurka, zostały przyznane studentom Politechniki Gdańskiej, podczas uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego. Kapituła doceniła najciekawsze prace dyplomowe w zakresie nowoczesnych technologii. Wcześniej nagrody prezydenta Gdyni trafiły również do studentów Wydziału Architektury PG.
04.10.2016

Polska nie wykorzystuje swojego morskiego potencjału

Choć polska gospodarka zaliczana jest do szóstej pod względem wielkości PKB w UE i pod względem obrotów handlu zagranicznego, to znajduje się dopiero na 14. miejscu w zestawieniu przeładunków w portach morskich. Żaden z naszych portów nie jest też wymieniany jako kluczowy dla UE - wynika z opublikowanej przez Eurostat informacji "Maritime port activity in the EU", z danymi za 2012 rok.
19.03.2014

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

  • P.H.U TERACO

    Gdańsk, ul. Sobieskiego 14 , tel.: (+48 58) 344-67-33

  • BALTIC DIESEL Sp. J.

    Gdańsk, ul. NARWICKA 1 , tel.: + 48 58 342 24 67

  • EURO ELEKTRO

    Gdynia, ul. Hutnicza 40 , tel.: 58 661 91 17

  • J Marine

    Gdańsk, ul. Gronostajowa 4 , tel.: +48 58 302 34 67

Dziękujemy za wysłane grafiki.