• <

Wynik wyszukiwania - "Kloc" - Wiadomości

Polish Offshore Wind Podcast - Zbroja Adwokaci - Michał Kaczerowski

Zapraszamy do odsłuchania kolejnego odcinka Polish Offshore Wind Podcast. Tym razem gościem Patryka Zbroi jest Michał Kaczerowski, Prezes Zarządu Ambiens sp. z o.o.
16.05.2024

2. Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND 2024 za nami!

Przez dwa dni targowe młodzież szkół średnich i studenci, głównie z województwa pomorskiego mieli okazję spotkać się ze 120 wystawcami w czasie 2. Edukacyjnych Targów Kariery EDU OFFSHORE WIND.
08.03.2024

Uniwersytet Morski w Gdyni otworzył Centrum Offshore. Przed nami „Polska Dolina Offshore”?

Ostatniego dnia lutego 2024 oficjalnie przecięto wstęgę na jednej z ważniejszych inwestycji na mapie polskiego offshore – Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, które funkcjonuje już w Gdańsku.
03.03.2024

Mix atomu i OZE odpowiada na potrzeby czystej, własnej i taniej energii

Czy uruchamianie tak ogromnej inwestycji, jak budowa elektrowni jądrowej ma sens? Dlaczego akurat pomorska gmina jest najbardziej optymalnym miejscem na taka inwestycję? Dlaczego samo OZE nie wystarczy, by zapewnić Polsce bezpieczeństwo dostaw i zabezpieczyć całe zapotrzebowanie na energię elektryczną?
27.02.2024

Parlament Europejski poparł porozumienie w sprawie tzw. listy surowców krytycznych

Komisja przemysłu, badań naukowych i energii Parlamentu Europejskiego poparła porozumienie, które negocjatorzy europarlamentu i państw członkowskich zawarli w sprawie tzw. listy surowców krytycznych w UE. Uznanie roli węgla koksowego dla europejskiej gospodarki to sukces Polski – oceniła europosłanka Izabela Kloc (PiS). Wygranymi są m.in. polscy producenci węgla koksowego czy miedzi - podkreślił europoseł Jerzy Buzek (PO).
08.12.2023

Bałtyk płynie z wiatrem dobrej zabawy i edukacji o energetyce wiatrowej

Za nami pełne pozytywnej energii edukacyjne spotkania z mieszkańcami i turystami w nadmorskich miejscowościach. W Gdańsku, Rowach i Ustce, w pierwszych dniach wakacji działały strefy „Płyniemy z wiatrem dobrej zabawy”, organizowane w ramach kampanii „Płyniemy z wiatrem” Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.
19.07.2023

Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej już w ten weekend

Już w najbliższy weekend na wodach Zalewu Zegrzyńskiego odbędzie się Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska – to już trzeci sezon cyklu spektakularnych wyścigów. Tradycyjnie baza regat znajduje się w klubie Sailing Legia (ul. Warszawska 31, Zegrze Płd.), a wyścigi w najbliższej odległości od brzegu. Stąd ich widowiskowość, bo sędziowie tak ustawiają trasę, by swobodnie można było oglądać zmagania choćby z molo zaprzyjaźnionego Hotelu 500.
23.06.2023

Międzyzdroje i Bałtyk? Tu nie można się nudzić!

Sezon wakacyjny w pełni. Wielu z nas wybierze wypoczynek na piaszczystych plażach Bałtyku. Jednak pogoda nie zawsze rozpieszcza - jakie miejsca wybrać, by zapewnić dzieciom moc atrakcji i cieszyć się udanym pobytem?
15.06.2023

Nawigowanie pomiędzy globalnymi sporami. Analiza rynku frachtowego i czarterowego (tygodnie 16 – 19/2023)

Nadal główny wpływ na sytuację geopolityczną jak i ekonomiczną światowej gospodarki mają obecne wydarzenia, które odbywają się na międzynarodowej arenie. Spory między USA i Chinami, trwająca na Ukrainie wojna i wiele innych wydarzeń niewątpliwe zaburzają dotychczasowe rozumienie zależności i wzorców handlu międzynarodowego, w tym morskiego. Ten proces trwa już od wielu miesięcy. Zmiany na rynku a także nieustanne dostosowywanie do ciężkiej sytuacji przez przewoźników nieustannie trwają.
29.05.2023

Europarlament poparł korzystne dla polskiego górnictwa poprawki do rozporządzenia metanowego

Parlament Europejski poparł we wtorek kompromisowe poprawki dotyczące rozporządzenia metanowego. Europosłanka Izabela Kloc (PiS) podkreśla, że to rozwiązanie korzystne dla polskich kopalń. – Po raz pierwszy od bardzo dawna w tej najbardziej zradykalizowanej unijnej instytucji rozsądek zwyciężył nad ideologią – powiedziała PAP po głosowaniu.
09.05.2023

Narodowe Muzeum Morskie z konkursem dla dzieci. „Mój wymarzony pojazd podwodny”

Gdańska placówka muzealna zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym do uczestnictwa w konkursie, w ramach którego będą mogli zaprojektować i zbudować własne pojazdy podwodne. Konkurs jest organizowany w ramach nadchodzącej wystawy „W toni. Polskie pojazdy podwodne ze zbiorów NMM w Gdańsku”.
23.03.2023

Szkoła Morska w Gdyni opisuje kwalifikacje dla polskiego offshore wind

Wychodząc naprzeciw aktualnym potrzebom gospodarczym wynikającym z postępującego rozwoju branży offshore wind, Szkoła Morska w Gdyni wspólnie z Instytutem Badań Edukacyjnych przygotowała opis kwalifikacji dla monterów turbin wiatrowych.
23.02.2023

Projekt „Władek” na finiszu. W Tczewie zbudowano replikę tradycyjnej łodzi wiślanej [ZDJĘCIA]

W Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie zakończyło się trwające pięć miesięcy niezwykłe przedsięwzięcie, czyli projekt „Władek”. Pracownicy Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku zbudowali łódkę wiślaną wzorowaną na tradycyjnych nieszawkach, które w XX w. przybyły na dolną Wisłę wraz z rybakami i szkutnikami z Kujaw.
09.02.2023

Antarktyczna Gwiazdka w stacji badawczej Arctowskiego

Zespół Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego rokrocznie kultywuje tradycyjne bożonarodzeniowe zwyczaje, mimo że Święta spędza 14 tys. kilometrów od domu.
23.12.2022

Europosłanka Kloc: nikt nie chce, aby Norwegia dostarczała gaz za darmo, ale sztuczne zawyżanie ceny jest krótkowzroczne

Nikt nie chce, aby Norwegia dostarczała europejskim partnerom gaz za darmo, ale sztuczne zawyżanie ceny tego surowca i chęć szybkiego zarobku jest działaniem krótkowzrocznym, nierozsądnym i niebezpiecznym - mówi w rozmowie z PAP europosłanka Izabela Kloc (PiS).
25.09.2022

Spektakularna budowa zakończona. Kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną już gotowy

Zakończyła się budowa jednej z najbardziej skomplikowanych inwestycji hydrotechnicznych w Polsce – kanału łączącego Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym. Dzięki dobremu projektowi oraz doskonałej organizacji wszelkich dostaw i prac, budowę przekopu Mierzei Wiślanej zrealizowano w ciągu zaledwie 35 miesięcy.
16.09.2022

Ostatnie prace i porządki na budowie Kanału Żeglugowego na Mierzei Wiślanej

Do otwarcia dla jednostek pływających nowego kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną pozostały ostatnie dni. Choć ruch statków byłby już możliwy to konieczna jest jeszcze realizacja ostatnich prac wykończeniowych w rejonie portu osłonowego i porządkowych na terenie całej inwestycji. Wciąż trwają szkolenia z obsługi nadrzędnego systemu sterowania.
08.09.2022

Pył z opon zanieczyszcza oceany

Pył z opon samochodowych stanowi poważne zagrożenie dla środowiska. Zanieczyszcza oceany, powietrze oraz glebę - pisze brytyjski dziennik "The Guardian". Zaznacza, że w oponach zawarte są różne toksyczne substancje, które, jak wykazały badania naukowców, poważnie szkodzą organizmom wodnym.
01.08.2022

Nord Stream 1. Ukraiński minister energetyki: jesteśmy w stanie zrekompensować ograniczenia dostaw gazu

Ukraiński system przesyłu gazu jest w stanie w pełni zrekompensować ograniczenia dostaw rosyjskiego surowca rurociągiem Nord Stream 1 do Europy Zachodniej - powiedział we wtorek w Brukseli minister energetyki Ukrainy Herman Hałuszczenko.
27.07.2022

Zawody stoczniowe. Monter kadłubów: "Budowa statków przypomina układanie Lego" [WIDEO]

Stocznia Crist w Gdyni prowadzi Centrum Kształcenia Zawodowego, w którym od całkowitych podstaw szkoli monterów kadłubów. Ekspertów z wieloletnim stażem zapytaliśmy o kulisy zawodu, etapy nauki, oraz dla kogo będzie to odpowiednia praca.
26.07.2022

Przekop Mierzei Wiślanej - podsumowanie 2021 roku

Powstały dwa unikatowe w skali kraju mosty obrotowe. Na Falochronie Wschodnim i Zachodnim, gdzie po raz drugi na świecie wykorzystuje się betonowe bloki „x-block plus”, zakończono pogrążanie ścianek szczelnych. W śluzie, która stanowi serce inwestycji, zrealizowano większość prac żelbetowych i zamontowano dwie bramy. Tak zamknął się rok 2021 na budowie Przekopu Mierzei Wiślanej. Prowadzone były także prace m.in. przy budowie sztucznej wyspy, kanału żeglugowego czy budynku Kapitanatu Nowy Świat.
06.01.2022

Mitsubishi Shipbuilding skutecznie wychwytuje CO2 ze spalin statków

Mitsubishi Shipbuilding, część MHI Group, wraz ze swoimi partnerami uruchomiła projekt wychwytywania dwutlenku węgla na statku towarowym z ambicją opracowania komercyjnych systemów, które zmniejszyłyby wkład sektora w zmiany klimatu.
30.10.2021

Dyskusje o morzu na morzu. Rejs z GospodarkaMorska.pl za nami [WIDEO, ZDJĘCIA]

Pierwszy Rejs z GospodarkaMorska.pl przeszedł do historii. W spotkaniu branży, któremu towarzyszyły emocjonujące debaty nie byłoby nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że toczyło się na... promie Nova Star dzięki uprzejmości Polferries. Konferencja na morzu miała miejsce w dniach 25-27 października i rozpoczęła się po wypłynięciu z Terminala Promowego Westerplatte Portu Gdańsk do szwedzkiego Nynäshamn.
29.10.2021

Titanic z Lego

Nowy rekordowy zestaw klocków Lego to replika legendarnego statku Titanic.
11.10.2021

Statek-muzeum zaprasza. Zobacz nową wystawę na "Sołdku"

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku otwiera nową wystawę stałą w jednym ze swoich najpopularniejszych oddziałów – cumującym przy nabrzeżu wyspy „Ołowianka” statku-muzeum „Sołdek”.
08.10.2021

Van Oord zamawia Mega Jack-Up do instalacji morskich turbin wiatrowych o mocy 20 MW

Van Oord zamówił nowy, ekologiczny statek instalacyjny, który będzie mógł pracować na metanolu i instalować turbiny wiatrowe o mocy do 20 MW. Inwestycja wpisuje się w rosnące światowe zapotrzebowanie na morskie farmy wiatrowe. Statek zostanie zwodowany w 2024 roku.
04.10.2021

Baltic Sail Gdańsk 2021

W najbliższy piątek w Gdańsku rozpocznie się zlot żaglowców Baltic Sail 2021.
12.08.2021

Dzień Dziecka na pokładzie Stena Line!

Co łączy klocki Lego, superbohaterów i Gdynię? Dzień Dziecka na pokładzie Stena Line! Na młodych legomaniaków czeka między innymi: Morska Akademia Superbohaterów i rejs z atrakcjami inspirowanymi światem Minecrafta. Pierwsze wypłynięcie z Gdyni już w piątek, 28 maja.
17.04.2021

Nowe technologie odpowiedzią na rosnące ceny materiałów budowlanych

Niedawna blokada Kanału Sueskiego postawiła pod znakiem zapytania terminowość dostaw kluczowych dla budownictwa surowców. Mogło to oznaczać kolejne – po trwających od roku obostrzeniach w transporcie i wahaniach cen surowców – uderzenie w branżę. To dobry czas, by inwestorzy w większym stopniu otworzyli się na nowe technologie – przekonuje Mirosław Kausa, ekspert w SYSTEM 3E.
31.03.2021

Podchorążowie odpowiedzieli na list 9-letniego chłopca

Podchorążowie II roku Akademii Marynarki Wojennej po raz kolejny, w tym trudnym okresie pandemii, nie pozostali obojętni. Tym razem odpowiedzieli na list 9 letniego Ludwika z Żor zafascynowanego morzem, marynarką wojenną i wszystkim co z nią związane.
04.12.2020

Europosłowie PiS krytycznie o projekcie prawa klimatycznego

Europosłowie PiS na dzisiejszej konferencji prasowej w Brukseli odnieśli się krytycznie do projektu prawa klimatycznego, które zakłada podwyższenie celów redukcji emisji CO2 na 2030 rok z 40 do 55 procent.
06.10.2020

Święto Wolności i Demokracji. Dzisiaj finalne obchody 40-lecia Sierpnia' 80

Poniedziałek, 31 sierpnia, to kolejny dzień Święta Wolności i Demokracji, czyli obchodów 40-lecia strajku w Stoczni Gdańskiej i podpisania Porozumień Sierpniowych. Wśród zaplanowanych wydarzeń są m.in. uroczyste otwarcie bramy nr 2, debaty w Audytorium ECS, wręczenie nagrody Europejskiego Poety Wolności a na zakończenie o godz. 20.00 - wiec poparcia dla Białorusi. Transmisja z części z nich na www.gdansk.pl.
31.08.2020

Jak Twoje auto emituje mikroplastiki do oceanu oddalonego o tysiące kilometrów

Wpływ podróży samochodem na środowisko jest dobrze znany. Emisje spalin zanieczyszczają atmosferę gazami, które podnoszą globalne temperatury i sprawiają, że powietrze jest mniej bezpieczne do oddychania. Niestety, na tym problemy się nie kończą. Naukowcy zbadali inny problem - związany z wpływem codziennych dojazdów na nawet najbardziej odległe zakątki oceanów na świecie.
23.07.2020

Posłanka Kloc: nie ma pieniędzy na jednoczesne ratowanie gospodarki i wprowadzanie Zielonego Ładu

Nie ma pieniędzy na jednoczesne ratowanie gospodarki i wprowadzanie Europejskiego Zielonego Ładu - oceniła w środę europosłanka PiS Izabela Kloc. Jej zdaniem w dobie kryzysu istnieje ryzyko, że debatą nad polityką klimatyczną zaczną rządzić emocje, a nie racjonalne argumenty.
06.05.2020

Unifeeder - duński armator w polskich portach

Dzisiaj kolejny artykuł z cyklu tekstów przedstawiających floty armatorów, których statki zawijają do polskich portów. Tym razem zaprezentujemy duńską spółkę Unifeeder A/S, której kontenerowce dowozowe są częstymi gośćmi naszych terminali. Jednakże jednostki pojawiające się na naszych wodach to nie jedyna obecność tego armatora w Polsce. A to za sprawą tego, że Gdynia jest ważnym punktem na mapie oddziałów tego przedsiębiorstwa i odgrywa w całej układance znaczącą rolę.
01.04.2020

Zbudowany dla DFDS gigant LEGO zakończył swoją karierę. Co się z nim teraz stanie?

Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Jubileuszowy prom DFDS, który wykonany był z klocków Lego, a który zachwycał dzieci i dorosłych, zakończył swoją misję. Obiekt został rozebrany. Armator zdradził, co będzie się z nim dalej działo.
18.09.2019

XXIII Zlot Żaglowców Baltic Sail Gdańsk za nami!

To były cztery wspaniałe dni, spędzone w morskim klimacie, z żeglarską przygodą i szantami w tle oraz edukacyjnym zacięciem. Już po raz 23. mieliśmy okazję kultywować morską tradycję Gdańska. Baltic Sail Gdansk to wydarzenie, które łączy ludzi wody i lądu, promuje i propaguje ideały żeglarskie oraz tradycyjne żeglarstwo.
12.07.2019

Morskie Muzeum na wakacje 2019

Latem morze ma wiele odcieni i kolorów. Tak samo różnorodna jest w tym roku nasza oferta edukacyjna na wakacje! Zapraszamy do Gdańska, Tczewa i Kątów Rybackich, jeśli chcecie poznawać świat morskich przygód pod opieką edukatorów. Jeżeli zdecydujecie się na wizytę w innym z naszych oddziałów, także z radością Was powitamy!
03.06.2019

Machałek: Reforma kształcenia zawodowego nie uda się bez pracodawców

Reforma kształcenia zawodowego musi się udać. Jest ona bardzo oczekiwana i istotna z punktu widzenia polskiego rozwoju gospodarczego – przekonywała wiceminister edukacji narodowej Marzena Machałek. Zaznaczyła, że nie powiedzie się ona bez udziału pracodawców.
27.03.2019

Pożegnanie wakacji na plaży

Gdynia aktywnie pożegnała wakacje podczas rodzinnego festynu podsumowującego cykl zajęć sportowych „Aktywne Lato”. Organizatorem imprezy było Gdyńskie Centrum Sportu.
27.08.2018

Ile jest morza w gospodarce?

Usłyszałem niedawno takie pytanie uzupełnione, oczywiście, o przymiotnik – polskiej. Ociągałem się z odpowiedzią, chociaż wydawałoby się, że wystarczy sięgnąć po najnowszy „Rocznik statystyczny gospodarki morskiej” GUS-u (RSGM) i znaleźć odpowiednią tabelę. Problem w tym, że w statystyce taki byt jak „gospodarka morska” nie istnieje, bo nie ma jej w oficjalnym podziale gospodarki na działy, grupy i klasy, który to podział ma moc rozporządzenia Rady Ministrów. Można więc powiedzieć, że GUS robi nam grzeczność tym rocznikiem
13.03.2018

Sztorm i burza śnieżna na zachodzie Europy. W porcie Rotterdam kontenery spadają jak klocki Lego (wideo)

Potężny front niżowy Fryderyka ze śnieżycami i porywistym wiatrem powoduje w czwartek paraliż komunikacyjny na zachodzie Europy. Zamykane są lotniska i porty morskie, nie kursują pociągi, staje komunikacja miejska.
18.01.2018

Uwaga na hamulce w wagonach cargo

Urząd transportu Kolejowego ogłosił alert dotyczy problemów z hamowaniem wagonów wyposażonych w kompozytowe wstawki hamulcowe typu C810 w warunkach zimowych.
07.09.2017

Pożegnaj wakacje na plaży w Gdyni

Tory przeszkód, zjeżdżalnie, symulator deski surfingowej, walec zorbingowy w wodzie, arena gladiatorów, megaklocki – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na mieszkańców i turystów, którzy w sobotę 26 sierpnia przyjdą na plażę miejską w Gdyni, aby wspólnie pożegnać wakacje. Sportowy festyn na zakończenie lata rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa aż do późnego popołudnia.
23.08.2017

Na gdyńskich plażach nie tylko opalanie

Kąpiele słoneczne, morskie i budowanie zamków z piasku to główne formy spędzania wolnego czasu na plaży. Jednak, jeśli ktoś preferuje aktywny lub kulturalny wypoczynek, na gdyńskich plażach nie będzie narzekał na nudę. Oferta rekreacyjna jest bowiem bardzo bogata i zadowoli nawet najbardziej wymagającego plażowicza.
02.08.2017

Węgry: Polsko-węgierskie spotkanie przy muzyce w Budapeszcie z okazji Roku Wisły

Osnute wokół tematu Wisły polsko-węgierskie spotkanie połączone z zabawami dla dzieci i koncertem nad brzegiem Dunaju zorganizowali w sobotę w Budapeszcie mieszkający tu Polacy pod hasłem „Plaża Kulturalna Wisła-Dunaj”.
29.07.2017

PE przypieczętuje w czwartek przepisy dot. przeglądu umów gazowych

PE zagłosuje w czwartek w sprawie ostatecznego zatwierdzenia przepisów o przejrzystości międzyrządowych umów energetycznych. Regulacje te zwiększą bezpieczeństwo energetyczne naszego regionu – przekonuje zajmujący się tą sprawą europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski.
01.03.2017

Bruksela chce uciszyć nasze pociągi

Polscy przewoźnicy muszą dostosować hamulce w wagonach towarowych do nowych norm. Koszt operacji: ponad 2 mld zł - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
04.02.2017

Największy na świecie prom z klocków Lego

DFDS ma nadzieję przejść do historii za sprawą niezwykłego statku, który zbudowany został w Szkocji. Całość powstała z klocków Lego.
17.08.2016

Kontener podrabianych zabawek w gdańskim porcie

Prawie 21,5 tys. sztuk zabawek, które naruszają prawa własności intelektualnej kilku firm, zatrzymali 3 grudnia funkcjonariusze Granicznego Referatu Zwalczania Przestępczości w Gdańsku. Wartość zatrzymanych klocków, lalek i gier wynosi ponad 600 tys. zł.
08.12.2015

Jak prawdziwy!

Tak wygląda wierna kopia statku Emma Maersk w skali 1:65. Morskie cuda stworzone przez pasjonatów modelarstwa mogliśmy podziwiać kilka dni temu w Holandii.
30.09.2015

Pasjonat zbudował statek z klocków Lego (WIDEO)

Do internetu trafił time-lapse z budowy statku... z klocków Lego. Jego autorem jest pasjonat Andrew Mcalpine, który dokładnie odwzorował budowę drillshipa Stena IceMAX. To już drugie nagranie opublikowane przez Amerykanina, który wcześniej zaprezentował jak powstają kontenerowce Maerska klasy Triple-E.
28.08.2015

W ten weekend „Dzień ryby” w Helu

Co roku w lipcu Hel świętuje "Dzień Ryby", aby podkreślić znaczenie ryb i rybołówstwa dla rozwoju ekonomicznego i społecznego miasta oraz regionu. 25 lipca 2015 (w sobotę) będzie można dowiedzieć się jak i gdzie żyją ryby, jak łowią je rybacy, jak się je bada, jakie zagrożenia dla ryb stwarza nierozważne postępowanie człowieka, jak je należy chronić.
24.07.2015

Gdzie powstają węzły logistyczne

Wiele krajów ma dobre położenie dogodne dla rozwoju transportu i logistyki. Ale wielkie węzły transportowe nie powstają wszędzie... Nie decyduje geografia - raczej ekonomia.
05.04.2015

Aquarella z pucharem STS Generał Zaruski

Aquarella dowodzona przez kpt. wygrała drugie Regaty o Puchar STS Generał Zaruski. To kolejne zwycięstwo tej jednostki w gdańskich regatach, po czerwcowym tryumfie w Regatach o Puchar Mariny Gdańsk. Załogom w rywalizacji na wodach Zatoki Gdańskiej asystował żaglowiec Generał Zaruski.
14.07.2014

Prostota technologii - rozmowa z Piotrem Stępniem, dyrektorem sprzedaży i prokurentem spółki GS-Hydro.

W Polsce marka GS-Hydro obecna jest od 1996 roku, jednak historia tej fińskiej spółki ma już 40 lat. Dziś spółka jest znanym dostawcą systemów połączeń rurociągowych nie wymagających spawania, posiadającym filie w 17. krajach na całym świecie. Na systemach GS-Hydro pracują między innymi układy hydrauliczne platform i jednostek offshore.
09.06.2014

Skomplikowane procedury utrudniają rozwój polskim portom, ale są szanse na utworzenie linii do Chin

Skomplikowane procedury utrudniają polskim portom z rywalizację z zagranicznymi portami, głównie z Hamburgiem. Teraz zamiast w u nas, duża część ładunków jest odprawiana za granicą, mimo że towary są przeznaczone dla polskich odbiorców. Armatorzy narzekają m.in. na zbyt długi czas odprawy i dużą liczbę formularzy. Uproszczenie procedur może pozwolić na uruchomienie bezpośredniej linii z Gdyni do Chin, a co za tym idzie, również przyciągnąć do kraju nowych inwestorów. Rozmowy o połączeniu trwają.
15.03.2013

Sopocki Piknik Naukowy

W ramach Bałtyckich Festiwali Naukowych w Sopocie na terenie Instytutu Oceanologii PAN czterokrotnie odbyły się już Sopockie Dni Nauki.W tym roku w ramach X BFN, Sopocki Piknik Naukowy będzie na Placu Zdrojowym przy molo w Sopocie. Serdecznie zapraszamy:
10.05.2012

Dziękujemy za wysłane grafiki.