• <

Wynik wyszukiwania - " Port Gdansk" - Wiadomości

Budowa nabrzeża T3 w Porcie Gdańsk to kolejny kamień milowy w rozwoju polskiej gospodarki morskiej

W terminalu Baltic Hub w Porcie Gdańsk odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nabrzeża T3. To inwestycja, która zapewni nową jakość, otworzy nowe możliwości. Baltic Hub stanie się jednym z największych terminali kontenerowych na starym kontynencie, wspierając rozwój polskiej gospodarki, rynków Europy Środkowo-Wschodniej oraz krajów bałtyckich. Również branża offshore łapie wiatr w żagle. Na terenie byłej Stoczni Gdańskiej celebrowano budowę pierwszej w Polsce fabryki morskich wież wiatrowych. Nowa inwestycja wpisuje
07.06.2024

Arkadiusz Marchewka otwiera polski pawilon na targach morskich Posidonia w Grecji

Pokazujemy tu nasz potencjał, budujemy naszą markę jako profesjonalistów zajmujących się branżą morską - powiedział wiceminister infrastruktury RP Arkadiusz Marchewka, który otworzył w poniedziałek Polski Pawilon na Międzynarodowych Targach Morskich Posidonia w Grecji.
03.06.2024

Tak wyglądają kontenerowce XXI wieku. CMA CGM Mermaid debiutuje w Porcie Gdańsk

Dziś w terminalu Baltic Hub w Porcie Gdańsk miała miejsce widowiskowa chwila – pierwsze zawinięcie nowoczesnego kontenerowca CMA CGM Mermaid.
24.04.2024

Nowy rekord operacyjny w Baltic Hub

Terminal Baltic Hub zakończył ubiegły tydzień z nowym rekordem operacyjnym. W ciągu jednej zmiany dziennej obsłużono 1731 ciężarówek i 2652 kontenery, osiągając średni czas obsługi na poziomie 32 minut.
08.04.2024

Instytut Międzymorza podejmuje współpracę z Uniwersytetem Arystotelesa [wideo]

Instytut Międzymorza oraz Uniwersytet Arystotelesa w Salonikach nawiązały współpracę, zgodnie z porozumieniem zawartym w trakcie ubiegłotygodniowej konferencji "Via Carpatia – strategiczny szlak handlowy", która miała miejsce w siedzibie Kapitanatu Portu Północnego. List intencyjny został podpisany przez profesora Grigorisa Zarotiadisa z Uniwersytetu w Salonikach oraz Aleksandrę Jankowską, która przewodniczy Radzie Programowej Instytutu Międzymorza.
15.10.2023

Port Gdańsk zaprasza na Baltexpo 2023!

Już 10-12 października kolejna edycja Baltexpo – renomowanych międzynarodowych targów morskich, które odbywają się co dwa lata w Gdańsku. Łukasz Malinowski, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, zaprasza do udziału w jednym z najważniejszych wydarzeń branżowych w regionie Morza Bałtyckiego.
18.09.2023

Pierwszy taki statek w Gdańsku [WIDEO]

W środę do terminala Baltic Hub w Porcie Gdańsk zawinął największy kontenerowiec zasilany skroplonym gazem ziemnym (LNG). Gigantyczne rozmiary CMA CGM Concorde czynią tę wizytę iście spektakularnym zjawiskiem.
14.09.2023

Polskie porty na wzrostowej fali. Analiza osiągnięć pierwszej połowy 2023 roku

Wyniki działalności polskich portów morskich w pierwszej połowie 2023 roku okazują się obiecujące – tak wynika z raportu opracowanego przez firmę Actia Forum. Prezentowane dane, oparte na precyzyjnej analizie przeładunków, ilustrują wzrosty, które istotnie kształtują krajobraz portowy.
28.08.2023

Tunel pod Martwą Wisłą będzie zamknięty z soboty na niedzielę

W nocy z soboty na niedzielę, od godz. 22.00 do godz. 6.00, zamknięte będą obie nitki tunelu pod Martwą Wisłą – poinformowała rzeczniczka prasowa Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni Magdalena Kiljan.
15.07.2023

Fabe Polska, GAP Insaat i SMS gotowe do przebudowy Nabrzeża Wiślanego w Porcie Gdańsk

Konsorcjum firm GAP Insaat, Fabe Polska oraz SMS jest w gotowości do przebudowy infrastruktury portowej w rejonie Nabrzeża Wiślanego w Porcie Gdańsk. Komunikat firm został opublikowany w związku z otwarciem ofert przetargowych.
10.07.2023

Port Gdański Eksploatacja notuje kolejne rekordy przeładunków

Od początku roku operator portowy PG Eksploatacja S.A. przeładował łącznie 4,2 mln ton towarów. Wrzesień okazał się rekordowym miesiącem zakończonym na poziomie 800 tys. ton. Główne grupy ładunkowe to węgiel, koks, ruda, zboża, drobnica, inne masowe.
03.10.2022

Polska gotowa na odcięcie od rosyjskiej ropy. Unijne embargo zacznie obowiązywać za niecałe trzy miesiące [WIDEO]

Na początku grudnia, zgodnie z szóstym pakietem unijnych sankcji, zacznie obowiązywać embargo na rosyjską ropę, co oznacza, że przestanie ona płynąć do państw UE drogą morską. W ocenie prezesa POPiHN Leszka Wiwały Polska jest na to dobrze przygotowana. – Ropy będziemy mieli pod dostatkiem. Tym, co jest najtrudniejsze, to nie skąd sprowadzać ropę, ale jak to zrobić, ponieważ pula tankowców jest dość ograniczona, a konkurencja duża – zauważa ekspert. Do rozwiązania jest szereg kwestii związanych z transportem surowca i logistyką.
19.09.2022

Nowy Port to serce Portu Gdańsk. Jakie atrakcje na 250-lecie dzielnicy?

W piątek i sobotę, 9 i 10 września na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 przy ul. Góreckiego 16 odbędą się jubileuszowe obchody Dni Nowego Portu. Jubileuszowe, gdyż dzielnica obchodzić będzie swoje 250-lecie. W programie m.in. wykłady, koncerty i strefa gastronomiczna.
08.09.2022

Polska i Ukraina rozważają budowę rurociągu na olej spożywczy z Ukrainy do Portu Gdańsk

Z inicjatywy ukraińskiej podpisaliśmy wstępne porozumienie dot. ewentualnej budowy rurociągu łączącego Polskę i Ukrainę, którym miałby być przesyłany olej spożywczy do Gdańska – poinformował we wtorek PAP wicepremier Henryk Kowalczyk.
06.09.2022

Kino Letnie na Stogach - tak się bawiliście. Co jeszcze w programie? [WIDEO, ZDJĘCIA]

Kino Letnie to projekt organizowany już po raz trzeci wspólnie przez DCT Gdańsk i Port Gdańsk. Sprawdziliśmy, jak się bawiliście na ostatnim seansie. Przypominamy również, co jeszcze w programie.
23.08.2022

Polskie jachty cenione w USA. Kolejne łodzie wypłynęły z Portu Gdańsk za ocean [WIDEO]

Dziesięć jachtów załadowano w weekend 16-17 lipca na statek amerykańskiego serwisu Spliethoff/Sevenstar przy Nabrzeżu Oliwskim w Porcie Gdańsk. Do Ameryki popłynęły głównie luksusowe jednostki polskiego Galeona.
25.07.2022

Przeładunek sekcji mostu w Porcie Gdańsk. Hecksher Polska partnerem operacji [WIDEO]

2 czerwca przy Nabrzeżu Obrońców Westerplatte w Porcie Gdańsk przeprowadzono przeładunek sekcji mostu. Złożyły się na niego cztery sekcje mostu kolejowego oraz dwie sekcje kładki dla pieszych - wszystkie wyprodukowane przez Mostostal Puławy dla duńskiego klienta Danpro.
08.06.2022

50 kg narkotyków w Porcie Gdańsk. Udaremniono przemyt za ponad 12 mln złotych

Pomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wykryła w Porcie Gdańsk przemyt narkotyków – 50 kg kokainy.
27.05.2022

EKG: Port Gdańsk to gwarancja bezpiecznej i niezależnej Polski

53 mln ton towarów przeładowanych w zeszłym roku, czyli wzrost o 16 mln ton w ciągu pięciu lat – Port Gdańsk awansował na drugie miejsce na Bałtyku w tonażu transportowanych produktów i umacnia się na pozycji lidera, jeśli chodzi o przeładunki kontenerów. „Jesteśmy dziś oknem na świat nie tylko dla Polski, ale również przyjaciół z Ukrainy” – przekonywał na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach Łukasz Greinke, prezes zarządu Portu Morskiego Gdańsk.
27.04.2022

Pierwszy w tym sezonie wycieczkowiec już w niedzielę w Porcie Gdańsk

Luksusowy statek pasażerski „Hamburg”, pływający pod bahamską banderą, w najbliższą niedzielę (10.04) zacumuje przy Terminalu Promowym Westerplatte.
06.04.2022

Prezes Portu Gdańsk: "Pomagamy przyjaciołom z Odessy. Dbamy o ciągłość przeładunków" [WIDEO]

Rozmowa na temat rozwoju offshore i budowy terminala instalacyjnego, najnowszych inwestycji i zarządzaniu portem z Łukaszem Greinke, prezesem Portu Gdańsk.
09.03.2022

Terminal Cukrowy w Porcie Gdańsk. Zobacz, jak pracuje na pełnych obrotach [WIDEO]

Jak informuje Krajowa Spółka Cukrowa S.A., w styczniu udało się dostarczyć i załadować na statek 16.350 ton polskiego cukru.
31.01.2022

Szykują zaplecze logistyczne dla Portu Gdańsk. Tereny inwestycyjne powstaną dzięki wsparciu z UE

W poniedziałek 27 grudnia br. o godz. 12:00 w gabinecie marszałka Województwa Pomorskiego (Gdańsk, ul. Okopowa 21/27) podpisana zostanie umowa z Gdańską Agencją Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o. na dofinansowanie projektu pt. „Przygotowanie terenów Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego (PCI) – etap II”.
23.12.2021

Konsorcjum Coral pracuje nad dronem wodnym, który będzie regularnie monitorował jakość wody na akwenach Portu Gdańsk

W Porcie Gdańsk funkcjonuje już system monitoringu jakości powietrza oparty na czujnikach stałych, zlokalizowanych w 7 punktach. A niebawem będzie testowany monitoring akwenów z wykorzystaniem dronów wodnych.
08.10.2021

Z Portu Gdańsk do wybrzeża Tanzanii. CEVA Logistics przetransportuje konstrukcję o wadze 2 tys. ton [WIDEO, ZDJĘCIA]

W Porcie Gdańsk przy Nabrzeżu Szczecińskim CEVA zgromadziła ładunek przygotowując do transportu morskiego 154 elementy konstrukcji wiertni i kampusu o łącznej wadze ponad 2 tys. ton. Całość popłynie statkiem SAL „Annette” na kotwicowisko w pobliżu wyspy Songo Songo u wybrzeża Tanzanii. Ten spektakularny załadunek rozpoczął się 13 września w poniedziałek i potrwał cztery dni.
05.10.2021

Ule w Porcie Gdańsk. Pierwsze pasieki już na dachu terminala [WIDEO, ZDJĘCIA]

Cztery ule stanęły na dachu Terminala Promowego Westerplatte w Porcie Wewnętrznym. Ale na tym się nie skończy.
04.10.2021

Oczekiwania eksporterów: euro, wsparcie krajowych inwestycji i walka z protekcjonizmem [WIDEO]

Wprowadzenie euro, udzielanie wsparcia nie tylko zagranicznym, ale i krajowym inwestorom w Polsce oraz przeciwdziałanie praktykom protekcjonistycznym w Unii Europejskiej to najważniejsze działania i decyzje oczekiwane przez polski biznes od polityków – takie głosy padały podczas debaty poświęconej sytuacji polskich eksporterów.
13.09.2021

Forum Wizja Rozwoju 2021 - dzień I. Rozwój portów i budowa floty offshore - podsumowanie [WIDEO, ZDJĘCIA]

Podczas pierwszego dnia Forum Wizja Rozwoju w Gdyni, jednego z najważniejszych gospodarczych wydarzeń w roku, politycy, samorządowcy i prezesi firm zastanawiali się, jaka będzie przyszłość polskich portów morskich, jak rozwinie się budowa floty offshore i farm wiatrowych na morzu. W naszej relacji prezentujemy komentarze prelegentów czwartkowych paneli.
30.08.2021

Borys: chcemy dołączyć do grona 10 największych portów kontenerowych w Europie

Chcemy dołączyć do grona 10 największych portów kontenerowych w Europie, ma to olbrzymie znaczenie dla całej polskiej gospodarki i konkurencyjności polskich przedsiębiorstw - mówił w poniedziałek w Porcie Gdańsk szef Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.
26.07.2021

Premier: wkrótce duże inwestycje offshore w tym budowa portu offshore'owego w Trójmieście

Jestem przekonany, że za 5 lat, a w kolejnym interwale czasowym za 10 lat, duże inwestycje offshore wesprą polski system elektroenergetyczny - zadeklarował w poniedziałek podczas wizyty w Porcie Gdańsk premier Mateusz Morawiecki.
26.07.2021

Morawiecki w Porcie Gdańsk: rozbudowa terminalu DCT Gdańsk zwiększy możliwości przeładunkowe o półtora miliona TEU

Nowe możliwości przeładunkowe zwiększą się o półtora miliona TEU, to zasadnicze zwiększenie potencjału. Ten port to bardzo duża szansa dla Polski - ocenił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w rozbudowywanym porcie w Gdańsku.
26.07.2021

US Army już w Porcie Gdańsk. Zobacz ciężki sprzęt bojowy, który przypłynął z Teksasu [WIDEO, ZDJĘCIA]

Przeładunek pojazdów i ciężkiego sprzętu amerykańskiego wojska rozpoczął się w poniedziałkowy (5 lipca) poranek. Na placu Portu Gdańsk są już pierwsze jednostki bojowe US Army. Kolejne pojawią się tam 8 lipca. Misję wsparcia US Army dla Europy pod hasłem Atlantic Resolve nadzoruje z polskiej strony grupa BLG Logistics.
07.07.2021

Bank Światowy - Port musi być smart

Rewolucja informatyczna w portach i biznesie morskim jest jednym z wiodących trendów, który wpłynął na logistykę morską - wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez Bank Światowy we współpracy z International Association of Ports and Harbors (IAPH).
23.01.2021

Będzie lepszy dojazd do portu w Gdańsku

W ciągu ul. Ku Ujściu w dzielnicy Przeróbka rozpoczęto budowę nowego wiaduktu, który pozwoli samochodom omijać wysłużony przejazd kolejowo – drogowy. Inwestycja, obejmująca również remont 1,3 km dróg dojazdowych, pozwoli usprawnić ruch kolejowy i drogowy na ternach portowych Gdańska. Zakończenie budowy planowane jest do końca 2021 r.
12.11.2020

BLG AutoTerminal Gdańsk Sp. z o.o.

Kompleksowa obsługa portowo-logistyczna automotive i wojska
terminal samochodowy,spedycja samochodów,transport morski samochodów,obsługa portowa wojska,blg logistics,blg port gdańsk,przeładunki dla wojska,przeładunki us army,przeładunki nato,obsługa portowa automotive,port gdańsk wojsko,port gdańsk automotive

DOKER Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Robót Portowych

Przeładunki ponadgabarytowe, usługi transportu śródlądowego przez Zatokę Gdańską
przeładunki portowe,przeładunki sztuk ciężkich,sztauowanie ładunków,mocowanie ładunków,przeładunki w porcie,przeładunki w portach,przeładunki w porcie Gdańsk,przeładunki w porcie w Gdańsku,przeładunki w porcie Gdynia,przeładunki w porcie w Gdyni,przeładunki w portach Trójmiasto,przeładunki w portach w trójmieście,przeładunki w trójmiejskich portach,przeładunki sztuk ciężkich w portach,przeładunki sztuk ciężkich w porcie,przeładunki sztuk ciężkich Gdańsk,przeładunki sztuk ciężkich Gdynia,przeładunki sztuk ciężkich w porcie Gdańsk,przeładunki sztuk ciężkich w porcie Gdynia,przeładunki sztuk ciężkich Trójmiasto,przeładunki sztuk cieżkich w trójmiejskich portach,transport na pontonach gdańsk,transport na pontonach gdynia,transport na pontonach zatoka gdańska,transport na pontonach w porcie,transport ponadgabarytowy na pontonach,sztauowanie gdańsk,sztauowanie gdynia,sztauowanie port gdańsk,sztauowanie port gdynia,sztauowanie w portach,trymowanie ładunków w portach

Logistyka i hokej pod jednym dachem. Nowy Magazyn MAG w Gdańsku otwarty

Nowy, potężny magazyn Morskiej Agencji Gdynia zlokalizowany w CTPark Gdańsk, został wczoraj oficjalnie otwarty. Przestrzeń wprowadza szereg nowoczesnych rozwiązań logistycznych i okazję do nietypowej integracji załogi. Uroczystość nie ograniczyła się do tradycyjnego przecięcia wstęgi – zamiast tego gospodarz zaskoczył gości dynamicznym pokazem sportowym.
25.04.2024

CMA CGM Mermaid debiutuje w Porcie Gdańsk

Dziś w terminalu Baltic Hub w Porcie Gdańsk miała miejsce widowiskowa chwila – pierwsze zawinięcie nowoczesnego kontenerowca CMA CGM Mermaid. 
24.04.2024

Royal Army w Porcie Gdańsk. 700 pojazdów wojskowych w ramach ćwiczeń Defender 2024

W marcu 700 pojazdów brytyjskiej armii oraz 650 żołnierzy wracających z NATO-wskich manewrów stacjonowało na terenie Wolnego Obszaru Celnego w Porcie Gdańsk.
23.04.2024

Le Bellot otwiera sezon wycieczkowy w Porcie Gdańsk

Dziś przy Nabrzeżu Obrońców Westerplatte zacumował luksusowy statek Le Bellot, inaugurując tym samym sezon wycieczkowy w Gdańsku. Ten elegancki cruiser przyciąga pasażerów nie tylko komfortem, ale także bogatą ofertą kulturalną. Jego wizyta podkreśla istotną pozycję Gdańska w sieci popularnych kierunków turystycznych.
22.04.2024

Wypadek i sprawna akcja ratownicza w Porcie Gdańsk - ciężarówka zawisła na nabrzeżu

W Porcie Gdańsk doszło do niebezpiecznego wypadku - pojazd ciężarowy częściowo spadł z nabrzeża do wody. Nikomu nic się nie stało.
06.03.2024

TransLogistica 2023. Branża morska chce się pokazać

Od wtorku do czwartku trwały w Warszawie targi TransLogistica Poland – największe w regionie wydarzenie biznesowe dla branży TSL. W halach EXPO XXI opowiedzieć o sobie chciały też firmy związane z transportem morskim.
09.11.2023

Port Gdańsk zaprasza na Baltexpo 2023!

Już 10-12 października kolejna edycja Baltexpo – renomowanych międzynarodowych targów morskich, które odbywają się co dwa lata w Gdańsku. Łukasz Malinowski, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, zaprasza do udziału w jednym z najważniejszych wydarzeń branżowych w regionie Morza Bałtyckiego.
18.09.2023

Nowe holowniki już w Porcie Gdańsk

Do Portu Gdańsk dotarły nowe holowniki zakupione przez WUŻ Port and Maritime Services. Transportowane były z Wietnamu, zahaczając po drodze o europejskie porty. Holowniki dołączając do obecnej floty, już wkrótce rozpoczną działalność w Porcie Gdańsk. 
01.08.2023

Prezes PGE w Gdańsku: "14 statków z węglem jest w drodze do polskich portów. Do końca kwietnia przyszłego roku sprowadzimy 10 mln ton"

– Do końca kwietnia 2023 roku PGE Polska Grupa Energetyczna sprowadzi 10 mln ton węgla. – Nie ma przesłanek ku temu, aby węgla w Polsce miało zabraknąć – przekonywał Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE podczas środowej (28 września) konferencji prasowej na terenie Portu Gdańskiego Eksploatacja w Porcie Gdańsk.
28.09.2022

Kino Letnie na Stogach - tak się bawiliście. Co jeszcze w programie? [WIDEO, ZDJĘCIA]

Kino Letnie to projekt organizowany już po raz trzeci wspólnie przez DCT Gdańsk i Port Gdańsk. Sprawdziliśmy, jak się bawiliście na ostatnim seansie. Przypominamy również, co jeszcze w programie. 
23.08.2022

Nowe ładunki z Ukrainy w Porcie Gdańskim Eksploatacja S.A. [WIDEO]

Pod koniec maja Port Gdański Eksploatacja S.A., największy uniwersalny operator przeładunkowy w Porcie Gdańsk obsłużył pierwszy statek m/v Sarocha Naree, który zabrał w swoich ładowniach ok. 30 tys. ton w/w "gąsek" z Ukrainy.
25.07.2022

[WIDEO] 77 Racing Club Gdańsk rozpoczyna sezon żeglarski. Port Gdańsk partnerem klubu

77 Racing Club Gdańsk, zawodowy klub żeglarski, w którego barwach pływają m.in. wielokrotni mistrzowie Polski i mistrzowie świata, ogłosił w czwartek (7 lipca) rozpoczęcie sezonu żeglarskiego 2022. Na na terenie Twierdzy Wisłoujście, historycznego miejsca, które dawniej wskazywało drogę statkom do portu gdańskiego, ogłoszona została również współpraca Portu Gdańsk z 77 Racing Club Gdańsk. 
08.07.2022

Dwa wycieczkowce w jeden dzień. W Porcie Gdańsk Viking Jupiter i Viking Star [WIDEO, ZDJĘCIA]

Za nami bardzo atrakcyjna turystycznie niedziela (29 maja) w Porcie Gdańsk. Fakt, że sezon turystyczny trwa w najlepsze, potwierdziło wpłynięcie do portu dwóch okazałych statków jednego dnia. Już ok. godz. 8.00 Viking Jupiter pojawił się przy Nabrzeżu Westerplatte, a kilka godzin później, ok. 11.00, przy Nabrzeżu Oliwskim zacumował Viking Star. Obie jednostki pływają pod banderą norweską.
30.05.2022

Hamburg otworzył sezon. Do Portu Gdańsk przypłynie ponad 100 wycieczkowców [WIDEO]

Pływający pod bahamską banderą Hamburg zacumował przy Terminalu Promowym Westerplatte w niedzielę po godzinie 12.00. Wizyta tej luksusowej jednostki w Gdańsku otworzyła tegoroczny sezon wycieczkowców. – Na ten rok mamy zaplanowanych ponad 100 statków – mówi Michał Stupak, ekspert ds. rynku żeglugowego w Porcie Gdańsk. 
10.04.2022

System elektroenergetyczny po rozbudowie. To tu bije serce Portu Gdańsk [WIDEO]

W Porcie Gdańsk stale modernizowana jest infrastruktura. Rozbudowie uległ również Główny Punkt Zasilania, czyli system elektroenergetyczny. Wszystkie prace wykonano bez przerw w zasilaniu kontrahentów portu. Wartość inwestycji to 6,7 mln zł. 
16.02.2022

Statek Chipolbrok w Porcie Gdańsk [WIDEO]

Statek Chipolbrok o nazwie Nowowiejski zawinął do Portu Gdańsk ze środy na czwartek (19/20 stycznia). W ten sposób zakończył swoją podróż importową z Dalekiego Wschodu.
25.01.2022

Port Gdańsk z historycznym rekordem przeładunków - 53,2 mln ton: "Mamy bardzo duże aspiracje"

W Porcie Gdańsk w 2021 r. w sumie przeładowano 53,2 mln ton towarów. W porównaniu do poprzedniego roku stanowi to 11 proc. wzrost. 
18.01.2022

Pierwszy wycieczkowiec w tym sezonie wpłynął do Portu Gdańsk. Zobacz Europę [WIDEO, ZDJĘCIA]

Wycieczkowiec Europa o długości 198 metrów po raz pierwszy w tym roku zawinął do Portu Gdańsk w czwartkowy (22 lipca) poranek.
22.07.2021

Pionierski załadunek 15 tysięcy ton cukru w nowym Terminalu Cukrowym w Porcie Gdańsk

W ostatnich dniach lutego w Terminalu Cukrowym w Porcie Gdańsk zakończono pierwszy załadunek statku wykorzystujący w pełni możliwości nowego terminalu. To najnowocześniejszy obiekt w tej części Bałtyku. Inwestycja w budowę Terminalu Cukrowego była strategiczną decyzją Krajowej Spółki Cukrowej S.A. Zaangażowanie kapitałowe KSC poprzedzono szczegółową analizą możliwości, które daje Port Gdańsk.
10.03.2021

Port Gdańsk podsumował 2020 rok - relacja z konferencji prasowej

48 milionów ton ładunków przeładowano w 2020 w Porcie Gdańsk. Mimo korekty o 7,9 procenta rok 2020 trzeba uznać za stabilny a gdański port w tak trudnym czasie trafił do grona 20 największych portów europejskich wyprzedzając port w Genui i port w Dunkierce oraz wszedł na podium jako 3 największy port na Bałtyku.
01.03.2021

Eksperci od zadań XXL w Porcie Gdańsk

Samoloty, łodzie, turbiny czy elementy farm wiatrowych – są ładunki, których transport wymaga specjalnego przygotowania i dopiętej na ostatni guzik logistyki. Do niedawna, towary wielkogabarytowe z południa Polski były transportowane przez porty Europy Zachodniej. Teraz coraz więcej z nich jest przejmowanych i płynie przez port w Gdańsku. Nie byłoby to możliwe gdyby nie eksperci od ładunków XXL – firma KADOR.
07.02.2021

Port Gdańsk pomaga medykom z Pomorza i seniorom

Od początku pandemii Port Gdańsk angażuje się w różnego rodzaju akcje mające na celu pomoc w walce z koronawirusem. Beneficjentami pomocy są między innymi placówki medyczne, jak i ratownicy medyczni z regionu Pomorza, a także seniorzy z okolic Nowego Portu i Stogów. 
07.02.2021

Pierwsza po brexicie dostawa ryb z Wielkiej Brytanii do Portu Gdańsk

Przetwórstwo rybne w Polsce to jeden z najbardziej rozwiniętych, a zarazem szybko rosnących sektorów branży spożywczej. Nasz kraj jest coraz częściej obieranym punktem przez zagranicznych przewoźników, ze względu na dynamicznie rosnące lokalne rynki konsumenckie i produkcyjne. Do portu w Gdańsku zawinął właśnie pierwszy po brexicie  chłodnicowiec z rybami z Wielkiej Brytanii.
27.01.2021

Port Gdańsk wspiera medyków

Pandemia koronawirusa jest bezprecedensowa, dlatego próba zwalczenia COVID-19 wymaga wyjątkowych działań i globalnej solidarności. Na szczególne uznanie zasługują inicjatywy wspierające grupy szczególnie zagrożone lub te znajdujące się na pierwszej linii frontu walki z pandemią. Port Gdańsk po raz kolejny zdecydował się pomóc lokalnej społeczności. Tym razem, wsparcie trafiło do pomorskich medyków.
22.12.2020

Port Gdańsk wspiera lokalną społeczność

Pandemia koronawirusa i jej konsekwencje to wydarzenie bez precedensu w ostatnich dekadach. Wśród grup szczególnie zagrożonych znajdują się osoby starsze - samotne, wymagające wsparcia w codziennym funkcjonowaniu z powodu stanu zdrowia lub niepełnosprawności. Na szczególne uznanie zasługują więc inicjatywy, dzięki którym seniorzy i osoby potrzebujące nie zostają sami. Jednym z przedsiębiorstw, które regularnie pomaga lokalnym społecznościom jest Port Gdańsk.
04.12.2020

Nowe dźwigi w Porcie Gdańsk

Dwa żurawie typu Kone o udźwigu 32 ton każdy stanęły na Nabrzeżu Obrońców Poczty Polskiej w gdańskim porcie. To otwarcie nowego potencjału przeładunkowego, a tym samym element modernizacji OPP.
30.11.2020

Największy załadunek suwnic w historii El Professional

Aż dziesięć potężnych suwnic typu RTG przeznaczonych dla amerykańskich terminali załadowano przy nabrzeżu WOC II w gdańskim porcie. Aby zrealizować operację, konieczne było użycie nietypowego transportowca modułowego z możliwością zanurzania pokładu. To największa wysyłka suwnic w historii przedsiębiorstwa "El Professional".
27.11.2020

Kolejny transport morski project cargo zrealizowany przez Fracht FWO w Porcie Gdańsk

Fracht FWO Polska, operator logistyczny dla przemysłu, zorganizował w lipcu kolejny skomplikowany logistycznie transport z zakresu project cargo - trzech wielkogabarytowych elementów filtra powietrza do Meksyku. Jego realizację poprzedziły kilkumiesięczne przygotowania, a o wyborze tras i środków transportu zadecydował jeden z przewożonych ładunków. Operacja odbyła się w gdańskim porcie.
05.08.2020

Olbrzymi zbiornik w gdańskim porcie. Popłynie do USA

Waży 127 t i będzie przeznaczony na LNG (Liquefied Natural Gas). To specjalny zbiornik, którego załadunek na statek Damgracht odbył się w poniedziałek w Porcie Gdańsk. Stamtąd popłynie do Stanów Zjednoczonych.
13.03.2017

Dziękujemy za wysłane grafiki.