• <

Wynik wyszukiwania - "Żuraw" - Wiadomości

Żuraw polskiej firmy Protea wypłynął na morską platformę z BCT w Porcie Gdynia

Pokaźny żuraw offshorowy wyprodukowany przez polską firmę Protea popłynął już na platformę HVAC BorWin5 u wybrzeży Niemiec, gdzie zostanie zainstalowany.
25.04.2024

Historia kołem się toczy. XVII-wieczny festyn pod Gdańskim Żurawiem

Gdański Żuraw ponownie otwiera się dla zwiedzających. Po ponad trzech latach remontu, modernizacji i prac nad nową wystawą stałą zwiedzający znów przekroczą próg historycznego dźwigu portowego. Z tej okazji 30 kwietnia 2024 r. Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku zaprasza na festyn w klimacie XVII-wiecznego Gdańska, z premierowym zwiedzaniem odrestaurowanych wnętrz zabytku. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:00 pod zachodnią fasadą Żurawia od strony ul. Szerokiej i potrwa do godz. 20:00.
23.04.2024

Fast Track Logistic tworzy nowy terminal przeładunkowy w Porcie Gdańsk, który za chwilę rozpocznie przeładunki w pełnej skali

Przy Nabrzeżu Przemysłowym w Porcie Gdańsk powstaje nowy terminal przeładunkowy – Fast Track Terminal. Na obejmującym 3,5 hektara terenie odbywać się będą przeładunki i magazynowanie m.in. zbóż, drewna, stali czy materiałów sypkich.
21.04.2024

Port Gdański Eksploatacja odebrał nowe żurawie

Moce przeładunkowe spółki Port Gdański Eksploatacja zwiększyły się. W Gdańsku wyładowane zostały właśnie dwa nowe żurawie, które zwiększą ratę przeładunkową PGE.
11.03.2024

USA boją się szpiegowania przez chińskie dźwigi. Chińczycy: „paranoja”

„Całkowita paranoja” – tak oskarżenia o możliwość monitorowania przepływu ładunków za pomocą chińskich dźwigów w portach całego świata skomentował rzecznik Ambasady Chin w USA.
23.02.2024

Walentynkowe odkrycie w Żurawiu! Archeolodzy natrafili na miłosny artefakt ze średniowiecza

Odlana z cyny plakietka miłosna w kształcie turkawki została odkryta podczas prac archeologicznych prowadzonych przy remoncie Żurawia. Pod sylwetką ptaka umieszczona jest szarfa z łacińską inskrypcją „AMOR VINCIT OMNIA”, czyli „Miłość zwycięża wszystko”. Na grzbiecie turkawki można zauważyć ślady po dwóch oderwanych uchwytach, które służyły do zawieszania plakietki na łańcuszku lub przypinania do ubrania
13.02.2024

30 kwietnia zakończy się remont gdańskiego Żurawia

Zakończenie remontu i modernizacji gdańskiego Żurawia jest planowane na 30 kwietnia br.- poinformowało we wtorek Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku.
30.01.2024

PG Eksploatacja odebrała kolejny, nowy dźwig

W godzinach popołudniowych 18 października br. na ląd w Porcie Gdańsk zjechał dźwig Liebherr LHM 550. Jest już trzecim, jaki zakupiła firma w związku z rozwojem swojej działalności w zakresie zwiększenia przeładunków towarów masowych.
20.10.2023

Nowy żuraw zwiększy moce przeładunkowe PG Eksploatacji

Dzisiaj do Portu Gdańskiego Eksploatacja dotarł nowy, trzeci już żuraw samojezdny Liebherr LHM 550. Podobna dostawa miała miejsce w czerwcu br., gdy do portu dostarczono drugi z trzech zamówionych wielofunkcyjnych żurawi. Port zapowiada, że to nie ostatni w tym roku nowoczesny nabytek spółki.
18.10.2023

ZHD Stevedores zamawia pierwszy w pełni elektryczny dźwig przeładunkowy CBG 500 E

Żuraw łączy najnowocześniejsze technologie napędowe z opracowanym przez firmę Liebherr systemem sterowania żurawiem „Master V”. Kolejnym wyróżnikiem jest system odzyskiwania energii LiCaTronic, który umożliwia najlepsze możliwe wykorzystanie dostępnej energii. CBG 500 E obsługuje wiele dostosowanych do potrzeb funkcji, które zostały opracowane w ścisłej współpracy z ZHD, aby jak najlepiej dostosować się do wymagań pól operacyjnych, którym ma służyć.
12.07.2023

Olbrzymi rosyjski dźwig pływający wraca na wody Arktyki

PK-7500, największy pływający dźwig rosyjskiej marynarki wojennej zmierza na arktyczną północ kraju. Ma być wykorzystywany do „technicznych operacji podwodnych”.
08.07.2023

PG Eksploatacja: nowy żuraw już przypłynął, lada moment zacznie pracę

Port Gdański Eksploatacja wzbogacił się o nowy wielofunkcyjny żuraw. Drugi z trzech zamówionych dźwigów Liebherr LHM 550 przypłynął wczoraj z fabryki w Rostocku, a dziś zjechał z pokładu statku na nabrzeże w Gdańsku.
14.06.2023

Prace na Motławie dla Żeglugi Gdańskiej z udziałem dźwigu pływającego REM-220

To z pewnością dla mieszkańców Gdańska i turystów był niecodzienny widok. Na rzekę Motława wprowadzono żuraw pływający REM-220, należący do Gdańskiej Stoczni Remontowa S.A.. W związku z rozpoczynającym się letnim sezonem turystycznym jego zadaniem była instalacja tymczasowych kas biletowych dla Żeglugi Gdańskiej.
13.04.2023

Karstensen Poland: zegarmistrzowska wymiana łożyska w jednym z kultowych gdańskich dźwigów. Na starych terenach stoczniowych znów powstają statki

Słynne zielone dźwigi, będące symbolem Gdańska, znów pracują. Potężne maszyny, które są jednym z najbardziej charakterystycznych elementów panoramy miasta, będą też systematycznie modernizowane i remontowane. Wszystko dzięki stoczni Karstensen Poland, która zakupiła teren po Stoczni Gdańskiej i już rozpoczęła na nim budowę statków, a jednocześnie dostosowuje go do swoich potrzeb.
27.03.2023

"Wall Street Journal": chińskie dźwigi kontenerowe w portach mogą mieć zastosowania szpiegowskie

Chińskie dźwigi kontenerowe, które działają w amerykańskich portach, są wyposażone w zaawansowane czujniki, które mogą rejestrować i śledzić pochodzenie i miejsce przeznaczenia załadunków, co budzi obawy, że ChRL może przechwytywać informacje o wysyłkach dla wojsk USA - pisze w poniedziałek "Wall Street Journal".
06.03.2023

Nowy dźwig mobilny w HES Gdynia [WIDEO]

19 lutego do terminalu HES Gdynia Bulk Terminal zawinęła specjalistyczna jednostka Aura – statek typu Heavy Lift Vessel. Z pokładu statku samodzielnie zjechał nowy dźwig mobilny Liebherr LHM 550.
28.02.2023

SEAONICS zdobywa nagrodę Innovation of the Year na konferencji Offshore Support Journal Conference 2023 w Londynie

Firma SEAONICS zdobyła nagrodę Innowacji Roku podczas OSJ (Offshore Support Journal Conference and Exhibition) Awards w Londynie 8 lutego tego roku za w pełni elektryczny żuraw z kompensacją 3D ECMS SEAONICS (ECMC- Electric Controlled Motion Compensated).
13.02.2023

Symulator żurawia wieżowego od Flint Systems

Flint Systems to polski producent unikatowych w skali światowej symulatorów szkoleniowych wykorzystujących wirtualną rzeczywistość (VR). Trójmiejska firma ma w swojej ofercie już kilkanaście produktów, a jednym z nich jest symulator szkoleniowy żurawia wieżowego. Sprawdźmy, jak wygląda symulator i czym różni się szkolenie w VR od zwykłego szkolenia.
17.05.2022

Wypadek jednego z największych dźwigów świata, jednostka jest uszkodzona [WIDEO]

Olbrzymi, półzanurzalny pływający dźwig Saipem 7000 doznał uszkodzeń podczas pracy u wybrzeży Norwegii i mocno się przechylił. Na pokładzie było 275 osób.
15.04.2022

Jack-up Voltaire zyskał olbrzymi żuraw

Voltaire, nowy jack-up Jan De Nul, który z końcem stycznia został zwodowany w stoczni COSCO Shipping w chińskim Nantong, został już wyposażony w największy w historii żuraw typu LEC (Leg Encircling Crane).
17.03.2022

Dobry rok dla Liebherr. Nowe dźwigi w portach na całym świecie

Liebherr, wiodący producent dźwigów portowych, poinformował, że 2021 rok był w tym segmencie rekordowy. Do portów na całym świecie popłynęło ponad 80 nowych dźwigów. Dobrze funkcjonowała także sprzedaż używanych urządzeń.
26.01.2022

Żuraw Liebherr poprawi operacyjność w Porcie Gdańskim Eksploatacja S.A.: "400-tonowy kolos wjechał na plac" [WIDEO, ZDJĘCIA]

To największa od 30 lat inwestycja w sprzęt tego formatu w Porcie Gdańskim Eksploatacja S.A. Właśnie przypłynął z fabryki w Rostocku mobilny żuraw portowy Liebherr LHM 550, jeden z największych w swojej klasie.
23.01.2022

Liebherr-MCCtec Gmbg z najwyższą oceną za zrównoważony rozwój

Liebherr-MCCtec poinformował, że otrzymał złoty metal za zrównoważony rozwój biznesowy od niezależnego audytora EcoVadis.
01.12.2021

Hiszpańska stocznia wyprzedaje wyposażenie

Hiszpańska stocznia La Naval po ponad 100 latach została zamknięta. Jej wyposażenie jest wyprzedawane w formie licytacji.
29.11.2021

Trzeci mobilny dźwig portowy Liebherr w Mukran

Mukran Port Terminal GmbH w Porcie Sassnitz zakupił trzeci mobilny dźwig portowy Liebherr – model LHM 550. Tym samym w Sassnitz działa już sześć mobilnych dźwigów Liebherr.
20.10.2021

PGE S.A.inwestuje i zwiększa możliwości przeładunkowe w Porcie Gdańsk

Liebherr LHM 550 to nowy żuraw, którego zakup został sfinansowany przez Agencję Rozwoju Przemysłu już niebawem pojawi się na nabrzeżach Basenu Górniczego Portu Gdańsk. Urządzenie przeładunkowe zakupiłPort Gdański Eksploatacja S.A. (PGE), największy uniwersalny operator przeładunkowy, działający na nabrzeżach wewnętrznej części Portu Gdańsk i czwarty pod względem przeładunków operator na całym obszarze portu.
21.04.2021

Gdańsk: Żuraw przejdzie największy po odbudowie powojennej remont

Dwa lata ma potrwać generalna modernizacja XV-wiecznego Żurawia w Gdańsku. To pierwszy tak duży, kompleksowy remont zabytku od jego powojennej odbudowy na przełomie lat 50. i 60. ub. wieku. Prace obejmą wnętrze obiektu, elewację oraz dach.
19.02.2021

Rozstrzygnięcie konkursu "Stwórz autorską kreację dla Żurawia" [foto]

Ilość prac, które wpłynęły do nas w ramach Konkursu "Stwórz autorską kreację dla Żurawia", a przede wszystkim pomysłowość ich twórców i różnorodność zastosowanych technik przerosły najśmielsze oczekiwania organizatorów! Interpretacje wizerunku zabytku pokazują, że wyobraźnia uczestników konkursu nie ma granic! Tematem zainteresowały się zarówno dzieci, jak i dorośli, również z najdalszych zakątków kraju.
21.12.2020

Żuraw jak nowy. Na początku 2021 r. rozpocznie się remont słynnego zabytkowego dźwigu [wizualizacje]

Renowacja murów, wymiana instalacji, przebudowa kondygnacji baszt, poszerzona ścieżka zwiedzania i nowa ekspozycja - gdański Żuraw, oddział Narodowego Muzeum Morskiego, ikona miasta i jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Pomorza szykuje się do gruntownego remontu. Prace potrwają trzy lata i rozpoczną się już na początku 2021 r. Finansowanie zapewnią unijne fundusze i ministerstwo kultury, a merytoryczne wsparcie - instytucje kultury z Norwegii.
10.12.2020

Stwórz autorską kreację Żurawia!

Już niebawem zdradzimy Wam, jakie mamy plany wobec Żurawia, tymczasem jesteśmy bardzo ciekawi w jaki sposób Wy przeprowadzilibyście stylową metamorfozę naszego zabytku! Już dziś serdecznie zapraszamy Was do udziału w konkursie, który pozwoli Wam uruchomić swoją wyobraźnie i kreatywność.
04.12.2020

Lotos z nowym żurawiem - to największy dźwig w rafinerii

Nowy żuraw Grove GMK5180L-1 zasili park maszynowy spółki LOTOS Serwis. Dźwig będzie wykorzystywany przy remontach oraz utrzymaniu ruchu na terenie rafinerii Grupy LOTOS. Gdański koncern kupił sprzęt od Zeppelin Polska, jedynego dystrybutora maszyn firmy Grove w Polsce.
21.08.2020

Narodowe Muzeum Morskie od drugiej strony - spacery edukacyjne wokół gdańskich oddziałów NMM

Podczas godzinnego spaceru poznamy historię Ośrodka Kultury Morskiej, Żurawia, Spichlerzy na Ołowiance i "Sołdka", czyli gdańskich oddziałów Narodowego Muzeum Morskiego. Dowiemy się, jaka jest ich historia, skąd wzięły się ich nazwy oraz w jaki sposób są związane z morzem.
12.08.2020

Fama Sp. z o.o.

.
wciągarki ,suwnice ,silniki hydrauliczne ,żurawiki ,wciągniki ,trapy ,wyposażenie pokładowe ,wyposażenie maszynowni ,górnictwo morskie ,systemy trapowe ,systemy ratunkowo ratownicze ,przeglądy ,malarnia proszkowa ,cięcie laserowe ,obróbka maszynowa na obrabiarkach CNC ,prasy krawędziowe ,usługi gięcia ,linie do produkcji węży ,przewodów hydraulicznych

Linar Sp. z o.o.

TECHNIKA PODNOSZENIA I MOCOWANIA ŁADUNKÓW, OSPRZĘT KOTWICZNY
zawiesia,zawiesia linowe,zawiesia łańcuchowe,zawiesia pasowe,zawiesia wężowe,slingi,stropy,szakle,szekle,liny stalowe,liny dźwigowe,wciągniki,wciągarki,haki,zblocza,bloki linowe,trawersy,uchwyty do blach,uchwyty do beczek,przęsła kotwiczne,szakle Kentera,renery,łańcuch,łańcuch kotwiczny,łańcuchy kotwiczne,łańcuch okrętowy,łańcuchy okrętowe,kotwice,krętliki,osprzęt kotwiczny,osprzęt okrętowy,ściągacze portowe,sprzęt do ształowania,końcówki linowe,końcówki klinowe,sockety,śruby rzymskie,uchwyty specjalistyczne,napinacze łańcuchowe,napinacze pasowe,liny nierdzewne,liny dźwigowe liny do suwnic,liny do żurawi,zawiesia do HDS

Fabryka Urządzeń Dźwigowych S.A.

SUWNICE PORTOWE, ŻURAWIE PORTOWE
fud,offshore,suwnice,żurawie,urządzenia portowe,suwnice kontenerowe,konstrukcje stalowe do suwnic kontenerowych,

Sarens Polska Sp. z o.o.

NOTHING TOO HEAVY, NOTHING TO HIGH
usługi dźwigowe,inżynieria transportu,żurawie hydrauliczne,żurawie gąsienicowe,żurawie wieżowe,transport ponadgabarytowy

Centrum Nowych Kompetencji

CENTRUM SZKOLENIA KADR PORTOWYCH
szkolenia portowe,Szkolenia dźwigi portowe,Szkolenia suwnice portowe,Szkolenia wóz kontenerowy,Kurs dźwig portowy,Kurs dźwig kontenerowy,Kurs suwnica kontenerowa,Uprawnienia na dźwig portowy,Uprawnienia żuraw portowy,Uprawnienia na suwnicę portową,Szkolenia na symulatorach dźwigu,symulatory,szkolenia stacjonarne dla operatorów sprzętu portowego,symulatory szkoleniowe,program treningowy dla operatorów sprzętu portowego,centrum treningowe dla operatorów sprzętu portowego

ZS MARINE SERVICE SP. Z O.O.

wózki widłowe - widlaki,giętarki do rur,wciągi linowe,wciągi łańcuchowe,wciągi pneumatyczne,podesty ruchome,bellownice,zgniatarki,prasy,silniki hydrauliczne,pompa śrubowa agregat rura zasilacz instalacja remont naprawa rur projekt zębata silnik hydraulika hydrauliczny siłowa spawanie zbiornik wciągarka wciągarki siłownik serwis service regeneracja pump power pack HPP settima dinamic oil żurawik davit dźwig tocznie frezowanie obróbka metali enerpac holmatro pompy podajnik ściągacz,ZS Marine,naprawa maszyn i urządzeń,obsługa serwisowa firm,konstrukcje stalowe małe i średnie,produkcja chwytaków do przenoszenia stali śrubowych - 3t,produkcja wakumetrów do sprawdzania szczelności spawów,produkcja łap chwytakowych do przenoszenia płyt - blach stalowych,produkcja trawersów,ZS MARINE,odzież robocza,odzież BHP,nowa i używana,obuwie,rękawice,kombinezony,bluzy i spodnie spawalnicze ,kombinezony spawalnicze

NAVHYD.COM

żuraw,dźwig,hydrauliczny,pokładowy,morski,okrętownictwo,żurawie,wciągarki,heila,ibercisa,urządzenia pokładowe,navhyd,serwis,części zamienne

Altum Sp. z o.o.

Zajmujemy się projektowaniem i produkcją urządzeń i konstrukcji dla przemysłu offshore (Oil&Gas, Wind farms) & marine oraz dostarczamy różnego rodzaju rozdzielnice elektryczne (zwykłe i ATEX).
Offshore,Wind Farms,Winches,Cranes,Farmy wiatrowe,Wciągarki,Żurawie,Dźwigi,Szafy elektryczne,Rozdzielnice elektryczne,Skrzynki elektryczne,ATEX,Ex,Inspekcje,Projektowanie,Hydraulika,PLC,Automatyka,FEM,Obliczenia wytrzymałościowe,Ansys,3D

AMEK Offshore Sp. z o.o.

Projektowanie i produkcja wciągarek wielozadaniowych
wciągarki wielozadaniowe,Elektro-hydrauliczne zespoły napędowe,Projektowanie i produkcja wciągarek wielozadaniowych,Hydrauliczne Zespoły Napędowe,kontenery typu offshore,osprzęt pomocniczy dźwignicowy,Wciągarki,obróbka mechaniczna,obróbka spawaniem,frezowanie,toczenie, wytaczanie,dłutowanie,szlifowanie,cięcie mechaniczne i gazowe,spawanie MIG/MAG/TIG,wciągarki o udźwigu do 120 ton,kontenery specjalistyczne,wciągarki hydrauliczne,wciągarki elektryczne,wciągarki offshore,wciągarki kotwiczne,wciągarki holownicze,wciągarki pomocnicze,wciągarki cumownicze,wciągarki oceanograficzne,wciągarki specjalistyczne,żurawie przeładunkowe,zurawiki przeładunkowe,żurawie i żurawiki przeładunkowe,bębny magazynujące,zasilacze hydrauliczne,ATEX,EX,urządzenia do eksploatacji miejsc zagrożonych wybuczem

Soltec Services Sp. z o.o.

usługi stoczniowe i dźwigowe
usługi stoczniowe,usługi dźwigowe,konstrukcje stalowe,izolowanie kabin,nadbudówek,ładowni,chłodni,izolowanie rurociągów,budowanie nowych jednostek pływających,statki badawcze,łodzie głębinowe,okręty wojskowe,jachty,remonty jednostek pływających,przebudowy statków,przebudowy jednostek pływających,żaglówki,drobnicowce,kontenerowce,masowce,barki,pontony,promy,liniowce,odzie ratunkowe,żurawie pływające,doki pływające,dok pływający

Portrezerwa Sp. z o.o.

Specjaliści od kompleksowych przeładunków w portach morskich.
przeładunki ,przeładunki w portach ,przeładunki portowe ,załadunek towarów drobnicowych ,załadunek towarów drobnicowych na statek ,usługi związane z formowaniem towarów w kontenerach ,usługi przeładunkowe ,usługi portowe ,przeładunek kontenerów ,przeładunki kontenerów ,usługi trymerskie ,przeładunki obiektów wielkogabarytowych w relacji burta-plac/ plac-burta ,przeładunki drobnicy ,załadunek towaru w porcie ,rozładunek towaru w porcie ,obsługa ładunków masowych ,usługi operatorów na koparki ,usługi operatorów na koparki jednonaczyniowe ,usługi operatorów na koparko- zwałowarki ,usługi operatorów na koparko-ładowarki ,usługi operatorów na żurawie statkowe ,usługi operatorów na żurawie samojezdne ,usługi operatorów na suwnice ,usługi operatorów na wózki jezdniowe ,usługi operatorów na reachstacker-y ,usługi operatorów na ładowarki kołowe ,usługi operatorów na ładowarki teleskopowe ,kierowcy do przewozu kontenerów ,outsoursing ,outsoursing pracowniczy ,kompleksowa usługa przeładunku

Bałtycka Akademia Umiejętności

kursy,szkolenia,kurs,szkolenie,SRC,VHF,SEP,kurs elektroenergetyczny,radiotelefonista VHF,kurs cumowników,cumownik,starszy cumownik,rigger,kurs rigger,kurs lukowych,lukowy,hakowy,wózki jezdniowe,BAU,Bałtycka Akademia Umiejętności,psychotesty,badania psychotechniczne,żurawie pływające,żuraw wieżowy,żurawie,żuraw,suwnica,kurs na suwnicę,suwnicowy,operator,konserwator,Reachstacker,RTG,STG,kurs na żurawie,żuraw jezdniowy,żuraw samojezdny,szkolenia na żurawie,operator żurawia,żuraw statkowy,żuraw szynowy,wozy kontenerowe,wózek widłowy,wozy podsiębierne,kurs na wózki widłowe,kurs na wózki jezdniowe,wózki widłowe,BHP,kursy BHP,minimum sanitarne,szkolenie na obsługę dźwigu towarowo osobowego,obsługa dźwigu towarowo osobowego,marynarze,żeglarze,kursy dla marynarzy,kursy dla żeglarzy,starszy marynarz,marynarz wachtowy,oficer,oficer ochrony statku,HAZMAT. celne,odprawa celna,zagadnienia,morski,marynarz

Polskie Ratownictwo Okrętowe

Holowania oceaniczne i pełnomorskie.
holownik,holowanie morskie,holowanie oceaniczne,dźwig,dźwig pływający,pro,pro gdynia,usługi offshore,usługi dźwigowe,holowanie,offshore,usługi dla offshore,żuraw pływający maja,maja,żuraw pływający,wydobywanie wraków,ratownictwo morskie

Cargotec Poland Sp. z o.o. KALMAR

kalmar,cargotec,załadunek,wyładunek,transport ładunków,załadunek towarów na lądzie,załadunek towarów na morzu,wyładunek towarów na lądzie,wyładunek towarów na morzu,maszyny do przeładunku kontenerów,automatyka portowa,maszyny do automatyki portowej,obsługa kontenerów,maszyny portowe,przeładunek towarów,załadunek towarów,hiab,żurawie,obsługa ładunków,reachstacker,wóz widłowy,wózek widłowy,ciągnik terminalowy,suwnica kontenerowa,Wozy widłowe dużych udźwigów,Ciągniki terminalowe,Wozy podsiębierne

Towimor S.A.

PROJEKTOWANIE I PRODUKCJA URZĄDZEŃ POKŁADOWYCH
Okrętowe urządzenia cumowniczo kotwiczne,Okrętowe żurawie pokładowe,Urządzenia offshore,Maszyny i podzespoły dla przemysłu,Serwis urządzeń okrętowych,wciągarki cumowniczo-kotwiczne,stopery kotwiczne,wciągarki offshore,wciągarki arktyczne,wciągarki offshore arktyczne,kabestany cumowniczo-kotwiczne, żurawie pokładowe,kabestany, Maszyny i urządzenia offshore,maszyny offshoe,urządzenia offshore,prowadnice łańcucha,stopery prowadzące łańcuch,wciągarki RRW,dziobowe systemy ładunkowe,wciągarki specjalne,podajniki rur,żurawie na statki obsługujące platformy,przekładnie do wciągarek

Protea Sp. z o.o.

Urządzenia morskie i typu offshore.
Urządzenia offshore,urządzenia morskie,Żurawie pokładowe,Suwnice BOP,Wciągarki,Wózki,offshore,przemysł offshore,Offshorowe żurawie,Suwnice bramowe,wciągarki hydrauliczne,wciągarki pneumatyczne,farma wiatrowa,układanie rur,natorowe,bramowe,zbiorniki,kontenery offshorowe,platformy,ramy stalowe

Krupiński Cranes

PRODUCENT ŻURAWI WIEŻOWYCH
dźwigi,żurawie,żurawie wieżowe

ECOLIFT Sp. z o.o.

Usługi dźwigowe oraz transport modułowy SPMT
żurawie samojezdne hydrauliczne, żurawie gąsiennicowe, transportery Modułowe SPMT

GRIFFIN GROUP S.A. MARINE SP.K. GDYNIA, SZCZECIN, KOŁOBRZEG

sprzęt ratunkowy,łodzie ratunkowe i ratownicze,tratwy ratunkowe,morskie systemy ewakuacyjne,pirotechnika sygnalizacyjna,wyrzutnie linki,indywidualne środki ratunkowe,kombinezony,pasy ratunkowe,elektronika morska,radiopławy,transpordery,radiotelefony,oświetlenie do środków ratunkowych,wyposażenie środków ratunkowych,liny,systemy rurowe,Serwis,atestacja,tratwy,łodzie,żurawiki,haki,testy,kombinezony,pasy,silniki zaburtowe RFD,DSB,EUROVINIL,ZODIAC,SURVITEC,PLASTIMO,ARIMAR,MC MURDO,HANSEN PROTECTION,MULLION,RESTECH,COMPACT,DACON,PAINS WESSEX,COMET,PALFINGER HARDING,YAMAHA,ZODIAC MIL PRO,SAFFIN

TECH-BUD Sp. z o.o.

SUWNICE,WÓZKI WIDŁOWE,ŻURAWIE,WCIĄGARKI,DŹWIGNIKI,PODESTY RUCHOME,SZTAPLARKI,TRAWERSY,SPAWANIE ALUMINIUM,USŁUGI INŻYNIERYJNE

Telmet

elektrowciągi,wciągarki,zawiesia,żurawiki,wózki widłowe,wyposażenie magazynów,obrabiarki

FAGIOLI POLSKA SP. Z O.O.

> Heavy Lifting,Heavy Transport,SPMT,Skidding,systemy ślizgowe,podnoszenie ciężkich ładunków,transport ciężkich ładunków,załadunki z nabrzeża,rozładunki ze statków,transport morski,transport śródlądowy,transport rzeczny,transport drogowy,inżynieria,projektowanie,ekspertyzy,żurawie gąsienicowe,systemy wieżowe,bramownice hydrauliczne

EUROMOS Spółka z o.o.

usługi transportowe,pontony,obsługa statków,dokowanie,cumowanie,oczyszczanie podwodnych części kadłuba,trap,żuraw,

LAPROMECH Sp. z o.o.

Konstrukcje stalowe dla przemysłu stoczniowego
cięcie plazmą,piaskowanie,spawanie nierdzewki,filtry laminowane,osadniki,przejścia tulejowe,przejścia grodziwe,regeneracja bębnów hamulcowych,regeneracja chłodnic,obróbka skrawaniem,cięcie,gięcie,obróbka metali,walcowanie,produkcja dla przemysłu stoczniowego,zbiorniki wstawiane,filtry,schody,głowice nawiewowo - wyciągowe,bębny linowe,żurawiki przenośne,wyposażenie dla stoczni,produkcja hal przemysłowych,konstrukcje stalowe,tuleja grodziowa,tuleja pokładowa,przepusty,przejścia grodziowe,drabiny,włazy,zrebnice,

RUBO-OPERATOR Sp. z o.o.

Konstrukcje stalowe, Obróbka skrawaniem, Transport specjalistyczny,
maszty radarowe maszty sygnalizacyjne maszty antenowe maszty dziobowe i rufowe żurawiki łodziowe żurawiki łodziowo-tratwowe żurawiki pomocnicze suwnice wciągarki fundamenty i zamocowania pokrywy i włazy podesty,stójki,barierki schody i stopnie wyposażenie warsztatów i magazynów toczenie wiercenie roztaczanie frezowanie struganie dłtowanie szlifowanie przeładunki portowe transport portowy transport wielkogabarytowy przeładunki wielkogabarytowe

Carl Stahl Tech Service Sp. z o.o.

suwnice,suwnice kontenerowe,Technika dźwigowa – systemy linowe,systemy łańcuchowe,zawiesia,dźwignice,wciągniki,urządzenia hydrauliczne i pneumatyczne,zabezpieczenia do prac na wysokościach,Uchwyty specjalne do stosowania w podnoszeniu i transporcie ciężkich i nietypowych ładunków,żurawie,trawersy,uchwyty,carlstahl,

A.S. MARINE

Łodzie ratunkowe Łodzie ratownicze Rampy i urządzenia zrzutowe Żurawiki łodziowe Tratwy ratunkowe Koła ratunkowe i pławki Kombinezony ratunkowe Kamizelki ratunkowe Siatki do podejmowania rozbitków Pirotechnika Racje żywnościowe Systemy ewakuacyjne MES STAŁY OSPRZĘT POKŁADOWY Żurawiki i dźwigi Trapy zaburtowe i kładki Fendery i systemy odbijaczy Okna i bulaje

PROMAG S.A.

Suwnice,wciągarki bramowe.
Suwnice Wciągarki bramowe Żurawie stacjonarne Tory jezdne Doki przeładunkowe Śluzy uszczelniające Podnośniki stołowe Bramy przemysłowe

StalKons Ryszard Kleczkowski

wciągarki,konstrukcje stalowe,konstrukcje aluminiowe,obróbka skrawaniem,spawanie stali,spawanie aluminium,wyposażenie łodzi,wyposażenie statków,żurawiki pomocnicze,zbiorniki paliwa i wody z aluminium i mat. nierdzewnych

SEA Light Sp. z.o.o.

MARINE SAFETY & SERVICES
atestacja kamizelek ratunkowych,przgląd techniczny i atestacja pontonów morskich,przegląd techniczny i atestacja tratw ratunkowych,atestacja łodzi ratunkowych,łodzie ratunkowe,przegląd tratwy ratunkowej,przegląd łodzi morskich,przeglądy i atestacje sprzętu ratunkowego,przeglądy techniczne i atestacja pneumatycznych pasów ratunkowych,przeglądy techniczne i atestacja żurawików okrętowych,przeglądy techniczne i atestacja kombinezonów ratunkowych,

FAMAK S.A. FABRYKA MASZYN I URZĄDZEŃ

wyposażenie portów morskich suwnice portowe suwnice kontenerowe żurawie portowe żurawie hakowe żurawie chwytakowe dźwigi portowe

Waryński Famabud Sp. z o.o.

konstrukcje stalowe,konstrukcje dla offshore,przemysł offshore,konstrukcje dla przemysłu stoczniowego,offshore,wieżowych dla budownictwa żurawi - żurawi okrętowych - dźwignice okrętowe,- dźwignic portowych,kolejowych i samochodowych - dźwignic do obiektów przemysłowych - skomplikowanych fundamentów,podpór,dźwigarów,architektonicznych konstrukcji przestrzennych dla budownictwa drogowo-mostowego oraz hydrotechnicznego - wszelkich konstrukcji stalowych na indywidualne zamówienie - wyposażenia okrętowego

ASTAL Sp. z o.o.

A-ramy,żurawiki okrętowe,wciągarki,pomosty robocze,wysięgniki,trawersy,zbiorniki olejowe i wodne,suwnice,pomostowe,suwnice bramowe,trawersy,kabiny sterownicze,konstrukcje mostowe,części zamienne do suwnic.

ZAKŁAD BUDOWY URZĄDZEŃ DŹWIGNICOWYCH ZBUD Sp. z o.o.

Suwnice,żurawie,zawiesia,wciągarki,przeciągarki,liftket,konstrukcje stalowe,wciągniki,zbud,offshore,przemysł offshore,

HAK sp. z o.o.

Producent urządzeń dźwignicowych.
Suwnice Lekkie suwnice podwieszane Żurawie warsztatowe Bramki warsztatowe Systemy zasilania i sterowania dźwignic Ciężary do badań obciążeniowych

Rialex Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo Usług Inżynierskich
urządzenia transportu bliskiego,suwnice,żurawiki,wciągniki,wciągarki,wciągarki bramowe,kabiny sterownicze,uchwyty,trawersy,przenośniki,szyny podsuwnicowe,podtorza betonowe Rialex SEMS,podtorze stalowe,konstrukcje stalowe,estakady,konstrukcje hal,zasilanie,automatyka,sterowanie i napędy,rezystory,

INTER - HYDRO Sp. z o.o.

konstrukcje stalowe,osprzęt okrętowy,wyposażenie okrętowe,pokrywy,wyposażenie kontenerów,drzwi grodziowe,napędy urządzeń dźwigowych,części dźwignic i żurawi,przenośniki taśmowe,listwy zębate,koła zębate,cięcie laserowe,hydraulika siłowa,cylindry hydrauliczne,zasilacze hydrauliczne,bloki zaworowe,zespoły napędowe,napędy urządzeń specjalnych,wysokociśnieniowe złącza hydrauliczne,

Navipres Co. Ltd

pompa śrubowa agregat rura zasilacz instalacja remont naprawa rur projekt zębata silnik hydraulika hydrauliczny siłowa spawanie zbiornik wciągarka wciągarki siłownik serwis service regeneracja pump power pack HPP settima dinamic oil żurawik davit dźwig

STOCZNIA USTKA Sp. z o.o.

specjalistyczny sprzęt ratowniczy,Zestaw Ratowniczy BDS,sterówki z laminatu,wyroby z LPS dla siłowni wiatrowych,gondole prądnic,osłony,opływki,kołpaki wirników,łodzie rybackie,łodzie ratunkowe,łodzie ratownicze,żurawiki do wodowania łodzi,urządzenia zrzutowe,łodzie pasażerskie,turystyczne,rekreacyjne,łodzie patrolowe,łodzie robocze

SEZAMOR-REM S.C.

żurawiki łodziowe,wciągarki,żurawiki tratwowehaki,suwnice montażowe,kotwice,haki,zblocza,końcówki linowe

FUGO S.A.

SUWNICE: SUWNICE KONTENEROWE SUWNICE BRAMOWO-KONTENEROWE ŻURAWIE: ŻURAWIE PORTOWE ŻURAWIE SZYNOWE KONSTRUKCJE MORSKIE Konstrukcje morskie produkowane przez naszą firmę to kilkadziesiąt tysięcy ton konstrukcji pokryw lukowych,zrębnic,dźwigów i innych elementów konstrukcyjnych statków wykonywanych do największych stoczni europejskich. Kolumny dźwigów okrętowych Pokrywy luków okrętowych Stabilizatory Wciągarki i wysięgniki Kolumny obrotowe Zasobniki powietrza Gospodarstwa rybackie Rolki rufowe

GS-Hydro Sp. z.o.o.

Hydraulika siłowa,złącza hydrauliczne,przewody hydrauliczne,rury precyzyjne,rury hydrauliczne,agregaty hydrauliczne,instalacje hydrauliczne,uchwyty do rur,połączenia kołnierzowe,zasilacze hydrauliczne,zawory,manometry,kołnierze,rurociągi,olej hydrauliczny,szybkozłącza,zakuwanie węży,kielichowanie,gięcie rur,płukanie systemów,węże hydrauliczne,prefabrykaty,systemy rurowe,prasy hydrauliczne,żurawie,zakuwarki,rozdzielacze,pompy hydrauliczne,Walform,JIC,instalacje elektryczne,złącza rurowe,ERMETO,rury nierdzewne,złącza nierdzewne,montaż instalacji,próby ciśnienia,złącza kołnierzowe,grooving,prefabrykacja,usługi remontowe,serwis,projektowanie systemów hydraulicznych,maszyny,projektowanie 3D,budowa urządzeń hydraulicznych,projektowanie układów hydraulicznych,Vertex G4,remonty,projektowanie instalacji elektrycznych.

HYDRO-NAVAL Sp. z o.o.

Produkcja dla przemysłu offshore i Marynarki Wojennej, produkcja wind okrętowych
windy kotwiczne i łańcuchowe windy rybackie windy hydrograficzne windy sejsmiczne,CTD windy badawcze,kablowe windy ładunkowe wyposażenie dla offshore: kosze inspekcyjne systemy obsługi rur wiertniczych żurawie specjalne windy dźwigowe urządzenia dla Marynarki Wojennej systemy RAS systemy podawania paliwa i wody urządzenia do obsługi łodzi abordażowych napędy sonarów podkadłubowych

EXPOM S.A.

Specjaliści konstrukcji stalowych od 1952 roku.Pracujemy w zgodzie z najwyższymi standardami jakości.
dźwigi / żurawie / wielkogabarytowe konstrukcje stalowe / DNV / MEW

KONECRANES Sp. z o.o.

Żurawie i suwnice dla portów, terminali przeładunkowych i stoczni
żurawie,suwnice,żurawie portowe,suwnice portowe,wózki podnośnikowe,wózki podnośnikowe do pełnych kontenerów,wózki podnośnikowe do pustych kontenerów,reach stacker

TECNOMASZ Zbigniew Choromański

Suwnice; Suwnice pomostowe,Suwnice bramowe,Suwnice portowe; Suwnice kołowe; dźwigi samochodowe; Suwnice kontenerowe; Wózki kontenerowe; Wózki dużego udźwigu; Dźwigi; Żurawie; Maszyny do obróbki stali; Ciągniki; Suwnice jednodźwigarowe; Suwnice dwudźwigarowe; Suwnice używane; Suwnice nowe

ABUS CRANE SYSTEMS POLSKA SP. Z O.O.

suwnice,żurawie,wciągarki,wciągniki

ROMEKO marine sp. z o.o.

Your Marine Solutions Provider
Silniki morskie,urządzenia okrętowe,części zamienne,Sulzer / HCP H. Cegielski: AL20D,AL20R,AL20H,AL25,ATL25,ASL25,S20,BAH22,TAD48,Sulzer / Zgoda Świętochłowice: ZL40/48,ZV40/48,ZAL40,ZAV40,ZAL40S,ZAV40S,Sulzer: RTA52,RTA58,RTA62,RND68,RND76,RND90,MAN B&W: L28/32H,L23/30H,L27/38,L23/30,L28/32,MAN B&W: L35MC,L42MC,L45GFCA,L45GB,L50MC,S50MC,L55GFCA,L60MC,S60MC,L70MC,K45GF,K62EF,K67GFCA,K74EF,urządzenia klimatyzacyjne (KLIMOR,MAWENT,PBUCH),urządzenia alarmowe i sterujące (ELMOR,FAMOR,MERAMONT),stery strumieniowe,(ZAMECH),Kotły okrętowe (Gdansk Shipyard,Marine Metal),chłodnice (air,oil,water),Condensers,Evaporators (FUO,KLIMOR,sprężarki,sprężarki powietrza,Cegielski: SE-160A,SC-115,SF-125,SD-135,sprężarki chłodnicze WUCH Debica W92,Ponar MRZ,żurawiki i dźwigi okrętowe (FAMA,SEZAMOR,TOWIMOR),silniki elektryczne (BESEL,CELMA,ELMOR,EMIT,INDUKTA),wyposażenie elektryczne (APATOR,APENA,ELDIS,ELESTER,ELTRON,EMA-ELFA,MERATRONIC,MIFLEX,RELPOL i innych producentów),filtry (WARMA,HY

Albakora

Remonty kapitalne statków,kutrów i łodzi,Usuwanie osmozy,Finishing,Malowanie farbami antyosmozowymi,,zeciwporostowymi (antyfoulingami),Remonty główne silników wszystkich typów,Remonty,zakładanie i centrowanie linii wału,Remonty przekładni (rewersów) hydraulicznych i mechanicznych,Montaż instalacji elektrycznej i elektroniki,Naprawa i rozbudowa instalacji,Naprawa i montaż hydrauliki siłowej (wyciągarki sieciowe,żurawiki,stery strumieniowe,windy kotwiczne,kompletne napędy hydrauliczne)

PARTNER-SHIP

wyposażenie statków,obróbka metali,konstrukcje stalowe,toczenie,frezowanie,szlifowanie,spawanie,dłutowanie,przekładnie zębate,windy kotwiczne,windy cumownicze,windy kotwiczno-cumownicze,chwytaki,produkcja i remonty urządzeń okrętowych,wytaczanie,cięcie,koła łańcuchowe,koła linowe,przewłoki,kabestany,wciągarki,przekładnie ślimakowe,osprzęt przeładunkowy,trawersy,uchwyty,zawiesia,naczepy,rolltrailery,chwytaki,żurawie,suwnice,remonty,suwnice bramowe,statki,port szczecin,port świnoujście,holownik,barka,obróbka wiórowa metali,remonty układarek,obróbka mechaniczna,obróbka ręczna,toczenie,tokarki,wiercenie,wiertarki,przeciąganie,przeciągarki,szlifowanie,szlifierki,frezowanie,frezarki,obwiedniówka,obwiedniowe,gwintowanie,gwintowniki,obróbka gwintów,obróbka kół zębatych,rozwiercanie,prace wiertarskie,prace frezarskie,pracefrezerskie,prace tokarskie,prace szlifierskie,przeciągarki,gładzenie,honowanie,dogładzanie,docieranie,toczenie gwintów,frezowanie gwintów,szlifowanie gwintów,walcowanie gwintó

Żuraw polskiej firmy Protea wypłynął na morską platformę z BCT w Porcie Gdynia

Pokaźny żuraw offshorowy wyprodukowany przez polską firmę Protea popłynął już na platformę HVAC BorWin5 u wybrzeży Niemiec, gdzie zostanie zainstalowany.
25.04.2024

PG Eksploatacja: nowy żuraw już przypłynął, lada moment zacznie pracę

Port Gdański Eksploatacja wzbogacił się o nowy wielofunkcyjny żuraw. Drugi z trzech zamówionych dźwigów Liebherr LHM 550 przypłynął wczoraj z fabryki w Rostocku, a dziś zjechał z pokładu statku na nabrzeże w Gdańsku.
14.06.2023

Żuraw Liebherr poprawi operacyjność w Porcie Gdańskim Eksploatacja S.A.: "400-tonowy kolos wjechał na plac" [WIDEO, ZDJĘCIA]

To największa od 30 lat inwestycja w sprzęt tego formatu w Porcie Gdańskim Eksploatacja S.A. Właśnie przypłynął z fabryki w Rostocku mobilny żuraw portowy Liebherr LHM 550, jeden z największych w swojej klasie. 
21.01.2022

W Gdańsku uratują kolejny stoczniowy dźwig. Będzie jak nowy

W Gdańsku uratują kolejny stoczniowy dźwig. Żuraw zlokalizowany przy ulicy Narzędziowców na terenie Młodego Miasta ma zyskać całoroczną iluminację w zmiennych kolorach, która będzie zintegrowana z muzyką. Konkurs na podświetlenie dźwigu ogłosiła w piątek Fundacja Gdańska. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 13 kwietnia.
16.03.2018

Dziękujemy za wysłane grafiki.