• <
mewo_2022

Wszczęto postępowanie ws. infrastruktury przyłączeniowej MFW Bałtyk I

jj

25.02.2024 17:00 Źródło: RDOŚ
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Wszczęto postępowanie ws. infrastruktury przyłączeniowej MFW Bałtyk I

Partnerzy portalu

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku wszczął postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia Infrastruktura przyłączeniowa morskiej farmy wiatrowej MFW Bałtyk I

Postępowanie zostało wszczęte na wniosek  z dnia 29 stycznia br., złożony przez Inwestora MFW Bałtyk I S.A., działającego poprzez pełnomocnika Annę Marczak.

Wystąpiono już do Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni, Dyrektora Zarządu Zlewni w Koszalinie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Państwowego Granicznego Inspektora Sanitarnego w Gdyni oraz Komendanta Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej, o opinię/uzgodnienie warunków realizacji przedmiotowego przedsięwzięcia.

MFW Bałtyk S.A. to joint venture stworzone przez polską Polenergię i norweski Equinor w celu budowy wspólnych farm wiatrowych na Bałtyku. Projek MFW Bałtyk I zdobył pozwolenie lokalizacyjne w 2019 roku. Farma powstanie w odległości 81 km od brzegu na wysokości Łeby. Będzie osiągać moc ponad 1,5 GW.

Fot. Depositphotos

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

seaway7
aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.