We wtorek, 6 kwietnia, podczas prac w szczecińskim Basenie Kaszubskim, przy nabrzeżu chorzowskim odnaleziono niewybuch.
Prace prowadzone są w związku z modernizacją i dostosowaniem portu w Szczecinie do głębokości 12,5m.
Na razie nie wiadomo jakiego typu jest bomba, ponieważ cały czas znajduje się w mule. Nie wiadomo również ile ma ładunku wybuchowego. Wszystkie konkretne informacje zostaną przedstawione dopiero po jej wydobyciu. Jak na razie ze wstępnych ustaleń wynika, że najprawdopodobniej jest to bomba lotnicza o masie 250kg.
Operacja neutralizacji ma rozpocząć się jutro, tj w środę 7 kwietnia. Działania zostaną przeprowadzone przez marynarzy z 12. Dywizjonu Trałowców ze Świnoujścia. Bomba ma być częściowo wydobyta i przetransportowana z użyciem pływaków na Przekop Mieleński.
Ze względów bezpieczeństwa, na czas operacji, tor wodny do Szczecina będzie zamknięty dla statków.
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty
Zmiana warty w COM-DKM. Uroczyste przekazanie obowiązków między admirałami