• <
siemens_gamesa_2022

Vestas w czołówce pod względem ograniczenia wpływu na środowisko

30.12.2021 18:47 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Vestas w czołówce pod względem ograniczenia wpływu na środowisko

Partnerzy portalu

Vestas w czołówce pod względem ograniczenia wpływu na środowisko - GospodarkaMorska.pl
Fot. vestas.com

Firma Vestas została uznana przez CDP za lidera w zakresie ograniczania wpływu na środowisko i zmiany klimatyczne.

W swojej najnowszej ocenie rocznej CDP przyznała firmie ocenę A-, co plasuje ją w grupie globalnych liderów i lokuje ją powyżej średniej dla branży w Europie i na świecie.

Ocena A- została obliczona na podstawie cząstkowych wyników Vestas w kilku obszarach, w tym redukcji emisji, poziomu ambicji i zarządzania.

Ranking CDP mierzy kompletność ujawniania informacji, świadomość i zarządzanie ryzykiem środowiskowym oraz najlepsze praktyki związane ze środowiskiem, takie jak wyznaczanie ambitnych i znaczących celów redukcji emisji.

– Od czasu uruchomienia naszej strategii zrównoważonego rozwoju na początku 2020 roku, gdzie ogłosiliśmy jedne z najbardziej ambitnych celów w naszej branży, podjęliśmy wysiłek, aby te cele przełożyć na działania. Od tego czasu poczyniliśmy ogromne postępy w zakresie cyrkularności, redukcji emisji, określania jasnych oczekiwań wobec naszej sieci dostawców i zarządzania – powiedziała starsza dyrektor Vestas i szefowa działu zrównoważonego rozwoju Lisa Ekstrand.

–  Chociaż przed nami długa droga do osiągnięcia neutralności węglowej do 2030 roku, to uznanie CDP potwierdza, że Vestas jest liderem w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i silnym partnerem, który może pomóc w przyspieszeniu postępu w zakresie łagodzenia zmian klimatycznych i odpowiedzialności za środowisko – podsumowała Lisa Ekstrand.

Vestas stał się również członkiem Dow Jones Sustainability Index for Europe.

Dow Jones Sustainability Indices (DJSI), to rodzina indeksów oceniających wyniki tysięcy spółek notowanych na giełdzie w zakresie zrównoważonego rozwoju, prowadzonych w ramach strategicznego partnerstwa pomiędzy S&P Dow Jones Indices i RobecoSAM (Sustainable Asset Management)[1] z S&P Dow Jones Indices od 1999 roku. Są one najdłużej działającymi globalnymi benchmarkami zrównoważonego rozwoju na świecie i stały się kluczowym punktem odniesienia w inwestowaniu w zrównoważony rozwój zarówno dla inwestorów, jak i firm. W 2012 roku powstał S&P Dow Jones Indices poprzez połączenie S&P Indices i Dow Jones Indexes.


Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.