• <

U wybrzeży Mauretanii wydobyto z morza 89 ciał po wypadku łodzi z migrantami

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo U wybrzeży Mauretanii wydobyto z morza 89 ciał po wypadku łodzi z migrantami

Partnerzy portalu

U wybrzeży Mauretanii wydobyto 89 ciał po tym, jak w tym tygodniu wywróciła się łódź z migrantami, poinformowała w piątek państwowa agencja informacyjna. Szef lokalnego stowarzyszenia rybackiego przekazał, że utonęło co najmniej 105 osób. Na pokładzie znajdowało się 170 osób.

Uratowano zaledwie dziewięć, w tym pięciolatkę.

Atlantycki szlak migracyjny prowadzący z wybrzeży Afryki Zachodniej na Wyspy Kanaryjskie jest jednym z najbardziej śmiercionośnych na świecie. Najwięcej afrykańskich migrantów usiłuje przeprawić się nim do Hiszpanii latem, podała w piątek agencja Reuters.

"Przez trzy dni chowaliśmy zmarłych, których ciała znaleziono" powiedział Jali Fall, przewodniczący zrzeszenia rybaków z leżącego na południowym zachodzie miasta Ndiago.

Organizacje praw człowieka szacują, że w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2024r. na trasie wiodącej na Wyspy Kanaryjskie zginęło około 5 tys. migrantów. Hiszpański resort spraw wewnętrznych ocenił, że w tym czasie liczba przybyszów, którym udało się dostać na na archipelag, wzrosła w porównaniu z rokiem ubiegłym pięciokrotnie - do ponad 16,5 tys. 

os/ mms/

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.