• <
mewo_2022

Turbiny wiatrowe w Danii będą się świecić w kolorach tęczy

14.08.2021 08:15 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Turbiny wiatrowe w Danii będą się świecić w kolorach tęczy

Partnerzy portalu

Turbiny wiatrowe w Danii będą się świecić w kolorach tęczy - GospodarkaMorska.pl
Fot. Ørsted

Od 12 do 22 sierpnia trzy turbiny wiatrowe Avedøre w Kopenhadze będą świecić w kolorach tęczy. Okazją do wprowadzenia nowego oświetlenia jest Copenhagen 2021 - WorldPride i EuroGames, gdzie duńska firma energetyczna jest oficjalnym partnerem mającym na celu promowanie różnorodności i integracji. 

Turbiny wiatrowe zostaną podświetlone na tęczowo w związku z tym, że Kopenhaga i Malmö będą wspólnie gospodrzem wydarzenia WorldPride 2021, EuroGames i Forum Praw Człowieka. Inicjatywy noszą wspólną nazwę Copenhagen 2021.

- Mimo, że przeszliśmy długą drogę, wciąż trzeba stoczyć walkę, aby zapewnić w pełni inkluzywne, globalne społeczeństwo. Jako firma działająca zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, pracujemy nie tylko na rzecz bardziej ekologicznego świata, ale także na rzecz bycia firmą integracyjną, w której jest miejsce dla każdego i równe szanse dla wszystkich, niezależnie od cech osobistych. Trzy turbiny wiatrowe w kolorach tęczy są tego symbolem - wyjaśnia Henriette Fenger Ellekrog, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. personalnych w Ørsted. 

Duńczycy stawiają na równość pracowników

Ponad 1000 pracowników Ørsted uczestniczy w globalnych sieciach i grupach integracyjnych, pracując nad stworzeniem firmy, w której każdy ma szansę rozwijać się i osiągać wyniki. 

Trzy turbiny wiatrowe będą świecić w kolorach tęczy codziennie od 12 do 22 sierpnia od 20:00 do 06:00 nad ranem. Jednak pierwszego dnia iluminacja rozpocznie się o 22:30. Ørsted jest właścicielem dwóch turbin wiatrowych i został upoważniony przez właściciela trzeciej turbiny wiatrowej, spółdzielnię wiatraków "Hvidovre Vindmøllelaug", do jej podświetlenia.

Tegoroczne obchody Copenhagen 2021 są reklamowane jako najbardziej znaczące wydarzenie związane z prawami człowieka i LGBTI+ w 2021 roku, obejmujące wiele działań WorldPride, zawody EuroGames w 29 dyscyplinach, dynamiczny festiwal sztuki oraz Forum Praw Człowieka LGBTI+.

Ørsted jest najbardziej zrównoważoną firmą energetyczną na świecie w indeksie Corporate Knights 2021 obejmującym 100 najbardziej zrównoważonych korporacji na świecie, a także znajduje się na liście CDP Climate Change A List jako globalny lider działań na rzecz klimatu. Ørsted, z siedzibą w Danii, zatrudnia 6 311 osób.


Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.