• <

Szkoła Morska w Gdyni wykształci monterów turbin wiatrowych

Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Szkoła Morska w Gdyni wykształci monterów turbin wiatrowych

Partnerzy portalu

Szkoła Morska w Gdyni jest pierwszym w Polsce ośrodkiem certyfikującym nową kwalifikację rynkową Montowanie turbin wiatrowych (WTG – Wind Turbine Generator).

Szkoła Morska w Gdyni od lat cieszy się renomą jako instytucja kształcąca specjalistów w branży morskiej. Odpowiadając na dynamiczne zmiany na rynku pracy i rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie energii odnawialnej, instytucja rozszerza swoją ofertę edukacyjną o nową kwalifikację rynkową Montowanie turbin wiatrowych (WTG Wind Turbine Generator).

Turbiny wiatrowe stanowią kluczowy element w systemie produkcji energii odnawialnej. Ich instalacja wymaga wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Szkoła Morska w Gdyni jest znakomitym miejscem do kształcenia przyszłych ekspertów w tej dziedzinie. Kwalifikacja Monter turbin wiatrowych przygotowuje do wykonywania prac montażowych konstrukcji turbiny wiatrowej.

Po intensywnej współpracy z Instytutem Badań Edukacyjnych nad programem, Szkoła Morska w Gdyni, jako pierwszy ośrodek w Polsce, jest gotowa do certyfikowania kwalifikacji rynkowej Montowanie turbin wiatrowych (WTG – Wind Turbine Generator).

Certyfikat ten jest uznawany na rynku krajowym i międzynarodowym.

Z dokładnym opisem kwalifikacji i zasadach walidacji można zapoznać się na stronie: https://kwalifikacje.gov.pl/k?id_kw=14064 

Fot. Depositphotos

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.