• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Startuje Norway Grants Innovation Day 2023

rk

15.03.2023 21:16 Źródło: PARP

Partnerzy portalu

PARP

Już 28 marca w Poznaniu startuje organizowana przez Polską Agencję Rozwoju i Przedsiębiorczości (PARP) konferencja Norway Grants Innovation Day 2023, poświęcona zielonej oraz niebieskiej gospodarce i przedsiębiorczości, a także wsparciu Funduszy Norweskich w Polsce.

Norway Grants Innovation Day to miejsce do rozmów o technologii przyjaznej środowisku (również z uwzględnieniem rozwiązań dla wód śródlądowych i morskich), a także o zrównoważonym i odpowiedzialnym rozwoju w firmach i ich bezpośrednim otoczeniu. W sprawach najważniejszych głos zabiorą dedykowani praktycy i eksperci. Podczas konferencji uczestnicy zapoznają się z tym, jaki wpływ mają przedsiębiorcy na swój biznes oraz na środowisko w którym pracują. Zostaną przedstawione ekoinnowacje i rozwiązania na miarę dzisiejszych czasów i trendów na krajowym rynku. Organizatorzy planują poruszyć także tematykę wsparcia i dofinansowania z Funduszy Norweskich, ich wpływu na polską gospodarkę oraz poznamy tajniki współpracy polsko-norweskiej.

Konferencja jest organizowana przez PARP w ramach programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje”, który realizuje poprzez wsparcie z Funduszy Norweskich (Norway Grants). Polska jest jednym z kilkunastu krajów, które realizują programy wparcia finansowane przez Rząd Norwegii.

Wydarzenie jest dedykowane firmom, start-upom, ekspertom oraz instytucjom otoczenia biznesu, a także wszelkim osobom zainteresowanym wskazaną dziedziną i obszarem tematycznym.

Udział w konferencji jest bezpłatny zarówno stacjonarnie w Poznaniu, jak i online. Obowiązuje limit osób. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ. Należy się wcześniej zarejestrować z użyciem formularza online.

PARP jest Operatorem Programu ,,Rozwój przedsiębiorczości i innowacje'' realizowanego w ramach Funduszy Norweskich. Zakłada on wsparcie innowacyjnych rozwiązań w polskich firmach, w trzech głównych obszarach:

- Zielone technologie, czyli technologie przyjazne środowisku (Schemat Green);
- Niebieskie technologie, czyli rozwój firm z obszaru morza i wód śródlądowych (Schemat Blue Growth);
- Technologie poprawiające jakość życia, w tym osób starszych (Welfare Technolgies).

Dodatkowo jest realizowany Schemat Małych Grantów (dla przedsiębiorczych kobiet) wspierający projekty i firmy prowadzone lub zarządzane przez kobiety. Zadaniem Programu jest też wzmocnić współpracę pomiędzy przedsiębiorcami z Polski i partnerami z Norwegii.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.