• <
smartre_2023

Siły Korei Północnej wystrzeliły 130 pocisków artyleryjskich w kierunku strefy buforowej

gm

05.12.2022 12:13 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Siły Korei Północnej wystrzeliły 130 pocisków artyleryjskich w kierunku strefy buforowej

Partnerzy portalu

Siły Korei Północnej  wystrzeliły 130 pocisków artyleryjskich w kierunku strefy buforowej - GospodarkaMorska.pl

Wojskowe władze w Seulu przekazały, że Pjongjang dokonał masowego odstrzału w strefie buforowej przy faktycznej granicy z Koreą Południową, po raz kolejny łamiąc dwustronne porozumienie z 2018 roku.

Ostrzał nastąpił w czasie, gdy Korea Południowa i Stany Zjednoczone prowadzą wspólne ćwiczenia ogniowe w regionie przygranicznym. Północnokoreańskie pociski spadły w morskich strefach buforowych u wschodniego i zachodniego wybrzeża kraju, po północnej stronie linii wyznaczającej faktyczną granicę pomiędzy dwoma państwami koreańskimi. Strefy zostały ustanowione w 2018 roku w ramach porozumienia o łagodzeniu napięć wojskowych.

Seul, Waszyngton i Tokio wprowadziły w ubiegłym tygodniu dodatkowe jednostronne sankcje na osoby i instytucje związane z programem zbrojeń Pjongjangu. Korea Północna przeprowadziła w ostatnich miesiącach rekordową liczbę prób pocisków balistycznych i groziła użyciem broni jądrowej.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.