• <
pge_baltica_390x100_duży

Ørsted kończy budowę ogromnej farmy wiatrowej na lądzie o mocy 367 MW

09.08.2021 04:50 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Ørsted kończy budowę ogromnej farmy wiatrowej na lądzie o mocy 367 MW

Partnerzy portalu

Ørsted kończy budowę ogromnej farmy wiatrowej na lądzie o mocy 367 MW - GospodarkaMorska.pl
Fot. Ørsted

Duński potentat energetyczny Ørsted finalizuje budowę farmy wiatrowej Western Trail Wind o mocy 367 MW, zlokalizowanej na terenie hrabstw Wilbarger i Baylor w Teksasie. Jest to jak dotąd największy projekt wiatrowy na lądzie realizowany przez Duńczyków, który zwiększa ich portfel aktywów OZE do ponad 2,8 GW.

W ramach projektu wiatrowego podpisano już długoterminowe umowy na zakup energii (kontrakty PPA) z firmami PepsiCo, Hormel Foods i Nucor na dostawy większości energii elektrycznej. Co więcej, PepsiCo i Hormel Foods będą również kupować energię wyprodukowaną w farmie Haystack Wind (298 MW), która zostanie uruchomiona jeszcze w tym roku.

– Western Trail Wind to dobrze zlokalizowany projekt typu greenfield, który dostarczy tanią i niezawodną energię do sieci energetycznej Teksasu - powiedział Philip Moore, Senior Vice President Ørsted Onshore. – Jestem bardzo dumny z naszego zespołu pracującego nad tym projektem, ponieważ kontynuujemy skalowanie działalności i odgrywamy wiodącą rolę w transformacji energetycznej w USA – dodał przedstawiciel inwestora.

Farma znajduje się na nieruchomościach należących do amerykańskiego miliardera

Projekt zlokalizowany jest na terenie należącym do miliardera Stana Kroenke, który znajduje się na liście najbogatszych ludzi świata na liście Forbes.

– Ranczo Waggoner ma bogatą historię związaną z rozwojem zasobów energetycznych. Cieszymy się, że możemy współpracować z Ørsted przy budowie farmy wiatrowej Western Trail, aby uczynić energię odnawialną częścią naszej działalności ranczerskiej – powiedział Daniel Zyvoloski, zarządca gruntów Kroenke Ranches.

Farma ma zapewnić długoterminowe zyski finansowe dla hrabstwa i trzech ośrodków szkolnych w postaci podwyższonego podatku od nieruchomości.  
Ørsted jest najbardziej zrównoważoną firmą energetyczną na świecie w indeksie Corporate Knights 2021 obejmującym 100 najbardziej zrównoważonych korporacji na świecie, a także znajduje się na liście CDP Climate Change A List jako globalny lider działań na rzecz klimatu. Ørsted, z siedzibą w Danii, zatrudnia 6 311 osób.

Tagi:
eregetyka, orsted
seaway7
Baltexpo2023_mały

Dziękujemy za wysłane grafiki.