• <
smartre_2023

QatarEnergy będzie dostarczać Niemcom LNG

sg

29.11.2022 09:40
Strona główna Energetyka Morska, Offshore QatarEnergy będzie dostarczać Niemcom LNG

Partnerzy portalu

QatarEnergy będzie dostarczać Niemcom LNG - GospodarkaMorska.pl
Zdjęcie poglądowe

Katarski koncern energetyczny podpisał długoterminowy kontrakt z Conoco Phillips na dostawy skroplonego gazu (LNG). Surowiec będzie przypływał do nowego terminalu LNG w Brunsbüttel przez co najmniej 15 lat.

Na mocy dwóch kontraktów amerykańska spółka ConocoPhillips zakupi umówione ilości  surowca, które zostaną dostarczone statkami do niemieckiego terminalu odbiorczego LNG w Brunsbüttel. Projekt terminalu jest obecnie w fazie rozwoju, a dostawy mają rozpocząć się w 2026 roku.

Wolumeny będą pozyskiwane z dwóch spółek joint venture QatarEnergy oraz ConocoPhillips, które mają udziały w katarskich projektach LNG North Field East i South Field South.

Saad Sherida Al-Kaabi, minister stanu ds. spraw energetycznych, prezes i CEO QatarEnergy, tłumaczył, że kontrakty są kluczowe z kilku powodów. Co najmniej 15-letnie dostawy LNG to pierwsze tak długoterminowe porozumienie w sprawie LNG między Katarem a Niemcami.

Ryan Lance, prezes i CEO ConocoPhillips, powiedział: „QatarEnergy i ConocoPhillips są podekscytowane możliwością odpowiedzialnego i bezpiecznego zaopatrywania rynków światowych w LNG z katarskich projektów ekspansji”.

„Umowy te zapewnią atrakcyjne rozwiązanie w zakresie odbioru LNG dla naszych nowych wspólnych przedsięwzięć z QatarEnergy i pozycjonują wspólne przedsięwzięcia jako niezawodne źródła dostaw LNG do Europy”.

Nowe kontrakty są następstwem niedawno podpisanej umowy na dostawy LNG pomiędzy QatarEnergy China Petroleum & Chemical Corporation (Sinopec). Określana jest ona jako najdłuższa umowa na dostawy gazu w historii branży LNG i obejmuje dostawy 4 mln ton rocznie LNG do Chin na okres 27 lat.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.