• <
mewo_2022

Prezydent Duda: musimy uwolnić się od dominacji Rosji w zakresie dostaw ropy naftowej i gazu

Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Prezydent Duda: musimy uwolnić się od dominacji Rosji w zakresie dostaw ropy naftowej i gazu

Partnerzy portalu

Prezydent Duda: musimy uwolnić się od dominacji Rosji w zakresie dostaw ropy naftowej i gazu - GospodarkaMorska.pl

Musimy uwolnić się od dominacji Rosji w zakresie dostaw ropy naftowej i gazu - powiedział we wtorek w Sofii prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem Bułgarii Rumenem Radewem. To jest dzisiaj także wielkie zadanie dla całej Unii Europejskiej - podkreślił.

Prezydent Duda poinformował na konferencji prasowej, że rozmawiał z prezydentem Bułgarii również o tym, jak zabezpieczyć energetycznie nasze kraje. "Musimy się uwolnić od dominacji Rosji w zakresie dostaw ropy naftowej, musimy się uwolnić od dominacji rosyjskiej w zakresie dostaw gazu" - powiedział.

Dodał, że "Rosja teraz pokazuje co, to znaczy rosyjski terror, ale w przeszłości pokazywała co, to znaczy szantaż energetyczny".

"Musimy stworzyć pełną dywersyfikację tak, aby każdy z naszych krajów miał wybór, czy chcemy kupować od Rosji, czy chcemy kupować od innych dostawców. Tak, żebyśmy w każdej chwili mogli to zrealizować w sposób dowolny, w zależności od interesów naszego kraju w danym momencie, od jego bezpieczeństwa" - mówił prezydent.

Podkreślił, że to rzecz ważna na przyszłość. "I musimy to realizować, zarówno jako partnerzy, tutaj w naszej części Europy, jak i państwa członkowskie Unii Europejskiej. To jest dzisiaj także wielkie zadanie dla całej Unii Europejskiej" - powiedział Duda.

Źródło: PAP

Fot. Depositphotos

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024
Tagi:
ropa, gaz, duda

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.