• <
pge_baltica_390x100_duży

Tobiszowski: Najpierw decyzja o atomie, potem wsparcie dla nowych OZE

pc

14.05.2018 10:27 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Tobiszowski: Najpierw decyzja o atomie, potem wsparcie dla nowych OZE

Partnerzy portalu

Tobiszowski: Najpierw decyzja o atomie, potem wsparcie dla nowych OZE - GospodarkaMorska.pl

Rząd najpierw chce podjąć decyzję ws. elektrowni jądrowej, a potem uruchomić aukcje dla nowych źródeł odnawialnych, jako dopełniających system energetyczny - powiedział wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Decyzja o atomie powinna być w tym roku – dodał.

"Najpierw chcemy rozstrzygnąć kwestię +jądrówki+, potem będziemy kreować dalsze zdarzenia” - wyjaśnił. Obecność energii jądrowej wynika z takiego, a nie innego kształtu miksu (struktury źródeł wytwarzania), jaki zakładamy, nie chcemy jej budować dla samego budowania" - mówił Tobiszowski dziennikarzom w poniedziałek w Katowicach.

Nie wykluczył jednocześnie, że w przyszłym roku ruszą aukcje na wsparcie dla energetyki wiatrowej na morzu (offshore), zastrzegł jednak, że najpierw rząd chce uporządkować sprawy związane z projektem jądrowym. "Jest intencja, żeby to się zdarzyło w tym roku" - dodał. Jak poinformował, Ministerstwo Energii jest na etapie przygotowania materiału dla ustaleń rządowych.

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.