• <
siemens_gamesa_2022

Potentat wiatrowy Siemens Gamesa rozpoczął instalację prototypu turbiny o mocy 14 MW

24.09.2021 09:58 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Potentat wiatrowy Siemens Gamesa rozpoczął instalację prototypu turbiny o mocy 14 MW

Partnerzy portalu

Potentat wiatrowy Siemens Gamesa rozpoczął instalację prototypu turbiny o mocy 14 MW - GospodarkaMorska.pl
Fot. Siemens Gamesa

Zagraniczne media branżowe informują, że spółka wiatrowa Siemens Gamesa rozpoczęła montaż prototypu morskiej turbiny wiatrowej o mocy 14 MW w Danii. We wrześniu została zbudowana wieża. Prototyp SG 14-222 DD jest wznoszony w miejscowości Oesterild.

Rozwój turbin wiatrowych stale postępuje. Nie ma już dyskusji bez wizji turbin wiatrowych na morzu o mocy 15 MW, które mają się pojawić w przyszłości. Ta okazuje się zbliżać dużymi krokami, gdyż czołowy producent turbin Siemens Gamesa rozpoczął już montaż prototypu turbiny o mocy 14 MW – informuje portal renews.biz. 

Wirnik o średnicy 222 metrów wykorzystuje nowe łopaty B108 firmy Siemens Gamesa. Warto podkreślić, że każda 108-metrowa łopata IntegralBlade jest odlewana w całości przy użyciu opatentowanej technologii łopat Siemens Gamesa. Łopata B108 zjechała z linii montażowej w lutym tego roku.

Wydłuża się kolejka po turbiny o mocy 14 MW

Są już nawet zamówienia na 14 MW-owe turbiny. Siemens Gamesa pozyskał zamówienia dla projektów morskich elektrowni wiatrowych w USA oraz w regionie Azji i Pacyfiku.

Dominion złożył zamówienie na komponenty dla swojego komercyjnego projektu Dominion Energy Coastal Virginia Offshore Wind (CVOW) o mocy 2640 MW, którego zakończenie planowane jest na 2026 rok. Umowa jest uzależniona od spełnienia określonych warunków, w tym od ostatecznej decyzji inwestycyjnej Dominion Energy, pozwoleń rządowych i innych wymaganych zgód. 

Siemens Gamesa ma również za zadanie dostarczyć turbinę o mocy 14 MW dla morskiej farmy wiatrowej Hai Long 2 o łącznej mocy 300 MW u wybrzeży Tajwanu.

Źródło: Renews

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.