• <
mewo_2022

Siemens Gamesa rozbuduję fabrykę łopat w Hull. Brytyjska branża nie kryje radości

10.08.2021 14:49 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Siemens Gamesa rozbuduję fabrykę łopat w Hull. Brytyjska branża nie kryje radości

Partnerzy portalu

Siemens Gamesa rozbuduję fabrykę łopat w Hull. Brytyjska branża nie kryje radości - GospodarkaMorska.pl
Fot. Siemens Gamesa

Potentat energetyczny Siemens Gamesa Renewable Energy poinformował, że zainwestuje 186 milionów w podwojenie zdolności produkcyjnych w fabryce łopat dla morskich farm wiatrowych w Hull. Branża brytyjska przyjęła z dużym zadowoleniem informacje o planach SGRE oraz innych firm. Brytyjczycy walczą o duży udział local content w sektorze energetyki wiatrowej.

Organizacja branżowa RenewableUK z zadowoleniem przyjęła informacje od Siemens Gamesa Renewable Energy, który zainwestuje 186 milionów funtów w rozbudowę fabryki łopat, tworząc jednocześnie 200 nowych miejsc pracy. Ponadto firma GRI Renewable Industries zainwestuje 78 milionów funtów w fabrykę wież do morskich turbin wiatrowych na południowym brzegu Humber, generując 260 bezpośrednich miejsc pracy.

Jak wskazuje Renewable UK, informacje pochodzące od firm zaangażowanych w łańcuchy dostaw dla energetyki wiatrowej pokazują, że sektor offshore wind tworzy ogromne możliwości zatrudnienia w Wielkiej Brytanii.

Rząd przeznacza miliony na wsparcie dla local content

Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił także, że Siemens Gamesa i GRI Renewable Industries otrzymają dofinansowanie w ramach wartego 160 milionów funtów programu wsparcia inwestycji w produkcję komponentów dla morskich elektrowni wiatrowych. Jest to kluczowy element ambicji Brytyjczyków w zakresie pielęgnowania silnej, światowej klasy bazy produkcyjnej morskich elektrowni wiatrowych w Wielkiej Brytanii, przyciągającej niezbędne inwestycje i zwiększającej możliwości eksportowe.

– Te dwa kluczowe komunikaty są ogromnym impulsem dla regionu Humber i stanowią kolejny dowód na to, że najnowocześniejszy brytyjski łańcuch dostaw dla morskiej energetyki wiatrowej skaluje się w szybkim tempie, tworząc możliwości zatrudnienia w społecznościach nadmorskich. Tak właśnie wygląda Zielona Rewolucja Przemysłowa Borisa Johnsona w praktyce – rząd w pełni popiera produkcję morskiej energii wiatrowej w Wielkiej Brytanii – wskazuje Dyrektor Generalny RenewableUK, Dan McGrail.

Dodał, że te informacje napływają w momencie, gdy ONZ publikuje przełomowy raport IPCC ostrzegający, że świat musi pilnie zwiększyć tempo i skalę działań przeciwko zmianom klimatycznym. Aby to osiągnąć, brytyjski przemysł OZE współpracuje z rządem w celu maksymalnego zwiększenia liczby miejsc pracy w OZE. Dotyczy to także eksportu komponentów dla morskiej energetyki wiatrowej za granicę. Wielka Brytania chce utrzymać pozycję lidera pod względem mocy wiatrowych jak i zdolności eksportowych.

Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.