• <

Operator Windea CTV rozpoczął budowę trzech statków do obsługi offshore wind w USA

02.05.2022 20:42
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Operator Windea CTV rozpoczął budowę trzech statków do obsługi offshore wind w USA

Partnerzy portalu

Operator Windea CTV rozpoczął budowę trzech statków do obsługi offshore wind w USA  - GospodarkaMorska.pl
Fot. Windea CTV

Spółka Windea CTV, amerykański operator morskich statków wiatrowych Crew Transfer Vessels (CTV), ogłosiła rozpoczęcie budowy trzech hybrydowych jednostek o długości 30 metrów każda. 

Statki CTV mają zostać dostarczone w 2023 roku i natychmiast wejdą do służby na rzecz inwestora GE Renewables. Jednostki będą najpierw pracowały z New Bedford w trakcie budowy morskiej farmy wiatrowej Vineyard Wind I.

„We współpracy z naszym partnerem operacyjnym, firmą Hornblower, mamy przyjemność kooperować z Incat Crowther i stoczniami przy budowie pierwszych statków z naszej floty CTV w USA. Te trzy jednostki CTV reprezentują pierwszą falę naszej floty, którą rozwijamy od 2019 roku z naszymi europejskimi partnerami”, powiedział Bradley Neuberth, partner zarządzający Windea CTV i właściciel MidOcean Wind.

Windea CTV jest częścią konsorcjum WINDEA Offshore USA, skupiającego się na obsłudze deweloperów morskich farm wiatrowych, instalatorów i producentów OEM w Stanach Zjednoczonych. W skład joint venture wchodzą podmioty takie jak MidOcean Wind, Hornblower Group i Ems Maritime Offshore, łącząc istniejącą obecność i osiągnięcia operacyjne w USA z wieloletnim doświadczeniem na europejskim rynku morskich farm wiatrowych.

Oprócz CTV, konsorcjum WINDEA Offshore USA oferuje rozwiązania dla statków serwisowych (SOV), statków dowozowych, statków typu rockfall, terminali lądowych oraz innych usług pomocniczych wymaganych przy budowie i obsłudze morskich farm wiatrowych. W jej skład wchodzą zarówno operatorzy amerykańscy, jak i europejscy, którzy wnoszą swoje doświadczenie i wiedzę na rynek amerykański.

Źródło: Windea CTV 

seaway7
aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.