• <
attis_konferecnja_2024

Nowy prezes Orlen Neptun I

gm

02.08.2022 23:45

Partnerzy portalu

Nowy prezes Orlen Neptun I - GospodarkaMorska.pl

Jarosław Trybuchowicz został nowym prezesem spółki offshore Orlen Neptun I. Zastąpił na tej pozycji Annę Łukaszewską-Trzeciakowską, która została wiceministrem klimatu.

Trybuchowicz o nowej posadzie poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na oficjalne potwierdzenie ze strony PKN Orlen wciąż czekamy - nie udało nam się skontaktować z biurem prasowym koncernu.

Przed objęciem stanowiska CEO w Orlen Neptun I, Trybuchowicz pełnił funkcję dyrektora technicznego w Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w Szczecinie,a także m.in. w DEME Group. W ramach pełnionych obowiązków w poprzednich miejscach pracy brał udział m.in. w projektach pogłębienia drogi wodnej Świnoujście-Szczecin, rozbudowy fabryki opon Bridgestone, budowy zakładu produkcji wielkogabarytowych konstrukcji stalowych ST3 Offshore czy nabrzeża LNG w Gazoporcie w Świnoujściu.

Orlen Neptun I to należąca do PKN Orlen spółka odpowiedzialna za rozwój morskiej energetyki wiatrowej. Firma bierze udział w procesie przyznawania koncesji na nowe lokalizacje dla farm wiatrowych na Bałtyku, wnioskując o 11 pozwoleń.

Poprzednia prezes spółki, Anna Łukaszewska-Trzeciakowska, została powołana na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.


Partnerzy portalu

seaway7
rosang_2023
ambermarine_2023_390x150

Dziękujemy za wysłane grafiki.