• <
siemens_gamesa_2022

Norweskie trio szuka statku dla morskiego sektora O&G

31.10.2021 08:26 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Norweskie trio szuka statku dla morskiego sektora O&G

Partnerzy portalu

Norweskie trio szuka statku dla morskiego sektora O&G - GospodarkaMorska.pl
Fot. Odfjell Oceanwind

Odfjell Oceanwind, OKEA i TronderEnergi zbadają potencjał farmy wiatrowej związanej z platformą Draugen.

Norweska spółka Odfjell Oceanwind zawarła porozumienie z rodzimą firmą poszukiwawczo-wydobywczą OKEA oraz przedsiębiorstwem energetycznym TronderEnergi w celu wspólnej oceny potencjału rozwoju pływającej morskiej farmy wiatrowej połączonej z platformą Draugen.

Farma wiatrowa dostarczałaby energię odnawialną na platformę Draugen z wykorzystaniem infrastruktury tej ostatniej, w tym planowanej infrastruktury zasilającej z lądu.

Może ona również służyć jako elastyczne miejsce magazynowania dla mobilnych morskich jednostek wiatrowych Odfjell Oceanwind, produkujących energię odnawialną w okresach pomiędzy umowami dla zastosowań poza sieciowych.

– Z niecierpliwością czekamy na dalsze zbadanie tej ekscytującej możliwości w ścisłej współpracy z OKEA i TronderEnergi – powiedział dyrektor generalny Odfjell Oceanwind, Per Lund.

Badanie będzie obejmowało ocenę techniczną, ekonomiczną i regulacyjną na wczesnym etapie, jak również potencjalny wpływ na środowisko i klimat.

– Projekt farmy wiatrowej Draugen dobrze wpisuje się w długoterminową strategię Odfjell Oceanwind, która zakłada, że staniemy się wiodącym, światowym dostawcą technologii i usług w zakresie eksploatacji i zarządzania farmami wiatrowymi – podsumował dyrektor.


Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.