• <
SAR_2022

Zakończono odciążanie przewróconego samochodowca Golden Ray

PMK

15.12.2019 16:12 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Zakończono odciążanie przewróconego samochodowca Golden Ray

Partnerzy portalu

Zakończono odciążanie przewróconego samochodowca Golden Ray - GospodarkaMorska.pl

Usunięto całe paliwo z samochodowca Golden Ray, który trzy miesiące temu przewrócił w pobliżu portu Brunswick w amerykańskim stanie Georgia.

Podczas odciążania pracownicy ratownictwa i nurkowie uzyskali dostęp do 26 zbiorników paliwa wewnątrz Golden Ray, aby przepompować paliwo do barki w celu prawidłowej utylizacji. Gdy niektóre zbiorniki były zanurzone, można było do nich dotrzeć jedynie poprzez zjazdy na linach i przeprowadzanie operacji nurkowania wewnątrz wraku. Wnętrze zbiorników przemyto następnie parą w celu usunięcia resztek paliwa, które zebrano i przeniesiono do pojemników.

Unified Command poinformowało, że usunięto ponad 320 000 galonów mieszaniny oleju i wody. Instytucja kontynuuje jednak dochodzenie kryminalistyczne w celu ustalenia dokładnej ilości paliwa na pokładzie w momencie zdarzenia i ilości rozładowanej.

- Chciałbym podziękować ponad 500 kobietom i mężczyznom, którzy pomagali w każdym aspekcie tej udanej operacji - powiedział Chris Graff z Gallagher Marine Systems. - Aby osiągnąć ten cel, polegaliśmy na społeczności Brunswick i ekspertach z całego świata i jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy nam pomogli – dodał.

200-metrowa jednostka Golden Ray przewróciła się 8 września. Ja jej pokładzie znajdowało 23 członków załogi i jeden pilot. Kapitan i główny inżynier statku pomagają władzom i zespołom ratowniczym w opracowaniu planów ustabilizowania statku i kontynuowania akcji ratowniczych, poinformowała Straż Przybrzeżna.

Port w Brunswick jest drugim najbardziej ruchliwym portem dla samochodowców w Stanach Zjednoczonych i numerem jeden pod względem importu nowych samochodów. Obiekt składa się z trzech terminali głębokowodnych należących do Georgia Ports Authority, w tym dwóch obsługiwanych bezpośrednio przez GPA.

Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.