• <
SAR_2022

Wyniki testów na koronawirusa u dwóch członków masowca Corona negatywne

ew

19.03.2020 12:48 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Wyniki testów na koronawirusa u dwóch członków masowca Corona negatywne

Partnerzy portalu

Wyniki testów na koronawirusa u dwóch członków masowca Corona negatywne - GospodarkaMorska.pl

Przedstawiciele rządowej organizacji Transnet National Ports Authority (TNPA) poinformowali, że wyniki testów na koronawirusa u dwóch członków masowca "Corona" są negatywne. Tym samym, jednostka może kontynuować swój rejs.
Jak informowaliśmy wczoraj, dwóch członków załogi masowca o niefortunnej z punktu widzenia dzisiejszej pandemii nazwie "Corona" zostało umieszczonych w izolacji po tym gdy jeden z nich zauważył u siebie charakterystyczne objawy zakażenia. MV Corona był jednocześnie pierwszym statkiem objętym kwarantanną w Republice Południowej Afryki.

Sytuację komplikował fakt, iż członek załogi z podejrzeniem zakażenia koronawirusem odbywał wcześniej lot ze Stambułu z innym członkiem załogi i sześcioma osobami, które wsiadły później na statek wycieczkowy AIDAmira. Jak poinformował kapitan wycieczkowca, po ujawnieniu tych informacji, sześciu pasażerów natychmiast zostało przewiezionych do szpitala na badania a pozostali pasażerowie zostali objęci kwarantanną do momentu uzyskania wyników badań.

Wszystkie wyniki dały wynik negatywny, w związku z czym zarówno masowiec Corona jak i wycieczkowiec AIDAmira mogły opuścić port w Kapsztadzie i kontynuować swoją podróż.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.