• <
SAR_2022

Wspólne ćwiczenia morskie z okrętami Rosji i Chin [video]

ew

27.12.2019 11:12 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Wspólne ćwiczenia morskie z okrętami Rosji i Chin [video]

Partnerzy portalu

Wspólne ćwiczenia morskie z okrętami Rosji i Chin [video] - GospodarkaMorska.pl

Marynarka wojenna Iranu rozpoczęła w piątek pierwsze wspólne ćwiczenia z okrętami Rosji i Chin. Akwenem ćwiczeń jest północna część Oceanu Indyjskiego - poinformowała irańska telewizja państwowa.

Cytowany przez telewizję dowódca sił morskich Iranu, admirał Hossein Chazadi oświadczył, że celem czterodniowych ćwiczeń jest wzmocnienie bezpieczeństwa szlaków żeglugowych w regionie. Za macierzystą bazę ćwiczeń posłużył położony w pobliżu granicy z Pakistanem irański port Czabahar.

Według irańskiej telewizji, realizowane zadania szkoleniowe obejmują ratowanie statków ogarniętych pożarem lub zaatakowanych przez piratów, jak również próbne strzelania. Chińskie władze wojskowe poinformowały w czwartek, że do udziału w ćwiczeniach skierowały niszczyciel rakietowy Xining.

Jak zaznaczyła irańska telewizja, ćwiczenia są dowodem na to, że Iran nie jest izolowany mimo wycofania się USA z porozumienia w sprawie likwidacji irańskiego wojskowego programu nuklearnego w zamian za zniesienie międzynarodowych sankcji wobec Teheranu.

Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.