• <
SAR_2022

Włoskie służby przechwyciły pełny kontener kokainy o wartości 100 mln euro (video)

mb

13.01.2020 22:06 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Włoskie służby przechwyciły pełny kontener kokainy o wartości 100 mln euro (video)

Partnerzy portalu

Włoskie służby przechwyciły pełny kontener kokainy o wartości 100 mln euro (video) - GospodarkaMorska.pl

Włoskie media podają, iż udaremniono dziś próbę przemytu 333 kilogramów czystej kokainy o czarnorynkowej wartości 100 milionów euro. Przemyt wykryła włoska Gwardia Finansowa w porcie La Spezia w Ligurii. Narkotyki znaleziono w kontenerze na statku, ktory przypłynął z Brazylii.

Służby portowe przekazały, iż paczki z kokainą były ukryte w otworach wydrążonych w blokach czarnego granitu. Kokainę odnaleziono podczas kontroli przeprowadzonej przy pomocy skanera.

Według policji za przemytem stoi najpotężniejsza włoska mafia, kalabryjska 'ndrangheta'. Kontroluje ona dużą część światowego przemytu twardych narkotyków.

Odkrycie gigantycznego przemytu nie było przypadkiem, ale rezultatem procedury wprowadzonej przez włoską Gwardię Finansową, w ramach której skrupulatnie monitorowane są wszystkie jednostki pływające na trasach z krajów, uważanych za "wrażliwe" - przede wszystkim z Brazylii i Kolumbii.

Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.