• <
gryfia_70lat

Wizyta robocza okrętu Sił Morskich Niemiec w świnoujskim Porcie Wojennym

09.05.2016 06:40 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Wizyta robocza okrętu Sił Morskich Niemiec w świnoujskim Porcie Wojennym

Partnerzy portalu

Wizyta robocza okrętu Sił Morskich Niemiec w świnoujskim Porcie Wojennym - GospodarkaMorska.pl

Od 5 do– 8 maja w świnoujskim Porcie Wojennym przebywał okręt Sił Morskich Niemiec „Schleswig-Holstein”. 4 dniowa wizyta miała charakter roboczy.

Niemiecka, blisko 140 metrowa, fregata „Schleswig – Holstein” weszła do Portu Wojennego w Świnoujściu w czwartek, 5 maja, około godziny 15.00. Podczas pobytu w Świnoujściu niemieccy marynarze poznali sprzęt i warunki służby kolegów z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża oraz mogli zapoznać się ze Świnoujściem oraz walorami i atrakcjami Pomorza Zachodniego. Dowódca okrętu komandor Marc Metzger, wraz z niemiecką delegacją, uczestniczył w uroczystości objęcia stanowiska dowódcy flotylli przez komandora Krzysztofa Zdonka. Komandor Marc Metzger spotkał się również z obecnym na uroczystości Dowódcą Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych generałem broni Mirosławem Różańskim.

Wizyty robocze okrętów bander państw paktu NATO w polskich Portach Wojennych maja na celu rozwój przyjacielskich stosunków oraz wzajemne zaznajomienie się z warunkami, pracą i sprzętem marynarzy. Służą one również do wymiany doświadczeń związanych z realizacją zadań na morzu.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.