• <
siemens_gamesa_2022

Szwedzi znaleźli drona z bombą przy Nord Stream

08.11.2015 19:08 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Szwedzi znaleźli drona z bombą przy Nord Stream - GospodarkaMorska.pl

Druga nitka gazociągu Nord Stream zamknięta, a Szwecja wydała ostrzeżenie dla statków znajdujących się na Morzu Bałtyckim. Wszystko przez znalezionego w pobliżu magistrali drona z ładunkiem wybuchowym. Jak podają zagraniczne media, urządzenie może służyć do rozminowywania.

Ładunek znaleziono w szwedzkiej strefie ekonomicznej, był umieszczony na dronie do prac pod wodą. Przypuszcza się, że chodzi o urządzenie wykorzystywane do rozminowywania Bałtyku. Na jego wyposażeniu znajduje się ładunek wybuchowy do detonacji min. Szwedzi twierdzą, że mogło ono zostać zniesione przez prąd morski. Odkrycia dokonano w czasie rutynowej kontroli stanu technicznego infrastruktury nitki gazociągu. W tej chwili trwa dochodzenie w celu wyjaśnienia zdarzenia.

Dodajmy, że Gazociąg Północny wykorzystywany jest do transportu gazu ziemnego z Vyborg w Rosji do Greifswald w Niemczech. Poprowadzony jest po dnie Morza Bałtyckiego, omijając Polskę i republiki bałtyckie. Jego długość wynosi 1222 km i jest najdłuższym gazociągiem morskim na świecie.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.