• <

Puck: 28 mandatów, 11 wniosków do sądu za złamanie przepisów wz. koronawirusem w pasie nadmorskim

Strona główna MW, służby morskie Puck: 28 mandatów, 11 wniosków do sądu za złamanie przepisów wz. koronawirusem w pasie nadmorskim
Puck: 28 mandatów, 11 wniosków do sądu za złamanie przepisów wz. koronawirusem w pasie nadmorskim - GospodarkaMorska.pl

ew

06.04.2020 Źródło: PAP

28 mandatów, 11 wniosków do sądu za złamanie obostrzeń wz. z koronawirusem w pasie nadmorskim wystawiła pucka policja. Funkcjonariusze odnotowali m.in. próbę oszukania podczas sprawdzania osoby objętej kwarantanną oraz nielegalne wejścia na molo, czy plaże.

Jak powiedziała w poniedziałek PAP oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pucku Ewa Bresińska, w weekend pucka policja realizowała wzmożone kontrole wz. z epidemią koronawirusa w całym pasie nadmorskim. Funkcjonariusze m.in. kontrolowali wjeżdżających na Półwysep Helski.

"Nie mogę powiedzieć, że wszyscy się stosowali do obostrzeń wz. z epidemią koronowirusa skoro są mandaty" - stwierdziła Bresińska. Dodała, że w weekend policjanci wystawili 28 mandatów, skierowali jedenaście wniosków do sądu i udzielili siedmiu pouczeń.

Przemieszczaniu sprzyjała piękna pogoda, która przez cały weekend była na wybrzeżu.

Poza złamaniem zakazu zgromadzeń, funkcjonariusze ujawnili przypadek złamania kwarantanny w Kosakowie k. Pucka.

"W trakcie sprawdzania mężczyzn, którzy są objęci kwarantanną jeden z nich pokazał się funkcjonariuszom w oknie, iż jest w domu, natomiast gdy miał pokazać się drugi z braci również objęty kwarantanną, mężczyzna przebrał się w inną bluzę udając swojego brata" - powiedziała PAP Bresińska. - "Policjanci natychmiast zauważyli, że jest to ta sama osoba. Po chwili mundurowi zauważyli mężczyznę, który powinien przebywać na kwarantannie idącego ze sklepu".

Po wylegitymowaniu okazało się, że mieszkaniec Kosakowa złamał zasady kwarantanny.

Wobec mężczyzny mundurowi wszczęli już stosowne postępowanie dotyczące nieprzestrzegania zasad izolacji. Niezależnie od tego, policjanci przekazali informację o nieprzestrzeganiu zasad kwarantanny do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który w prowadzonym przez siebie postępowaniu może nałożyć grzywnę w wysokości do 30 tys. złotych.

Konswekwencje karne poniosą również dwaj mieszkańcy Rumi, którzy mimo zakazu weszli na molo w Mechelinkach. Mężczyźni odsunęli barierkę zagradzającą przejście i postanowili wejść na molo. Policjanci wraz ze strażą gminną wylegitymowali mężczyzn.

"Jeden z nich przyjął mandat, zaś wobec drugiego z mężczyzn policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu oraz poinformują o tym zdarzeniu służby sanitarne" - dodała Bresińska. "Zanotowaliśmy też przypadek mieszkańca Poznania, który mimo epidemii przyjechał oglądać działki w rejonie Krokowej. Mężczyzna został ukarany mandatem".

"Policjanci będą stanowczo reagować na przypadki niestosowania się do obowiązujących regulacji" - powiedziała PAP Bresińska. "Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. W tym trudnym dla wszystkich momencie ważne jest, aby stosować się do poleceń wszystkich funkcjonariuszy" - dodała.

Źródło:
PAP

Surowce

 Ropa brent 55,33 $ baryłka  -1,53% 09:55
 Cyna 21740,00 $ tona 0,65% 20 sty
 Cynk 2684,00 $ tona 1,21% 20 sty
 Aluminium 1976,00 $ tona 1,28% 20 sty
 Pallad 2366,50 $ uncja  -0,08% 09:55
 Platyna 1117,30 $ uncja  -1,71% 09:55
 Srebro 25,55 $ uncja  -1,73% 09:55
 Złoto 1861,10 $ uncja  -0,47% 09:55

Dziękujemy za wysłane grafiki.