Blisko 2,5 promila alkoholu miał w wydychanym powietrzu 44-letni szyper kołobrzeskiej łodzi rybackiej. Dziś w nocy jednostka wychodziła w rejs powyżej 12 mil morskich, skontrolowała ją w Kołobrzegu Straż Graniczna.
Badanie trzeźwości wykazało, że będący za sterem 44-latek ma 2,47 promila alkoholu. W tej sytuacji kontynuowanie rejsu nie było możliwe, a łódź zawrócono do portu.
Dalsze postępowanie w sprawie nietrzeźwego szypra prowadzić będzie Policja. O naruszeniu przepisów ustawy o bezpieczeństwie morskim przez szypra kołobrzeskiej łodzi Straż Graniczna poinformuje administrację morską i złoży wniosek o wszczęcie postępowania administracyjnego.
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty