ew
Silny północny wiatr wiejący w środę nad regionem oraz wysoki stan wody w Bałtyku, w niektórych miejscach przekraczający stany alarmowe, sprawiły, że w części pomorskich portów zarządzono alarmy przeciwsztormowe.
Wiatr osiągający w porywach 95 km/h wieje nad Pomorskiem od wtorkowego wieczora. Nie spowodował on większych problemów komunikacyjnych ani przerw w dostawach prądu, jednak jego kierunek - wieje on z północy, sprawia, że w strefie przybrzeżnej w niektórych miejscach utrzymuje się wysoki stan wody w Bałtyku.
Dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku Jerzy Jakubowski poinformował w środę rano PAP, że na wodomierzach usytuowanych we Władysławowie, w Helu, Gdyni, Gdańsku północnym i Gdańsku Sobieszewie zanotowano kilkucentymetrowe przekroczenia stanów alarmowych.
W większości z tych miejsc funkcjonują porty: zarządzono w nich alarmy przeciwsztormowe. Alarmy takie wiążą się z zakazem opuszczania portu przez jednostki pływające oraz stałym monitorowaniem miejsc, w których one cumują.
Jakubowski wyjaśnił, że w ciągu dnia wiatr ma słabnąć i zmieniać kierunek z północnego na zachodni, co powinno obniżyć poziom wód w przybrzeżnej strefie Bałtyku.
Rzecznik prasowy pomorskiej straży pożarnej Łukasz Płusa poinformował, że w nocy i rano straż interweniowała 46 razy, głównie usuwano z dróg połamane przez wiatr konary drzew.
ARP S.A. podpisało trzy listy intencyjne w sektorze defence. Celem wzmocnienie krajowego potencjału obronnego
Sejm uchwalił ustawę rozszerzającą uprawnienia wojska i służb na Morzu Bałtyckim
Okręty podwodne mieczem sił morskich. Model odstraszania morskiego definiujący równowagę strategiczną
Na plaży w Lipawie został znaleziony dron. Łotweskie wojsko go zidentyfikowało
ARP S.A. podpisało trzy listy intencyjne w sektorze defence. Celem wzmocnienie krajowego potencjału obronnego
Polska i Norwegia współautorami bezpieczeństwa Bałtyku
Szef MON: zespół zadaniowy ds. programu ORKA przygotował rekomendacje dla rządu