• <

Pomorskie: Akcja poszukiwawcza 21-latka nie zostanie wznowiona na morzu

ew

06.09.2018 08:31 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Pomorskie: Akcja poszukiwawcza 21-latka nie zostanie wznowiona na morzu

Partnerzy portalu

Pomorskie: Akcja poszukiwawcza 21-latka nie zostanie wznowiona na morzu - GospodarkaMorska.pl

Akcja poszukiwawcza 21-latka, który we wtorkową noc z dwiema koleżankami poszedł się kąpać w Bałtyku przy falochronie w Łebie, nie będzie już prowadzona z morza. Brzeg patrolują policja i straż pożarna.

Jak poinformował w czwartek PAP rzecznik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa w Gdyni Rafał Goeck, akcja poszukiwawcza 21-latka z morza - przerwana w środę - nie będzie wznowiona. "Zakończyliśmy nasze działania" – powiedział rzecznik.

Według informacji przekazanych przez lęborską policję, funkcjonariusze wraz ze strażą pożarną prowadzą poszukiwania z brzegu morskiego.

We wtorkową noc troje wypoczywających w Łebie znajomych z woj. śląskiego postanowiło się wykąpać w Bałtyku. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że weszli do wody, będąc pod wpływem alkoholu i w miejscu objętym całkowitym zakazem kąpieli. Jedną z dwóch 18-latek udało się uratować. Druga zmarła, a 21-latek wciąż nie został odnaleziony.

Prokuratura Rejonowa w Lęborku 5 września wszczęła śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci 18-latki.

Dziękujemy za wysłane grafiki.