Dwóch mężczyzn, których łódź uderzyła w boję sygnalizacyjną w szczecińskim porcie potrzebowało pomocy – udzielili jej funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji pełniący wspólnie służbę na jednostce pływającej SG-018.
Do zdarzenia doszło 4 czerwca w jednym z kanałów portowych w Szczecinie. Wodny patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji zauważył rozbitą łódź motorową, a na niej dwóch mężczyzn wzywających pomocy. Jak się okazało, chwilę wcześniej prowadzona przez nich motorówka uległa awarii i z dużą prędkością uderzyła w boję sygnalizacyjną. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanym w wypadku. Na miejsce wezwali też ratowników z WOPR, którzy przetransportowali mężczyzn na brzeg, skąd zostali przewiezieni do szpitala.
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty